11 listopada 2023 r.
16:41

Avia wygrała z KS Wiązownica. "Dobry występ, ale trener starszy o pięć lat"

Adrian Paluchowski zdobył w sobotę swojego jedenastego gola w tym sezonie
Adrian Paluchowski zdobył w sobotę swojego jedenastego gola w tym sezonie (fot. Wojciech Szubartowski)

Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego zrobili w sobotę swoje. Przy okazji ostatniego w tym roku meczu u siebie, pokonali KS Wiązownica 1:0. To był dobry występ Avii, zabrakło tylko skuteczności, bo wynik powinien być bardziej okazały

Adrian Paluchowski po 10 występach w lidze miał na koncie… 10 goli. W pięciu kolejnych spotkaniach ani razu nie wpisał się jednak na listę strzelców. W sobotę wreszcie się przełamał.

Już w ósmej minucie otworzył wynik po niespodziewanej asyście Rafała Dobrzyńskiego. Niespodziewanej, bo Dobrzyński znalazł się na lewej flance, a po dokładnym dograniu, jego akcję uderzeniem w krótki róg wykończył „Paluch”. I wydawało się, że skoro tak szybko udało się „napocząć” rywala, to kolejne bramki będą jedynie kwestią czasu.

Sytuacji na pewno nie brakowało. Sam Paluchowski jeszcze w pierwszej połowie powinien skompletować hat-tricka. W przynajmniej trzech sytuacjach górą był jednak bramkarz rywali. Swoje szanse mieli też: Wojciech Kalinowski czy Wojciech Białek. Nie udało się już jednak ani razu wpakować piłki do siatki i do przerwy było „tylko” 1:0.

Druga połowa? Nadal dominowała Avia, ale nie potrafiła zamknąć meczu drugim golem. Miejscowi znowu mieli swoje okazje, a najbliżej powodzenia, w 77 minucie był Szymon Rak. Po podaniu od Patryka Małeckiego rezerwowy świdniczan zamiast do siatki, przymierzył jednak w słupek.

Jak to w takich sytuacjach bywa, przy skromnym prowadzeniu goście zwietrzyli swoją szansę. I ostatnie 10 minut kilka razy gościli w polu karnym żółto-niebieskich. Było nerwowo, ale tym razem skończyło się happy-endem, bo trzy punkty zostały w Świdniku.

To był dobry występ drużyny. Było dużo sytuacji, dużo posiadania piłki, ale zabrakło drugiej bramki. Dlatego trener jest teraz starszy o pięć lat – śmieje się Łukasz Mierzejewski, opiekun Avii.

– Było naprawdę nerwowo, bo Wiązownica miała swoje okazje. Wybroniliśmy się, jednak trzeba było to spotkanie zamknąć znacznie wcześniej. Tak naprawdę jeszcze w pierwszej połowie. Adrian Paluchowski mógł zdobyć więcej goli, bo piłka szukała go w polu karnym, dobrze się tam znajdował, ale zabrakło wykończenia. Wiadomo, jak to jest przy 1:0, to niepewny wynik i jeden błąd może być bardzo kosztowny. Cieszą jednak trzy punkty, bo na górze jest bardzo ciasno i trzeba dotrzymywać kroku czołówce – dodaje popularny „Mierzej”.

Avia Świdnik – KS Wiązownica 1:0 (1:0)

Bramka: Paluchowski (8).

Avia: Grabowski – Myszka, Dobrzyński, Mykytyn, Rozmus (46 Zagórski), Uliczny, Popiołek, Małecki, Kalinowski (74 Akhmedov), Białek (64 Rak), Paluchowski (64 Maj).

Lublin włącza się w międzynarodową akcję „Miasta na niebiesko”. Ma to zwrócić uwagę społeczeństwa na rzadką i ciężko wykrywalną chorobę.

W piątek MKS FunFloor Lublin zacznie walkę w Final Four Orlen Pucharu Polski

W piątek MKS FunFloor Lublin rozpocznie walkę o to, żeby zakończyć sezon z jakimś trofeum. Na początek turnieju Final Four w Kaliszu wicemistrzynie Polski zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin

Powiat włodawski ma nowego starostę. "Nie będzie rewolucji w starostwie"

Mariusz Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego. – Bezpieczeństwo, stabilizacja i rozwój. To trzy filary tej kadencji – ogłosił na dzisiejszej sesji nowy starosta z PiS.

Miasto daje kasę młodzieży z lubelskich szkół. Kto otrzymał wsparcie?

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął konkurs grantowy dla dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. 25 lubelskich placówek otrzyma nawet do 7,5 tys. zł.

Z konstytucją na rowerze

Uczczą święto 3 maja pokonując kilometry na rowerze. Gminy Trzydnik Duży i Gościeradów zapraszają na trzeci już Rajd "Z konstytucją na rowerze".

Dorzuć grosza dla lubelskich sokołów. Będzie można śledzić ich wędrówki

Maluchy Wrotki i Czarta mają szansę otrzymać nowoczesne nadajniki, które pozwolą w przyszłości śledzić ich wędrówki. Potrzeba jednak ponad 18 tys. zł, a na razie udało się zebrać jedną trzecią całej kwoty.

Studenci przejęli Lublin. Ulicami przeszedł barwny korowód
Foto/wideo

Ulicami Lublina przeszedł korowód studencki i zainaugurował Dni Kultury Studenckiej. W tym roku motywem przewodnim był Dziki Zachód.

Wybory już były. Teraz czas na pierwsze sesje i ślubowania
terminy

Wybory samorządowe za nami. W przyszłym tygodniu prezydenci miast i nowi radni złożą ślubowania. Podajemy terminy sesji w największych samorządach województwa lubelskiego.

Posypały się gole i czerwone kartki. Wyniki 22. kolejki bialskiej klasy okręgowej

W meczach 22. kolejki LKS Milanów rozgromił Tytana Wisznice 11:0, Orlęta Łuków pokonały Victorię Parczew 6:0. Nie odbyło się spotkanie Lutni Piszczac z Młodzieżówką Radzyń Podlaski, goście nie przyjechali na mecz. W smeczu Orła Czemierniki z Kujawiakiem Stanin goście w drugiej połowie ukarani zostali trzema czerwonymi kartkami. To konsekwencja pokazanych w pierwszej części żółtych kartoników

Sportowa hala dla Elektryka. Budowa ruszyła

Na majówkę prace przystopowały, ale zaraz po niej znów ruszą pełną parą. Pod koniec kwietnia rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, popularnie zwanym Elektrykiem.

Dumnie powiewa na lubelskim ratuszu. To jej dzień

Z okazji Dnia Flagi biało-czerwona dumnie powiewa na maszcie na lubelskim ratuszu.

Po zmianie władzy w mieście ze stanowiska rezygnuje dyrektor ośrodka kultury

Dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury zrezygnował ze stanowiska. A przy okazji z Facebooka zniknął oficjalny profil ośrodka. Wszystko to dzieje się tuż przed zmianą władzy w mieście. Jerzy Rębek z PiS oddaje stery w ręce Jakuba Jakubowskiego.

Wypadek na drodze Siedlce- Łuków. Utrudnienia dla kierowców

Kierowcy, uważajcie na trasie z Siedlec do Łukowa. Na drodze krajowej numer 63 zderzyły się dwa samochody.

Unia z nowym trenerem postawiła się Hetmanowi. Wyniki zamojskiej klasy okregowej

Skazywana na pożarcie Unia Hrubieszów z nowym trenerem Piotrem Stadnickim przegrała 0:2 z Hetmanem Zamość, ale wstydu nie przyniosła. Kolejną niespodziankę sprawił Graf Chodywańce kończąc świetną serię Gromu Różaniec

Marzy ci się policyjny mundur? Nabór trwa

Marzy ci się policyjny mundur? Jest okazja, bo komenda w Krasnymstawie prowadzi nabór do służby.