22:23

Hetman Zamość – Eko Różanka 5:2. Źle zaczęli, dobrze skończyli

0 5 A A
(fot. DW)

Pierwszy mecz rundy wiosennej IV ligi wreszcie za nami! Hetman Zamość pokonał Eko Różanka 5:2. Początek spotkania wcale nie zapowiadał jednak wygranej gospodarzy, bo to podopieczni Jarosława Romaniuka prowadzili po 22 minutach 2:0.

Kibice Hetmana na początku przecierali oczy ze zdumienia. 17 minuta i niespodziewanie zrobiło się 0:1, a gola zdobył Patryk Błaszczuk. Minęło kilka kolejnych minut i już było 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacer Wasniowski.

Wydawało się, że gospodarze będą mieli kłopoty, żeby wrócić do gry. Bardzo pomogło jednak kontaktowe trafienie jeszcze sprzed przerwy, którego autorem był Michał Paluch. Goście mieli dużego pecha, bo w tym momencie akurat grali w dziesiątkę, ze względu na kontuzję stopera Krzysztofa Brzezińskiego. Zawodnik sprowadzony w zimie z Cresovii Siemiatycze po kontuzji kolana został odwieziony karetką do szpitala.

Druga połowa? Kolejna kontuzja Eko, które znowu przez chwilę musiało radzić sobie w osłabieniu. Zamościanie znowu skorzystali z okazji. Po stałym fragmencie gry wyrównał Przemysław Żmuda. Remis utrzymywał się do 71 minuty. Wówczas kapitalną bramkę tuż zza pola karnego zdobył Marcin Świech. W końcówce wynik poprawili jeszcze Paweł Myśliwiecki i Kacper Nastałek.

– Cieszymy się z wygranej, ale ten optymizm jest ciut pośredni. Początek meczu nie ułożył się tak, jak chcieliśmy. O to mam pretensje do zawodników. Mając tak ograny zespół i tylu ogranych chłopaków na wyższym poziomie tak słabo weszliśmy w mecz. Ten aspekt psychologiczny nie do końca był na odpowiednim poziomie. Nie możemy sobie na to pozwolić. Udało się odrobić starty przeciwko Eko, ale nie zawsze tak będzie. Musimy się poprawić. Podsumowując: pierwsze śliwki robaczywki. Liczą się punkty, ale pozostaje mały niesmak – oceniał zawody trener Jacek Ziarkowski.

– Szkoda tego spotkania. Fajnie graliśmy w pierwszej połowie. Mieliśmy dwie bramki zapasu i dalej akcje dobrze nam się układały. Niestety, zbyt ostra gra rywali dała nam się we znaki. Najpierw Krzysztof Brzeziński dostał w kolano. Bez niego na boisku straciliśmy bramkę. Podobna sytuacja była przy drugim golu. Ponownie mieliśmy 10 zawodników na boisku ze względu uraz Patryka Błaszczuka. Te kontuzje wybiły nas z rytmu. Mimo porażki nie mamy jednak zamiaru się załamywać, za tydzień znowu powalczymy o punkty – zapewnia Jarosław Romaniuk, trener Eko.

Hetman Zamość – Eko Różanka 5:2 (1:2)

Bramki: Paluch (37), Żmuda (55), Świech (71), Myśliwiecki (82), Nastałek (88) – Błaszczuk (17), Waniowski (22).

Hetman: Skrzypek – Kanarek (63 Nastałek), Żmuda, Dudek, Świech, Kuśmierz (75 Luterek), Bednara, Kycko, Stefański, Myśliwiecki, Paluch.

Eko: Witkowski – Prus (61 Całka), Żakowski, Błaszczuk (56 Wieliczuk), Brzeziński (38 Jędrzejuk), Magdysz (86 Sztybel), Walaszek, Bartnik, Szeliuk, Więcaszek, Waniowski (72 Romaniuk).

Żółte kartki: Żmuda, Myśliwiecki – Brzeziński, Szeliuk, Więcaszek.

Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin). Widzów: 300.

Porozumienie ponad podziałami czy handel stanowiskami? PO i PSL dogadały się w Świdniku z PiS

To, co wydawało się jeszcze nie tak dawno nierealne, w Świdniku stało się faktem. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe dogadały się z Prawem i Sprawiedliwością! – Plotki, które od wczoraj krążyły po mieście okazały się prawdą. Waldemar Białowąs, szef lokalnych struktur PO, z którą tworzyliśmy w wyborach Koalicję 15 Października sprzedał się za kilka srebrników – mówi oburzony Mariusz Wilk, radny powiatowy Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nie było łatwo, ale nadal jesteśmy niepokonani. Opinie po meczu Krono-Plast Włókniarz – Orlen Oil Motor

„Koziołki” nadal z kompletem punktów. W czwartym ligowym występie w tym sezonie Orlen Oil Motor wygrał w Częstochowie z tamtejszym Krono-Plast Włókniarzem 51:39. Jak zawody oceniają przedstawiciele obu ekip?

Mayor of Kingstown: Nowy sezon, nowe kłopoty (wideo)

6 czerwca – to dobry dzień dla tych, którzy czekają na trzeci sezon serialu Mayor of Kingstown.

Daniel Słowik nowym starostą w Łęcznej

Do rewolucji doszło w Łęcznej. Dzisiaj PiS stracił swoje sztandarowe starostwo. Nowa Rada Powiatu powierzyła stery Danielowi Słowikowi, szefowi lokalnych struktur PSL. Zaważyły dwa głosy.

Az-Bud Komarówka Podlaska urwała punkt liderowi, komplet wyników bialskiej klasy okręgowej

Az-Bud Komarówka Podlaska bezbramkowo zremisował z prowadzącym w tabeli Podlasiem II Biała Podlaska. Tm samym rezerwy straciły przodownictwo w klasyfikacji. Unia Żabików rozbiła na wyjeździe Bad Boys Zastawie 6:2. Festiwal strzelecki Kacpra Waniowskiego, Alberta Chomiuka i Michała Gryczuka dla Victorii Parczew w meczu z Tytanem Wisznice

Posłuchaj: Krzysztof Cugowski i nowa piosenka. A po wakacjach nowa płyta (wideo)

Czas nareszcie przestać karmić się iluzjami, tak, jak w tekście – tak mówi Krzysztof Cugowski i prezentuje swój nowy utwór: "Co za nami, co przed nami"

Jacek Ziarkowski nadal strzela, Sparta w derbach lepsza od Unii. Reszta wyników chełmskiej okręgówki

W spotkaniu derbowym Sparta Rejowiec Fabryczny pokonała Unię Rejowiec 3:0. Dwie bramki zdobył Jacek Ziarkowski.

Zakwitły kasztany. Czas na matury
MATURA 2024

Egzaminy maturalne tuż-tuż. Już we wtorek tegoroczni maturzyści zmierzą się z językiem polskim, a dzień później z królową nauk. W województwie lubelskim do egzaminu przystąpi blisko 18 tys. osób.

Ranking: Najlepsze licea i technika w Lublinie

Portal Wasza Edukacja opublikował ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych. Liceum i technikum z Lublina znalazły się w krajowej „top 15”.

Lider chełmskiej okręgówki pokazał siłę w Hannie

Kłos Gmina Chełm pokonał na wyjeździe Bug Hanna 5:1. Goście byli faworytem i doskonale wywiązali się z tej roli. Po pierwszej połowie nie mogli być jednak spokojni o komplet punktów. Po 45 minutach przyjezdni wprawdzie prowadzili ale tylko 1:0.

Jan Kanthak rozpoczął kampanię do europarlamentu
EUROWYBORY 2024

W poniedziałkowy poranek 6 maja, zaraz po weekendzie majowym, poseł Jan Kanthak zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Polityk Suwerennej Polski mówił między innymi o podatkach i Bogdance.

Konkurent burmistrza w wyborach jest przewodniczącym rady
Wybory 2024

Wojciech Żukowski został wybrany burmistrzem już po pierwszej turze. Niemal dokładnie miesiąc później jego jedyny konkurent Grzegorz Zieliński objął stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Tomaszów Lubelski.

Kontrolują piece. To oszuści

Fałszywe ulotki zalewają gminę Łuków. Ktoś podszywa się w nich pod pracowników ochrony środowiska. Samorząd ostrzega mieszkańców.

Kolejny wypadek motocyklisty

Utrudnienia na trasie Lublin - Biłgoraj. Ok. godz. 6 rano na drodze wojewódzkiej 835 w miejscowości Jabłonna Majątek doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym