III liga gr. IV

Motor - Chełmianka 1:0. Twierdza Arena Lublin nie padła (zdjęcia)

Chełmianka była bardzo bliska przerwania zwycięskiej passy Motoru na Arenie Lublin. Drużyna Artura Bożyka straciła jednak gola w samej końcówce. Goście pokazali się z bardzo dobrej strony, ale musieli się pogodzić z pierwszą, wyjazdową porażką w tym roku.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwsze, poważne zagrożenie to efekt główki Konrada Nowaka. W 17 minucie po akcji Huberta Kotowicza piłkarze Artura Bożyka byli o włos od objęcia prowadzenia. 120 sekund później ładnie z dystansu uderzał Michał Kobiałka. Paweł Socha odbił jednak piłkę na rzut rożny. W 27 minucie Mateusz Kompanicki miał dużo miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Socha musiał sięgnąć do siatki, ale radość przyjezdnych przerwał sędzia, który wcześniej dopatrzył się pozycji spalonej. Protesty biało-zielonych na nic się zdały, bo ciągle mieliśmy 0:0.

Po chwili wreszcie gospodarze pokazali pazurki. Akcję rozpoczął Paweł Kaczmarek i to on ją kończył bombą z dystansu. Na posterunku był jednak Damian Drzewiecki. Goście cały czas grali agresywnie, szybko doskakiwali do rywali, wyprzedzali ich i nie pozwalali drużynie Marcina Sasala rozwinąć skrzydeł.

W 44 minucie piłkarze Artura Bożyka po raz kolejny przechwycili piłkę w środku pola, ale znowu zabrakło ostatniego podania. O tym, że przyjezdni czują się na Arenie bardzo pewnie można było się przekonać kilkadziesiąt sekund później. Drzewiecki miał piłkę w polu karnym, a przed sobą nadbiegającego Konrada Nowaka. Bramkarz beniaminka ze spokojem „kiwnął” rywala i rozpoczął kolejną akcję swojego zespołu.

W końcówce wreszcie to Motor częściej gościł w szesnastce przeciwnika. Nic ciekawego jednak z tego nie wynikało. Do przerwy było 0:0, ale to był remis zdecydowanie ze wskazaniem na Chełmiankę.

Druga połowa to najpierw przewaga Chełmianki. W 52 minucie gości dwa razy ratował jednak Drzewiecki. Najpierw odbił groźny strzał Tomasza Tymosiaka, a na dodatek szybko się pozbierał i poradził sobie także z dobitką Konrada Nowaka.. Żółto-biało-niebiescy byli coraz groźniejsi i od tego momentu wyraźnie „siedli” na rywalach. Brakowało jednak klarownych okazji. W 67 minucie do szczęścia zabrakło centymetrów, bo trzech „Motorowców” było na długim słupku jednak nikt nie przeciął piłki. Kolejne minuty to wymiana ciosów. Atakowali lublinianie, a Chełmianka kontrowała. W ostatniej fazie akcji ciągle jednak czegoś brakowało.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem zespół trenera Sasala znalazł się w tarapatach. Julien Tadrowski wyciął równo z trawą Kompanickiego. Główny arbiter chwilę się wahał, ale po konsultacji ze swoim asystentem pokazał „czerwień”. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Ciągle dominowali miejscowi. W 83 minucie siły się wyrównały. Michał Budzyński przerywał kontrę gospodarzy faulem i obejrzał za to drugi żółty kartonik.

Motor nie rezygnował i w 87 minucie wreszcie udało się zdobyć gola. Dawid Dzięgielewski skutecznie przepchnął w polu karnym kilku rywali i uderzył idealnie po długim rogu. Znowu to rezerwowy przesądził o komplecie punktów.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)

Bramka: Dzięgielewski (87).

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Tadrowski, Szkatuła (46 Tymosiak), Majkowski (55 Dzięgielewski), Słotwiński, Korczakowski (68 Tkaczuk), Oziemczuk (72 Kamiński), Kaczmarek, Nowak (66 Kozban).

Chełmianka: Drzewiecki – Jabkowski, Chodziutko, Wołos, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Kotowicz (62 Budzyński), Uliczny, Kobiałka, Pritulak (88 Chariasz), Banaszak.

Żółte kartki: Słotwiński – Budzyński.

Czerwone kartki: Tadrowski (Motor, 75 min, za faul) – Budzynski (Chełmianka, 83 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Widzów: 3320.

CH
olo
(19) komentarzy

CH
CH (23 października 2017 o 08:21) 0
Kibole z Chełma nie ruszajcie się z Chełma bo wszędzie robicie wiochę. Wpychanie się w kolejkę do kas biletowych nie przynosi wam sympatii. Jesteście zwykłymi burakami i jako chełmianin wolałbym żebyście nie dawali swoim zachowaniem świadectwa wszystkim mieszkającym w tym mieście. A i zastanówcie się nad sobą - może uda wam się kiedyś wybrać na mecz wyjazdowy na trzeźwo.
Gość (22 października 2017 o 11:34) 0
Juz mozna powiedzieć miejsce Motoru jest w 3 lidze mecz drukowany i po raz 4 nie przejdzie wyżej .
olo
olo (22 października 2017 o 11:13) 0
Widać, że większość nie ma pojęcia o piłce. Każda drużya w sezonie ma gorsze i lepsze momenty, niezależnie od tego czy gra w lidze III polskiej czy w angielskiej extraklasie. Najważniejsze są 3 pkt. i tyle. Drużyne można rozliczyć po sezonie czy osiągneła zakładany cel czy nie. Co z tego, że zagra z polotem i będzie pięknie grać jak punktów może nie być. Poczekajmy do końca sezonu i wtedy możnna ewentualnie sobie pogdybać co poszło nie tak. Pozdro dla normalnych kibiców.
Yuppies
Yuppies (22 października 2017 o 07:51) 0
Psy z wiochy i pisu szczekają a karawana jedzie dalej.Dalej Motor. Wiocha to przyjeżdża na ten żużel właśnie.
Gość (22 października 2017 o 06:50) 0
1:0 ale artykuł jakby było to zwycięstwo w LM. Trochę umiaru Panowie gryzipiórki. Zostawcie entuzjazm na wiosnę. Wtedy będzie b. potrzebny niż teraz.