MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21. W finale prowadzimy 1:0

Dodano: 10 maja 2014, 18:15

Pierwszy mecz finałowy PGNiG Superligi kobiet przyniósł sporo emocji i co najważniejsze zwycięstwo MKS Selgros. Lublinianki pokonały na własnym parkiecie KHGM Zagłębie Lubin 26:21, chociaż do przerwy przegrywały 10:13.

Od początku lepiej prezentowały się przyjezdne. Niebezpiecznie zrobiło się po kwadransie gry, bo "Miedziowe” wygrywały nawet 9:4.

W kolejnych fragmentach spotkania podopieczne trener Sabiny Włodek nie dały jednak uciec rywalkom i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 10:13.

Po zmianie stron kibice MKS Selgros wreszcie obejrzeli jednak świetną grę swoich pupilek, które najpierw szybko odrobiły straty, a później zaczęły przejmować inicjatywę.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu był remis, a pięć minut później ekipa z Lublina prowadziła 21:19. Końcówka to już popis podopiecznych trener Sabiny Włodek, które pokonały przeciwniczki 26:21.

Spotkanie numer dwa zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17, także w hali Globus.

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13)

MKS Selgros Lublin: Dhukeva - Konsur, Małek 3, Kocela 3, Rola, Majerek 3, Gęga 2, Wojdat, Repelwska, Kozimur, Drabik 5, Nestsiaruk 1, Mihdaliova, Skrzyniarz 4, Wojtas 5

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 1, Pałgan 2, Semeniuk Olchawa 9, Obrusiewicz 2, Jelic 3, Bader, Pielesz 4, Piekarz, Konofał, Paluch, Chojnacka, Lalewicz, Piechnik, Jochymek