Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

24 września 2010 r.
12:12
Edytuj ten wpis

Miasto pomaga Motorowi. Co z Lublinianką? List otwarty kibiców klubu

Autor: Zdjęcie autora (red)
0 0 A A

Publikujemy list otwarty kibiców Lublinianki do wszystkich ludzi, którym leży na sercu dobro najstarszego klubu sportowego na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stowarzyszenie Sympatyków Lublinianki "Niezłomni” zrzeszające kibiców klubu Lublinianka występuje z listem otwartym do wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro najstarszego klubu sportowego w naszym regionie. Lublinianka znalazła się na swoistym zakręcie i nie możemy pozwolić by blisko 90-letnia karta historii spłonęła w ogniu nieporozumień czy niechęci do wspólnego działania.

Wiadomość o tym, że wieloletni epizod w historii Lublinianki związany z Norweską Grupą Inwestycyjną dobiegł końca przyjęliśmy z wielką ulgą, ale nowa sytuacja w jakiej znalazł się najstarszy klub na Lubelszczyźnie nastręcza także nowych problemów i pytań. Jednym ze statutowych celów działania naszego stowarzyszenia jest ratowanie Lublinianki przed popadnięciem w agonię, czy mówiąc wprost – zniknięciem ze sportowej mapy Polski.

Wydarzenia ostatnich tygodni skłaniają nas do stwierdzenia, że tylko współpraca obecnych działaczy klubu, kibiców reprezentowanych przez nasze stowarzyszenie, wszystkich ludzi, którym leży na sercu dobro klubu i władz miasta jest w stanie wypracować odpowiedni plan działań, mających na celu ratowanie Lublinianki – klubu tak bardzo zasłużonego dla naszego miasta. W naszych strukturach powstał już Komitet Obywatelski Ratowania Lublinianki, w skład którego weszło wielu znanych sportowców lat minionych. Na jego czele stanął płk. Jerzy Gryz.

Ze smutkiem i niepokojem odebraliśmy fakt, że na spotkaniu dotyczącym przyszłości Lublinianki, które zorganizowaliśmy 13 września br. nie pojawił się nikt z władz miasta, pomimo zaproszeń jakie wystosowaliśmy. Czy nikogo nie obchodzi los klubu z Wieniawy? Czy to właśnie nie teraz, po przejęciu terenów przy ul. Leszczyńskiego z rąk Norwegów, Lublinianka powinna otrzymać pomoc? Przedstawmy realnie sytuację w jakiej znalazł się najstarszy klub na Lubelszczyźnie.

Otóż do tej pory klub utrzymywał się praktycznie jedynie ze środków, które pochodziły z wynajmu obiektów przy Leszczyńskiego, a i one zapewniały jedynie istnienie na poziomie wegetacji. Pozbawienie tych funduszy Lublinianki oznacza, że drużyna występująca w czwartej lidze, oraz grupy młodzieżowe mogą przestać funkcjonować w ciągu kilku tygodni! Kasa klubowa świeci pustkami, a bieżące koszty działania klubu tj. wyjazdy na mecze, opłacanie sędziów itp. to niestety realny problem, który zajrzy w oczy Lublinianki w każdy kolejny weekend rozgrywek ligowych. Starania społecznie działających osób, ludzi dokładających swoje prywatne pieniądze do funkcjonowania klubu mogą nie wystarczyć. Lublinianka może nie dokończyć nawet rundy jesiennej bieżącego sezonu – to nie jest czarny scenariusz. Na dziś to realny ogląd sytuacji.

Nie wiemy nie tylko tego czy naszemu klubowi uda się przetrwać najbliższe tygodnie. Pytania dotyczące nowej sytuacji Lublinianki po przejęciu obiektów na Wieniawie przez Miasto mnożą się same.

- Czy drużyny piłkarskie (seniorzy oraz liczne grupy młodzieżowe) Lublinianki będą mogły korzystać nieodpłatnie z obiektów przy Leszczyńskiego, oraz w jakim wymiarze czasowym?

- Kto dbać będzie o obiekty przy Leszczyńskiego i w jakich działaniach będzie się to przejawiać? Chodzi nawet o tak prozaiczne czynności jak koszenie trawy itp. Do tej pory zajmowali się tym działacze Lublinianki czy też kibice, na ogół pracujący społecznie. Jak będzie teraz?

- Czy wyjaśniony został już konflikt z Gminą Żydowską, który przez pewien okres czasu był rzekomo głównym hamulcem inwestycji na Wieniawie?

- Jaki jest wstępny wynik rozmów z Norweską Grupą Inwestycyjną w sprawie przejęcia drużyny i miejsca ligowego przez Miasto, a może inny podmiot? Czy znane są warunki, pod jakimi NGI odda drużynę i miejsce w rozgrywkach?

- Jeżeli NGI odda udziały w Sportowej Spółce Akcyjnej co w praktyce oznaczać będzie to dla Lublinianki? Jaka rysuje się jej przyszłość?

- Jaki jest obecny poziom zadłużenia SSA wobec Miasta Lublin?
- Dokąd trafiać będą pieniądze z wynajmu pomieszczeń czy boiska na Wieniawie?

Norweskie "never ending story” było dla nas, sympatyków Lublinianki, swoistym "czeskim filmem”. Nie chcielibyśmy przerabiać tego samego scenariusza również teraz. Liczymy na współpracę z miastem i pomoc Ratusza. Czy w blisko 400-tysięcznym mieście funkcjonować może tylko jeden klub? Czy tylko dlatego, że jego kibice nie raz potrafili siłą swojej liczebności przekonać do swoich racji najważniejsze osoby w mieście?

Czy pomoc organizacyjna i finansowa dla Motoru, a kompletna ignorancja wobec problemów Lublinianki, podkreślamy jeszcze raz, klubu z najdłuższymi tradycjami w naszym regionie, jest w porządku? Wierzymy, że Miasto Lublin zna prawidłową odpowiedź na to pytanie. Jeśli chcemy wydźwignąć lubelski sport z ruiny, nie może pozwolić na to by Lublinianka zniknęła ze sportowej mapy Polski.

Apelujemy nie tylko do władz Lublina, ale też do osób prywatnych czy też firm – każdy może pomóc Lubliniance, czy to doraźnie – ratując ją w tych trudnych tygodniach przed upadkiem, czy na dłuższą metę inwestując pieniądze w klub, który za rok obchodzić będzie swoje 90-te urodziny. Wierzymy, że nasz apel nie będzie wołaniem na puszczy i że znajdą się dobroczyńcy, którzy nie pozwolą Lubliniance upaść.

Pozostałe informacje

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

9 maja miasta, gminy i powiaty Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego podpisały deklarację współpracy kulturalnej. Jej efektem jest powstanie regionalnej sieci, której głównym celem działań jest rozwój i promocja kultury Lubelszczyzny.

Matematyka i muzyka
Wideo
film

Matematyka i muzyka

Jutro startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Kwiat Jabłoni, Szpaku, Lady Pank czy MSE Błąd Średniokwadratowy. O zespole z matematyczną nazwą rozmawiamy z Arkadiuszem Gałką, gitarzystą i... prodziekanem Wydziału Zarządzania PL Bartoszem Przysuchą, wokalistą z grupy.

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort
Zdjęcia
galeria

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort

Bożena Lisowska i Beata Krzewińska, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego przypadający na dzisiaj Dzień Europy postanowiły wykorzystać w kampanii. Na schodach przed lubelskim Zamkiem mówiły o wartościach, jakie Robert Schuman zawarł w deklaracji, która stała się początkiem tworzenia Unii Europejskiej. Poczęstowały też mieszkańców Lublina unijnym tortem.

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchamia pomoc dla młodych mieszkańców Lublina. To część programu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury
11 maja 2024, 21:00

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury

Marleyki to coroczne święto muzyki reggae na cześć Roberta Nesty Marleya (znanego jako Boba Marleya). W sobotę (11 maja) muzyczny hołd – dla jednej z największych legend kultury i muzyki reggae – złożą członkowie Love Sen-c Music Sound System.

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie, jakie w mediach społecznościowych opublikowała radna Katarzyna Janicka. Tuż przed inauguracyjną sesją nowej - IX kadencji Rady Miasta Chełm ogłosiła otóż, że nie przystąpi do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej – Małgorzata Sokół, przewodnicząca Rady Powiatu PO RP w Chełmie oraz Marek Sikora, przewodniczący Klubu KO w Radzie Miasta komentują decyzję byłej już radnej PO.

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim
NASZ PATRONAT

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim

Lubelski podróżnik tym razem wybrał się na miesięczną wyprawę, w czasie której odwiedził Amazonię i wyspy Morza Karaibskiego. Efektami tej wycieczki pochwali się w najbliższy piątek.

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opatentowali urządzenie, które ma posłużyć producentom i użytkownikom wind. Dzięki niemu, jazda ma być bezpieczna i komfortowa.

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Historia paralotniarstwa jako sportu jest stosunkowo młoda, ale paralotnia szybko zyskała na popularności wśród entuzjastów lotów na całym świecie. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z lataniem na paralotni.

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został Piotr Adamczuk.

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny
Nałęczów

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny

Trzeciego maja złapała się pierwsza, a szóstego maja druga. Sarny próbowały przejść pomiędzy stalowymi prętami nowego ogrodzenia Parku Zdrojowego. Dzikie zwierzęta zginęły. Problem zaskoczył urzędników. Samorządowcy szukają rozwiązania.

Zmarł Waldemar Kowalski

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na remontowanym odcinku.

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin
ZDJĘCIA
galeria

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin

W czwartek Lublin odwiedziła Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács. Dyplomatka po siedmiu latach kończy "swoją misję", stolica Lubelszczyzny była pierwszym miastem jakie odwiedziła na swojej pożegnalnej trasie. Ambasador złożyła wieniec przed pomnikiem Solidarności polsko-węgierskiej.

Kamerzyści rozbili Urzędników w czwartej kolejce Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Kamerzyści rozbili Urzędników w czwartej kolejce Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Znamy rozstrzygnięcia 4. kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w grupie „35+”.

PKO BP EKSTRAKLASA
31. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Górnik Zabrze 5-0
Korona Kielce - Piast Gliwice 1-1
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0-3
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1-2
Ruch Chorzów - Lech Poznań 2-1
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3-2
Warta Poznań - Widzew Łódź 2-1
Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2-0
Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice

Tabela:

1. Jagiellonia 31 56 70-44
2. Śląsk 31 54 42-30
3. Lech 31 52 44-36
4. Górnik Z. 31 51 43-38
5. Legia 31 50 46-37
6. Raków 31 49 51-34
7. Pogoń 30 48 56-36
8. Widzew 31 42 40-41
9. Stal 31 41 39-44
10. Zagłębie 31 41 37-46
11. Piast 31 39 33-33
12. Radomiak 31 38 40-51
13. Warta 31 37 33-38
14. Cracovia 31 36 43-40
15. Puszcza 30 33 36-47
16. Korona 31 32 36-40
17. Ruch 31 26 36-53
18. ŁKS 31 21 30-67

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!