INNE

Juventus-Tottenham 2:2. Zobacz, jak padły gole [wideo]

Dodano: 13 lutego 2018, 23:14

W pierwszym meczu 1/8 finału Juventus Turyn zremisował z Tottenhamem 2:2, a Manchester City rozbił na wyjeżdzie FC Basel

Już w pierwszej minucie gola dla Starej Damy zdobył Gonzalo Higuain i Juventus był na prowadzeniu. W dziewiątej minucie ten sam zawodnik skutecznie egzekowował rzut karny i Włosi prowadzili już 2:0. Jednak zespół z Londyny nie poddał się i w 35 minucie gola kontaktowego zdobył Harry Kane.

Po przerwie goście dążyli do wyrównania i w 71 minucie Christian Eriksen wyrównał stan rywalizacji. Mecz zakończył się remisem i przed rewanżem trudno wskazać faworyta.

Zdecydowanie bardziej jednoznaczny przegieg miała potyczka FC Basel z Machesterem City. Już w 14 minucie Obywateli na prowadzenie wyprowadził  Ilkay Gundogan 14. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył  Bernardo Silva, a w 23 minucie gola zdobył  Sergio Aguero. Po przerwie podłamanych gospodarzy dobił Gundogan i tylko cud może zabrać ekipie z Manchsteru awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.