23 kwietnia 2022 r.
19:52

Avia Świdnik – Orlęta Spomlek 6:0. Nie taki Radzyń straszny

0 0 A A

Przed derbami pomiędzy Avią, a Orlętami Łukasz Mierzejewski przyznawał, że jego drużynę czeka trudna przeprawa. Akurat mecze z tym rywalem od dawna nie wychodziły żółto-niebieskim. Potwierdzały to statystyki. W ostatnich czterech spotkaniach trzy razy górą byli piłkarze z Radzynia Podlaskiego, a raz padł remis. W sobotę świdniczanie przełamali się jednak w wielkim stylu, bo wygrali aż… 6:0

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poprzedni raz Avia pokonała Orlęta niemal trzy lata temu, kiedy wygrała 2:1. Tym razem mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy.

Już w 11 minucie po centrze z rzutu rożnego Wojciecha Białka pechowo piłkę zgrał jeden z obrońców Orląt, a z bliska do siatki wpakował ją Dominik Maluga. W kolejnych minutach goście starali się doprowadzić do wyrównania jednak zamiast 1:1 szybko zrobiło się 2:0.

Wydawało się, że Orlęta zażegnają niebezpieczeństwo pod swoją bramką, bo Dominik Kunca ostatecznie nie przedarł się prawym skrzydłem. Adrian Popiołek odebrał jednak piłkę na połowie rywali i dograł przed szesnastkę do Bartłomieja Poleszaka, a ten uderzył precyzyjnie, tuż przy słupku i podwyższył prowadzenie miejscowych.

Do przerwy nic się już nie zmieniło. Na pewno ekipa z Radzynia Podlaskiego myślała jeszcze o korzystnym wyniku. Trener Mikołaj Raczyński nie zdecydował się na żadną zmianę w przerwie, a plany powalczenia przynajmniej o remis szybko wzięły w łeb.

Minęło 120 sekund drugiej połowy, a już Avia prowadziła 3:0 i całkowicie odebrała gościom nadzieje. Biało-zieloni próbowali szybko wznowić grę od rzutu wolnego na swojej połowie. Niecelnie podanie napędziło jednak akcję miejscowych. Białek dostał podanie w pole karne, wygrał „przebitkę” z obrońcą i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem uderzył do siatki. A przy okazji zdobył swoją bramkę numer 15 w tym sezonie.

Niedługo później drużyna trenera Raczyńskiego przekonała się, że nieszczęścia chodzą parami. Kolejna strata, tym razem w okolicach pola karnego Avii skończyła się faulem Mateusza Ozimka, który złapał w pół próbującego wyprowadzić kontrę Rafała Kursę. I obejrzał za to żółty kartonik, a że było to jego drugie upomnienie, to Orlęta od 51 minuty musiały grać w dziesiątkę.

Drużyna Łukasza Mierzejewskiego nie miała litości dla przeciwnika i do bólu wykorzystała liczebną przewagę. Najpierw dwie szanse miał Tomasz Zając, który bliżej powodzenia był w 56 minucie, kiedy po strzale głową przymierzył w poprzeczkę. Między 72, a 75 minutą skuteczniejszy był rezerwowy Nikita Kovalonoks. Łotysz dwa razy bardzo dobrze zachował się w polu karnym i zrobiło się już 5:0. Ostatnie słowo należało do Romana Mykytyna, który został w szesnastce przeciwnika po rzucie rożnym. I zachował się, jak rasowy snajper, bo podrzucił sobie piłkę i z powietrza huknął na 6:0.

Już w środę kolejna seria gier. Orlęta zmierzą się u siebie ze Stalą Stalowa Wola. A Avia pojedzie do Tarnobrzega na spotkanie z liderem tabeli grupy czwartej.

Avia Świdnik – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 6:0 (2:0)

Bramki: Maluga (11), Poleszak (30), Białek (48), Kovalonoks (72, 75), Mykytyn (83).

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Mykytyn, Kursa, Dobrzyński (71 Najda), Maluga, Popiołek (76 Górka), Kunca (64 Uliczny), Zając (63 Kovalonoks), Poleszak (64 Góralski), Białek.

Orlęta: Nowacki – D. Rycaj (59 K. Rycaj), Chyła (59 Myszka), Kamiński, Chaliadka, Korolczuk (60 Mnatsakanyan), Ćwik, Ozimek, Kaczyński (59 Skrzyński), Koszel, Zdybowicz (64 Zdybowicz).

Żółte kartki: Chaliadka, Ozimek (Orlęta).

Czerwona kartka: Ozimek (Orlęta, 51 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Piotr Burak (Zamość).

e-Wydanie

Tak się bawi Lublin! Weekend na dachu
Zdjęcia

Wasza ulubiona letnia miejscówka - Przystań na dachu - jest już otwarta. Znajdziecie tam wakacyjny vibe i.... inne atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Tak się bawi Lublin!

Ireneusz Baran zastąpi w roli trenera Tomasovii Marka Sadowskiego

Marek Sadowski kończy przygodę z Tomasovią. „Odmłodniałem o kilka ładnych lat”

Krótko, bo tylko kilka miesięcy trwała przygoda Marka Sadowskiego z Tomasovią. Doświadczony szkoleniowiec w zimie zgodził się pomóc drużynie z Tomaszowa Lubelskiego i poprowadził ją wiosną. Obie strony doszły jednak do porozumienia, żeby jeszcze przed końcem rozgrywek zakończyć współpracę. Miejsce „Sadka” zajmie teraz Ireneusz Baran.

Historia Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na zdjęciach
Zdjęcia

W tym roku LAW w Dęblinie obchodzi 97-lecie istnienia. Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowej fotogalerii, na której zobaczymy, jak dawniej wyglądała Akademia, szkolenie, obiekty oraz samoloty treningowe.

Piłkarze Motoru i Arki w niedzielę raczej nie będą musieli martwić się o poziom sędziowania

Motor w niedzielę zagra z Arką Gdynia. Sędzia z najwyższej półki

W piątek dowiedzieliśmy się, kto będzie prowadził finałowy mecz barażowy o awans do PKO BP Ekstraklasy. Motor Lublin zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Arką Gdynia. Sędzią głównym spotkania będzie doskonale znany kibicom nie tylko w Polsce Szymon Marciniak.

Grafiki Picassa na wystawie w Muzeum Zamojskim
5 czerwca 2024, 16:00

Doświadczycie nie tylko wyjątkowych dzieł sztuki, ale także nowoczesnych rozwiązań multimedialnych, które sprawią, że ta wystawa będzie jeszcze bardziej inspirująca! - tak Muzeum Zamojskie zachęca do udziału w wernisażu i odwiedzenia wystawy grafik Pabla Picassa, które placówka udostępniać będzie przez najbliższy miesiąc.

Energooszczędne okna: Jak nowoczesna stolarka okienna pomaga obniżyć rachunki za ogrzewanie

Czy możliwe jest skuteczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu? Współczesne okna charakteryzują się rewelacyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi, które przekładają się na ograniczenie strat energii cieplnej i znaczne oszczędności na ogrzewaniu.

Moto.DW Diesel jeszcze nie zginął
WIDEO
film

Dwa tygodnie szybko minęły. Dziś zapraszamy na drugi odcinek naszego nowego programu motoryzacyjnego Moto.DW. Dziś zajmiemy się sprawą zamykania w weekendy ulicy Królewskiej w Lublinie, sprawdzimy jak się spisuje Skoda Kodiaq ze starym, dobrym dieslem pod maską oraz zajmiemy się pamięcią mięśniową motocyklistów. Zapraszamy do oglądania.

Rodzice i szkoła nie zapłacą za wycieczki szkolne. Zrobi to ministerstwo

Minister Edukacji ogłosił nowy program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie będą mogli wyjechać na 5-dniową wycieczkę szkolną, a ministerstwo pokryje 100 procent jej kosztów.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymali nagrody

Miejsca na studiach w przyszłym roku mają już zapewnione

Wygrali indeksy na Politechnikę Lubelską. Chodzi o osiemnastu zwycięzców ogólnopolskiego etapu Olimpiady Zawodowej "Rok przed dyplomem” skierowanej do uczniów techników.

Kiedyś zboczyli z drogi, ale teraz chcą na nią wrócić. Jak studia zmieniają osadzonych w Areszcie

Kiedyś w życiu podwinęła im się noga i trafili do Aresztu Śledczego. Dzięki studiom mają szansę zmienić się i po wyjściu z aresztu planują przyszłość.

Wojciech Kamiński od piątku jest nowym trenerem koszykarzy z Lublina

Polski Cukier Start Lublin przedstawił nowego trenera

W piątek poznaliśmy nazwisko następcy Artura Gronka. W sezonie 24/25 Polski Cukier Start Lublin poprowadzi Wojciech Kamiński, ostatnio szkoleniowiec Legii Warszawa.

Zasadzka, szturm i obrona budynku - tak ćwiczyli lubelscy terytorialsi
ZDJĘCIA

Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli szkolenie na poligonie w Nowej Dębie.

Znowu mecz z rezerwami i znowu pięć goli Lewartu Lubartów [zdjęcia]

Lewart zrobił kolejny krok w kierunku III ligi. Drużyna Grzegorza Białka drugi raz z rzędu zdobyła pięć bramek. Tym razem w Lublinie, w meczu z drugim zespołem Motoru. Spotkanie odbyło się już w piątek ze względu na… wieczór kawalerski Mateusza Kompanickiego.

Wypadek mógł skończyć się tragicznie

Początek długiego weekendu obfitował w wypadki

W ciągu ostatnich dwóch dni w powiecie włodawskim doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Ucierpiała kobieta kierująca samochodem oraz rowerzysta.

Pobiegną z pasji do ratowania życia
16 czerwca 2024, 10:00

Ruszyły zapisy na I Bieg Krwiodawców. Już 16 czerwca Stadion Lekkoatletyczny zamieni się na tętniące dobrem miasteczko.