Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

22 września 2017 r.
17:44

Hetman Zamość zmienia trenera i karze piłkarzy

3 12 A A
(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

W piątek oficjalnie nowym trenerem Hetmana został Jacek Ziarkowski, który zastąpił na tym stanowisku Marka Motykę. Popularny „Ziaro” na razie podpisał umowę do 30 czerwca 2018 roku. Dodatkowo, w związku ze słabą formą zawodników działacze nałożyli na nich kary finansowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, posada trenera Motyki wisiała na włosku po ostatnich trzech fatalnych występach. W lidze były porażki ze Stalą Kraśnik i Kłosem Chełm, a na dodatek zamościanie odpadli z Pucharu Polski po przegranej z Huczwą Tyszowce. – Zastanawialiśmy się nad czterema kandydatami, dlatego to wszystko trwało nieco dłużej. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że najbardziej w naszą koncepcję wpisuje się właśnie Jacek Ziarkowski – tłumaczy Piotr Welcz, dyrektor sportowy Hetmana.

Dodaje również, że z poprzednim szkoleniowcem klub rozstał się w zgodzie. – Dziękujemy Markowi Motyce za wykonaną pracę. To nie jest tylko tak, że wszystkiemu winny jest trener. Dlatego za ostatnie, słabe wyniki ukaraliśmy też zespół wysokimi karami finansowymi – wyjaśnia Welcz.

Na razie w grę nie wchodzą żadne ruchy kadrowe, nie będzie pozyskiwania „wolnych” zawodników. – Trener Ziarkowski widzi potencjał w tej drużynie i wszyscy powinni dostać swoją szansę w najbliższych spotkaniach. Na ewentualne korekty w naszym składzie będzie czas podczas zimowego okienka transferowego – dodaje dyrektor Hetmana.

Jacek Ziarkowski kilka tygodni temu stracił posadę w trzecioligowej Avii Świdnik. W przeszłości, jako piłkarz zakładał koszulkę klubu z Zamościa. W sezonie 2001/2002 wywalczył nawet w jego barwach tytuł króla strzelców w II lidze. „Ziaro” już w piątek poprowadził pierwszy trening. W sobotę zadebiutuje w nowej roli podczas spotkania z Górnikiem II Łęczna. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 16.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ryba / 23 września 2017 o 18:52
A kto ukarze finansowo dyrektora niesportowego? 
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 09:11
Powodzenia Jacku! Obawiam się jednak, że kary finansowe nie wystarczą. Tam trzeba kilku hamulcowych wywalić...
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 07:25
To oni tym kopaczom jeszcze coś płacą na tym "poziomie"?! To piłkarze powinni dopłacać kibicom , że ci chcą ich wogóle oglądać.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 22:24
Hehe odzywaja sie urazeni pilkarzyki Avii. Powodzenia Ziaro
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 22:03
Kary finansowe dla piłkarzy są niezgodne z MINIMALNYMI WYMAGANIAMI DLA STANDARDOWYCH KONTRAKTÓW ZAWODNIKÓW, jest to dokument PZPN. Chłopaki nie dajcie się zastraszyć. Poinformujcie LZPN o działaniach zarządu.
Avatar
ja / 22 września 2017 o 21:50
Chyba sam zawierałeś te umowy jak taki jesteś zorientowany. Kto ty? Prezio czy dyro?
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:43
Ziarkowski trenerem Hetmana?! No to kibice Hetmana mogą już Stali Kraśnik gratulować awansu do III ligi.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:29
Zgodnie z regulaminem PZPN gracz, grupa graczy lub cały zespół może zostać ukarany. Wśród środków wymieniono także kary finansowe. Dodatkowo z tego co się orientuję w każdej zawartej przez klub z Zamościa umowie jest zapis o możliwych karach finansowych. PS. Tak swoją drogą to dobrze zrobili, bo zespołowi potrzeba zimnej wody aby się otrząsnąć.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:13
Kary finansowe dla piłkarzy? A to jest zgodne z przepisami PZPN? Chłopaki nie dajcie się. Poinformujcie LZPN, jak zarząd nie ma kwitów na to g...o może Wam zrobić. Nie dajcie się oszukać.
Avatar
Zamojszczanin ... / 22 września 2017 o 20:55
Nikogo nie zastanawia fakt, że drugie największe miasto w województwie nie stać na klasową drużynę? by mieć radość z oglądania futbolu trzeba za to przyzwoicie zapłacić. Piłkarz musi czuć się dowartościowany, ale i musi czuć, że ma cos do stracenia jeśli nie będzie się starał! Śmiesznymi pensyjkami raczej nie wyzwoli się w młodych ludziach głodu walki. Każdy powinien zarobić nie mniej, niż piec średnich krajowych oraz odpowiednio wysokie bonusy za osiągniecia sportowe! 25-30 tys. miesięcznie wydaje się być takim stosownym minimum ...
Avatar
Ryba / 23 września 2017 o 18:52
A kto ukarze finansowo dyrektora niesportowego? 
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 09:11
Powodzenia Jacku! Obawiam się jednak, że kary finansowe nie wystarczą. Tam trzeba kilku hamulcowych wywalić...
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 07:25
To oni tym kopaczom jeszcze coś płacą na tym "poziomie"?! To piłkarze powinni dopłacać kibicom , że ci chcą ich wogóle oglądać.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 22:24
Hehe odzywaja sie urazeni pilkarzyki Avii. Powodzenia Ziaro
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 22:03
Kary finansowe dla piłkarzy są niezgodne z MINIMALNYMI WYMAGANIAMI DLA STANDARDOWYCH KONTRAKTÓW ZAWODNIKÓW, jest to dokument PZPN. Chłopaki nie dajcie się zastraszyć. Poinformujcie LZPN o działaniach zarządu.
Avatar
ja / 22 września 2017 o 21:50
Chyba sam zawierałeś te umowy jak taki jesteś zorientowany. Kto ty? Prezio czy dyro?
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:43
Ziarkowski trenerem Hetmana?! No to kibice Hetmana mogą już Stali Kraśnik gratulować awansu do III ligi.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:29
Zgodnie z regulaminem PZPN gracz, grupa graczy lub cały zespół może zostać ukarany. Wśród środków wymieniono także kary finansowe. Dodatkowo z tego co się orientuję w każdej zawartej przez klub z Zamościa umowie jest zapis o możliwych karach finansowych. PS. Tak swoją drogą to dobrze zrobili, bo zespołowi potrzeba zimnej wody aby się otrząsnąć.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 21:13
Kary finansowe dla piłkarzy? A to jest zgodne z przepisami PZPN? Chłopaki nie dajcie się. Poinformujcie LZPN, jak zarząd nie ma kwitów na to g...o może Wam zrobić. Nie dajcie się oszukać.
Avatar
Zamojszczanin ... / 22 września 2017 o 20:55
Nikogo nie zastanawia fakt, że drugie największe miasto w województwie nie stać na klasową drużynę? by mieć radość z oglądania futbolu trzeba za to przyzwoicie zapłacić. Piłkarz musi czuć się dowartościowany, ale i musi czuć, że ma cos do stracenia jeśli nie będzie się starał! Śmiesznymi pensyjkami raczej nie wyzwoli się w młodych ludziach głodu walki. Każdy powinien zarobić nie mniej, niż piec średnich krajowych oraz odpowiednio wysokie bonusy za osiągniecia sportowe! 25-30 tys. miesięcznie wydaje się być takim stosownym minimum ...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 3 1

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pokazy spektaklu opartego na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych - niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego - Diabeł i tabliczka czekolady.

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera
POLITYKA

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera 9 2

Niższy CIT i ZUS dla przedsiębiorców, fundusz budowy dróg lokalnych, 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia i zabezpieczenia emerytalne dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci - to niektóre z założeń "Piątki Morawieckiego". Zdaniem opozycji ma to na celu przykrycie zamieszania związanego z wysokimi nagrodami dla członków rządu. - Może chodzić o odbicie w sondażach - przyznaje politolog

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje 16 1

Do komendanta hrubieszowskiej policji wpłynął niecodzienny list. 58-letni mężczyzna w ten sposób podziękował miejscowym funkcjonariuszom za uratowanie mu życia.

Koncert charytatywny w Nałęczowie
21 kwietnia 2018, 15:00

Koncert charytatywny w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 21 kwietnia o godz. 15 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia)
galeria

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia) 15 6

Oficjalnie otwarty jest już Wielokran Browaru Zakładowego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. - Kolejka ciągnęła się długo poza drzwi wejściowe. Atmosfera była znakomita. Dzisiaj także spodziewamy się wielu gości - mówi jeden z pracowników.

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno 2 0

Ostatni mecz sezonu, to tradycyjnie szansa dla kibiców, żeby spotkać się z zawodnikami. Sympatycy TBV Startu będą mieli taką okazję w niedzielę po zakończeniu zawodów z Miastem Szkła Krosno.

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra 0 0

Opel astra po raz pierwszy jest dostępny również w wersji dwukolorowej — czarny lakier na dachu, bocznych lusterkach i obręczach kół z lekkiego stopu kontrastuje z resztą nadwozia.

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 8 6

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu 1 7

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komendanta głównego Straży Granicznej o kontrolę praktyk stosowanych na przejściu granicznym w Terespolu. Zwłaszcza wobec cudzoziemców poszukujących w Polsce ochrony przed prześladowaniami w swoich krajach.

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego  po najeździe szwedzkim
HISTORIA

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim 15 0

Najazd szwedzki przyniósł, oprócz zniszczeń pałacu, także ograbienie i zniszczenie kościoła we Włostowicach. Szalejąca w dwa lata później zaraza, której początek datuje się na 24 sierpnia 1708 r., zdziesiątkowała mieszkańców, a dużą część pozostałych przy życiu wypędziła do lasów.

Wisła Puławy gra z liderem tabeli

Wisła Puławy gra z liderem tabeli 4 0

Humory w Puławach mocno się ostatnio poprawiły. Tak samo, jak pozycja w tabeli. Po bardzo trudnym początku rundy wiosennej Wisła wygrała dwa ostatnie mecze i odskoczyła od drużyn zagrożonych spadkiem. W sobotę na stadionie MOSiR zamelduje się lider tabeli GKS Jastrzębie. Zawody rozpoczną się o godz. 17