ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

11 czerwca 2023 r.
19:22

Huczwa Tyszowce – Victoria Łukowa 5:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
(fot. Kamil Gac)

Huczwa Tyszowce pokonała na swoim stadionie Victorię Łukowa aż 5:1. Wynik mógł być jednak zupełnie inny, gdyby piłkarze z Łukowej lepiej egzekwowali rzutu karne. W starciu z Huczwą mieli je aż trzy, a wykorzystali zaledwie jednego

Wynik sobotniego meczu w Tyszowcach otworzył już w siódmej minucie Jaba Phkhakadze. W 26 minucie gości mogli wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Rybak. Ta sytuacja szybko się zemściła, bo w 33 minucie miejscowi prowadzili 2:0 po golu Dawida Dworaka.

W drugiej połowie goście mogli zdobyć gola kontaktowego w 68 minucie, po tym jak sędzia podyktował kolejną „jedenastkę”. Tym razem do piłki podszedł Karol Tucki, ale także spudłował. W efekcie minutę później gola zdobyła Huczwa, a drugi raz do protokołu meczowego wpisał się Dworak. 12 minut później drugą bramkę strzelił Phkhakadze, a w 86 minucie Victoria wreszcie zdobyła bramkę za sprawą doświadczonego Jarosława Stępnia. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Przemysława Siomy bo trzy minuty przed końcem spotkania hattricka skompletował Phkhakadze.

Huczwa Tyszowce – Victoria Łukowa 5:1 (2:0)

Bramki: Phkhakadze (7, 82, 87), Dworak (33, 70) – Stępień (86).

Huczwa: Krawczyk – Wybranowski, Kwarciany (70 Szewc), Serdiuk, M. Okalski (70 Bezpalko), Dworak, Gacki (55 Szwanc), Maksymenko (80 Puzyrewski), Samochko (55 Szumlański), Ziółkowski, Phkhkakadze.

Victoria: Żukowski – Kasperek (73 Latawiec) Leśniak, Marzeda, Maciej Ostrowski, Marcin Ostrowski, Rybak (73 Baran), Stępień, Trancygier (70 Strus), Tucki, Wójcik.

Sędziował: Słoboda.

Co działo się na innych boiskach zamojskiej klasy okręgowej w 29. kolejce? Najwyższą wygraną w tej serii gier zanotowała Łada 1945 Biłgoraj. Zespół dowodzony przez trenera Jarosława Czarnieckiego tym razem rozgromił u siebie pewną spadku Granicę Lubycza Królewska 8:1, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Josue. Z kolei wicelider rozgrywek, czyli Hetman Zamość strzelił w Bełżcu ostatniemu w tabeli Orkanowi zaledwie jednego gola, a jego autorem okazał się Mateusz Materna.

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 1:0 (Nizioł 51) * Korona Łaszczów – Olimpia Miączyn 1:1 (Świątek 64 – Dołba 45) * Huczwa Tyszowce – Victoria Łukowa 5:1 (Phkhakadze 7, 82, 87, Dworak 33, 70 – Stępień 86) * Łada 1945 Biłgoraj – Granica Lubycza Królewska 8:1 (Josue 23, 30, 52, Kołodziej 33, 40, Goncharevich 51, Chmura 85, 87 – Kushch-Vasylyshyn 69) * Orkan Bełżec – Hetman Zamość 0:1 (Materna 25) * Unia Hrubieszów – Olimpiakos Tarnogród 0:1 (Bursztyka 67) * Graf Chodywańce – Igros Krasnobród 3:2 (Bobyliak 11, Anioł 48, 71 Murjas – 28 Senytskyi, 75 Droździel) * Tanew Majdan Stary – Włókniarz Frampol 7:0 (A. Kusiak 4, 24, 29, 78, T. Blicharz 77, Skubis 40, Rymarz 84).

Na burmistrza próbował, ale nie wyszło. Nadal będzie starostą

Chociaż nie kandydował do rady, to i tak został starostą. W powiecie parczewskim władzę utrzymał Janusz Hordejuk z PSL.

Nowoczesne mieszkania w okolicach Szczecina

Mieszkania na sprzedaż w zachodniopomorskim. Poznaj ofertę godną XXI wieku!

Podsłuch na posiedzeniu Rady Ministrów
Z KRAJU

W Katowicach, gdzie ma odbyć się dzisiaj wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów wykryto podsłuch. Poinformował o tym Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

6 zasad, jak zadbać o baterię w iPhone?

Każdy użytkownik iPhone'a pragnie, aby jego urządzenie służyło mu jak najdłużej. Jednak jak każdy element elektroniczny, bateria w iPhone'ie ma ograniczoną żywotność. Okazuje się jednak, że w dużej mierze to od użytkownika zależy, jak długo będzie nam służyła..

Matury czas start. Jakie nastroje przed egzaminem?
NA ŻYWO

Punktualnie o godzinie 9, blisko 19 tys. osób w województwie lubelskim zasiądzie do egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Cztery miejsca i siedmiu chętnych, czyli Motor i Górnik Łęczna walczą o baraże

Do końca sezonu 23/24 na zapleczu ekstraklasy pozostały jeszcze trzy kolejki. Na 99 procent nikt nie odbierze już awansu przede wszystkim Lechii Gdańsk, ale i Arce Gdynia. Na górze tabeli trwa jeszcze walka o strefę barażową. A uczestniczy w niej siedem ekip, w tym: Motor Lublin i Górnik Łęczna. Nasze kluby obecnie zajmują jednak miejsca poza czołową szóstką.

Hrubieszów. Komitet pani burmistrz władzą się nie dzieli
Wybory 2024

Wygrała w pierwszej turze, deklasując dwójkę rywali i właśnie rozpoczęła kolejną kadencję. Rządzić powinno się płynnie, bo Marta Majewska ma za sobą w nowej radzie zdecydowaną większość. Jej radni tworzą całe prezydium.

Wojsko przeszkoli uczniów z naszego regionu

266 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego weźmie udział w nowym programie edukacyjno-obronnym pn. „Edukacja z wojskiem”. To odpowiedź na współczesne potrzeby

„Muzeum na kółkach” odwiedzi Końskowolę
10 maja 2024, 9:00

Niezwykłe muzeum po raz ósmy wyruszy w trasę po Polsce. W maju i czerwcu – odwiedzi 10 miejscowości z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Początek w niedzielę (10 maja) w Końskowoli.

Budowanie wież mają w małym palcu - studenci z Lublina najlepsi w kraju

Kreatywność, precyzja i lekkość to drugie imię ich konstrukcji. Studenci Politechniki Lubelskiej osiągnęli sukces w architektonicznym konkursie

Grzegorz Turnau w CSK
10 maja 2024, 19:00

Piosenki takie jak: „Bracka”, „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic” sprawiły, że Grzegorz Turnau skradł serca słuchaczy. W tym roku artysta obchodzi jubileusz 40-lecia twórczości. Jubileuszowy koncert już w najbliższy piątek w lubelskim CSK.

Stand-up w Łukowskim Ośrodku Kultury
9 maja 2024, 19:00

Michał Kutek zaprezentuje najnowszy program „Bilans żenady własnej”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 w sali widowiskowej ŁOK.

Trzecia Droga zgarnia niemal całą pulę w powiecie bialskim

Tym razem już bez współrządzenia z PiS. W powiecie bialskim niemal całą pulę najważniejszych funkcji zgarnął PSL. I nieprzerwanie starostą pozostanie Mariusz Filipiuk.

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
7 maja 2024, 9:00

W dniach 7-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem - "Biblioteka - miejsce na czasie". Z tej okazji WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych wydarzeń. Tylko na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.