IV LIGA LUBELSKA

Pierwsza wygrana Górnika II Łęczna, Lewart i Lublinianka na remis

Dodano: 21 sierpnia 2017, 13:38

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Pierwszą wygraną na swoim koncie zapisali piłkarza Jacka Fiedenia. Górnik II Łęczna ograł w małych derbach Eko Różanka, także 2:0.

Małe derby, bo w ekipie rywali jest kilku zawodników z przeszłością w zielono-czarnych, jak chociażby grający trener Sławomir Skorupski. Przed przerwą Jakub Jaroszyński otworzył rezultat, a w końcówce dał o sobie Łukasz Tymiński, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej próbie wygranej u siebie nie zaliczył znowu Lewart. Gospodarze przegrywali do przerwy 0:1, bo w końcowych fragmentach pierwszej odsłony na listę strzelców wpisał się Wiktor Bogusz. Ekipa z Lubartowa znalazła się w jeszcze większych tarapatach w 55 minucie, kiedy Artur Szkutnik obejrzał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Mimo gry w osłabieniu drużyna Roberta Makarewicza zdołał urwać rywalom punkt. W 66 minucie swoje zrobił Michał Zuber, który zaliczył czwarte trafienie w tym sezonie.

Górnik II Łęczna – Eko Różanka 2:0 (1:0)

Bramki: Jaroszyński (42), Tymiński (84-z karnego).

Górnik: Smug (60 P. Rojek) – Turek, Sosnowski, Greniuk (82 J. Rojek), Jaroszyński, Szczerba, Tymiński, Skałecki, Pacek, Najda (70 Orysz), Olszewski.

Eko: Witkowski – Prus (85 Mikulski), Żakowski, Jędrzejuk, Sobów, Jankowski, Magdysz, Szeliuk, J. Gołąb (70 Łobko), Skorupski (80 Kruk), Romaniuk.

Lewart Lubartów – Lublinianka 1:1 (0:1)

Bramki: Zuber (66) – Bogusz (45+1).

Lewart: Parzyszek – Paździor, Marzęda (55 Terlecki), Piasek, Kula (35 Szkutnik), Pęksa (80 Golda), Rusinek, Bujak, Adamczuk, Stalęga (62 D. Pikul), Zuber.

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Ptaszyński, Kosiarczyk, Pioś, Baran (90 Kutnik), Kuzioła, Kamola (60 Sobiech), Skoczylas (77 Myszka), Bogusz, Bielak (70 Kośka).

Czerwona kartka: Szkutnik (Lewart, 55 min, za drugą żółtą)