III liga gr. IV

Soła Oświęcim – Avia Świdnik 2:0. Gol z połowy boiska

Dodano: 30 kwietnia 2017, 12:25

(fot. Maciej Kaczanowski)

Avia wracała z Oświęcimia bez punktów. Drużyna Jacka Ziarkowskiego przegrała z tamtejszą Sołą 0:2. To już czwarty mecz z rzędu, w którym żółto-niebiescy nie potrafili wywalczyć kompletu punktów

Goście nie rozegrali wielkiego spotkania, ale w 11 minucie mogli objąć prowadzenie. W dobrej sytuacji znalazł się Jakub Sołdecki, który minął już nawet bramkarza rywali. Niestety, za bardzo „wygonił” się do boku i zamiast strzelać z ostrego kąta zdecydował się podawać wzdłuż bramki. Problem w tym, że żaden z jego kolegów nie nadążył za akcją.

Później gospodarze próbowali wykorzystać dalekie wyjścia Jakuba Zolecha. Pierwsze ostrzeżenie bramkarz Avii dostał w 30 minucie, kiedy Wojciech Jamróz próbował go lobować bez powodzenia. Zdecydowanie bardziej precyzyjny był Dawid Dynarek, który 10 minut później tuż po przekroczeniu linii środkowej zdecydował się strzelać. I po chwili utonął w objęciach kolegów.

W drugiej połowie Soła upewniła się, że trzy punkty zostaną w Oświęcimiu na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, kiedy z bliska na 2:0 podwyższył Krzysztof Hałgas. Wcześniej przyjezdnych ratował chociażby Robert Kazubski wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Piłkarze trenera Ziarkowskiego mogli złapać kontakt w 78 minucie, ale w dobrej sytuacji Wojciech Białek huknął nad poprzeczką. Dziewiąta porażka w sezonie spowodowała, że ekipa ze Świdnika spadła na 10 miejsce w tabeli. Ma już tylko 10 „oczek” przewagi nad strefą spadkową. W środę żółto-niebieskich czeka ważny mecz z Cosmosem Nowoatniec, który jest pod kreską. Żeby nie martwić się w następnych tygodniach o utrzymanie Michał Maciejewski i jego koledzy muszą przełamać złą passę.

Soła Oświęcim – Avia Świdnik 2:0 (1:0)

Bramki: Dynarek (40), Hałgas (75).

Soła: Gargasz – Kasolik, Drzymont, Szewczyk, Jamróz – Gleń (88 Stankiewicz), Dynarek, Wawoczny, Hałgas (90+1 Turczyński) – Knapik (75 Janik), Czapla (84 Snadny).

Avia: Zolech – Kazubski, Szymala, Maciejewski, Dykij – Piekarski (72 Czułowski), Mazurek, Orzędowski, Mroczek – Sołdecki (70 Wołos), Białek.

Żółte kartki: Wawoczny – Kazubski, Piekarski, Mazurek.

Sędziował: Kamil Przyłucki (Sandomierz). Widzów: 120.

Gosc

Gość (1 maja 2017 o 22:13) 0
plakaty z prezesem Reszką w roli głównej nie pomogły... chyba za małe były, trzba było zainwestowac w bilbordy
Gosc
Gosc (1 maja 2017 o 15:05) 0
Po rundzie jesiennej kazdy wierzył że wkońcu jest drużyna na dobrym trzeioligowym poziomie z  możliwościami. Runda wiosenna zweryfikowała zarówno umiejętności techniczne jak i strzeleckie. W    każdym mecz gdy Białek nie strzela gola Avia nie zdobywa punktów. Brakuje rasowego napastnika oraz solidnej formacji obronnej.
Gość (1 maja 2017 o 14:30) 0
No to mamy efekt "dobrej zmiany" w świdnickim sporcie!!!