III liga gr. IV

Motor Lublin – MKS Trzebinia 5:1. Dziewiąta wygrana i fotel lidera (zdjęcia)

Dodano: 28 kwietnia 2017, 20:56

Motor nie miał problemów, żeby w piątkowy wieczór przedłużać passę zwycięstw. Dziewiąty z rzędu komplet punktów to efekt wygranej z MKS Trzebinia/Siersza 5:1. Trzy „oczka” przynajmniej na jeden dzień dały też żółto-biało-niebieskim pierwsze miejsce w tabeli

Piłkarze Marcina Sasala mogli otworzyć wynik w 11 minucie, ale główkę Kamila Stachyry świetnie obronił bramkarz rywali. W kolejnych fragmentach gospodarze atakowali i wydawało się, że otwarcie wyniku jest jedynie kwestią czasu. W 17 minucie blisko był Szymon Kamiński, ale jego efektowna przewrotka trafiła w poprzeczkę.

Udało się wreszcie w 26 minucie. Znowu swoje zrobił Kamil Oziemczuk, który tym razem znalazł się w odpowiednim miejscu i po strzale w poprzeczkę popisał się skuteczną dobitką z najbliższej odległości. Jeszcze przed przerwą „Oziem” został wycięty w polu karnym, kiedy szykował się do strzału. Werdykt sędziego? Rzut karny. Do piłki podszedł oczywiście Artur Gieraga i zaliczył swoje... dziewiąte trafienie z wapna, a 10 gola w ogóle. I w tym momencie wydawało się, że gospodarzom nic złego się już nie stanie.

Tym bardziej, że po zmianie stron szybko na 3:0 podwyższył Michał Paluch. Goście odpowiedzieli po godzinie gry za sprawą Mateusza Stanka, który zaskoczył Pawła Sochę strzałem zza pola karnego. Nie minęło 120 sekund, a Motor znowu miał w zapasie trzy bramki, bo Paluch głową podwyższył na 4:1. Jedynym minusem piątkowego spotkania jest kontuzja Gieragi, który musiał opuścić boisko w 48 minucie. Na gorąco wydaje się, że najlepszy strzelec drużyny doznał urazu pleców.

W końcówce miejscowi mogli jeszcze spokojnie kilka razy pokonać bramkarza MKS. Od razu po wejściu na boisko groźnie uderzał Kamil Majkowski. Ten sam gracz w 82 minucie biegł sam na golkipera przyjezdnych, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał wpakować jej do siatki. Kibice czekając na kolejne bramki swoich pupili życzyli chociażby szybkiego powrotu do zdrowia Radosławowi Kursie, który od kilku tygodni leczy uraz łydki. W 85 minucie żółto-biało-niebiescy podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Tymosiak, który głową ustalił wynik.

Przypomnijmy, że już w środę piłkarzy trenera Sasala czeka kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

Motor Lublin – MKS Trzebinia/Siersza 5:1 (2:0)

Bramki: Oziemczuk (26), Gieraga (37-z karnego), Paluch (53, 64), Tymosiak (85) – Stanek (62).

Motor: Socha – Michota, Tadrowski, Gieraga (48 Chyła), Słotwiński, Tymosiak, Kamiński, Kaczmarek, Oziemczuk (63 Jurisa), Stachyra (77 Szysz), Paluch (72 Majkowski).

MKS: Szymala – Sanok, Ochman (60 Sawczuk), Jagła, Stokłosa, Kowalik, Repa (70 Martyniak) , Majcherczyk, Mizia (76 Krasny), Stanek, Pająk (66 Sochacki).

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Widzów: 2317.

Piter76
(30) komentarzy

Gość (2 maja 2017 o 12:48) 0
***parafiaszarowola.pl/
Piter76
Piter76 (29 kwietnia 2017 o 21:59) 0
Brawo i gratulacje Motorek !!! Powodzenia dalej, bo ciężkie mecze jeszcze przed nami, ale wierzymy i kibicujemy do końca! Walczysz MOTOR!
Gość (29 kwietnia 2017 o 13:48) 0
Jak cos zaczyna isc dobrze to zawsze znajdzie sie kilku kompleksow ktorym z tym jest zle i wyladowuja swoje frustracje w internecie. Brawo Motor, czy awansujecie czy nie to i tak pokazaliscie klase w drugiej rundzie, bo wielu was skreslalo a wy pokazujecie ze mozna.