Szczypiornistki WSSP w Lublinie zostały akademickimi mistrzyniami Europy

Dodano: 10 sierpnia 2015, 00:20
Autor: Kamil Kozioł

<br />
Fragment finałowego meczu – w żółtym stroju Agnieszka Kocela

Lublinianki były faworytkami imprezy rozgrywanej w portugalskiej Bradze i trzeba przyznać, ze nie zawiodły oczekiwań kibiców. Od samego początku podopieczne Sabiny Włodek prezentowały równą i dość wysoką formę. Nic w tym jednak dziwnego, skoro o sile WSSP stanowiły reprezentantki Polski – Marta Gęga i Joanna Drabik, a także zawodniczki ograne w europejskich pucharach.

Lublinianki przez fazę grupową przebrnęły jak burza, a w pokonanym polu pozostawiły Niemki z Konstancji, Francuzki z Toulonu oraz Portugalki z Aveiro. Szczególnie imponujące było zwycięstwo nad tym ostatnim rywalem – Polki wygrały aż 43:15. Klasą dla siebie była Joanna Drabik. Kołowa reprezentacji Polski w tym spotkaniu zdobyła aż osiem bramek.

W półfinale zawodniczki Sabiny Włodek spotkały się z Hiszpankami z Malagi i wygrały aż 26:14. Polki małe problemy miały jedynie w pierwszej połowie, którą zwyciężyły jedynie 13:10. W drugiej części spotkania lublinianki nie pozostawiły wątpliwości i triumfowały 26:14. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Marta Gęga, zdobywczyni siedmiu bramek.

Finał z niemieckim HfPV Wiesbaden był emocjonujący jedynie w pierwszej połowie, kiedy to reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów nawet przez chwilę prowadziły. Nie wytrzymały jednak wysokiego tempa narzuconego przez Polki i dość szybko zaczęły tracić dystans. Ostatecznie, podopieczne Sabiny Włodek wygrały 34:22. Warto podkreślić, że w finale z dobrej strony pokazała się Karolina Konsur, która zaliczyła sześć trafień.

Mecze grupowe

WSSP Lublin – Uniwersytet Konstanz 33:19 (20:12)

Bramki dla WSPP: Nocuń 7, Figiel 5, Drabik 4, Konsur 4, Szarawaga 4, Kocela 3, Gęga 3, Kozimur 2, Zarzycka 1.

WSSP Lublin – Uniwersytet w Toulonie 25:17 (12:8)

Bramki dla WSSP: Konsur 5, Kocela 5, Szarawaga 5, Gęga 4, Drabik 2, Nocuń 2, Figiel 1, Kozimur 1.

WSSP Lublin – Uniwersytet w Aveiro 43:15 (23:11)

Bramki dla WSSP: Drabik 8, Kocela 7, Szarawaga 6, Nocuń 6, Figiel 5, Gęga 5, Konsur 3, Zarzycka 2, Kozimur 1.

Półfinał

WSSP Lublin – Uniwersytet w Maladze 26:14 (13:10)

Bramki dla WSSP: Gęga 7, Nocuń 4, Drabik 4, Konsur 3, Kocela 3, Figiel 3, Jarosz 1, Szarawaga 1

Final

WSSP Lublin – HfPV Wiesbaden 34:22 (16:10)

Bramki dla WSSP: Konsur 6, Nocuń 5, Drabik 4, Kozimur 4, Szarawaga 4, Kocela 3, Gęga 3, Jarosz 3, Figiel 2.

Gość (10 sierpnia 2015 o 10:05) 0