Piłka ręczna: Dramatyczny mecz puławian z Zabrzem, zwycięska końcówka Azotów

Autor: (grom)

Dzięki dobrej postawie w końcowych minutach oraz skuteczności Wojciecha Zydronia puławskie Azoty zwyciężyły Powen Zabrze 27:25.

To był mecz z podtekstami. W puławskiej hali pojawili się byli zawodnicy Azotów: Rober Nowakowski oraz Łukasz Kandora. Pierwszy jest szkoleniowcem beniaminka, drugi jeszcze przed rokiem bronił barw klubu z Puław.

Dla gospodarzy niedzielne spotkanie było dopiero drugim przed własną publicznością w tym sezonie. Kibice liczyli na dobre widowisko i wygraną swojego zespołu.

Początek przebiegał pod dyktando gospodarzy. W 14 minucie Azoty prowadziły 6:4 po bramce Dymitrija Afanasjeva. Od tego momentu coś zacięło się w grze podopiecznych trenera Marka Motyczyńskiego. Wszystko za sprawą szkoleniowca zabrzan.

Popularny "Kosa” postanowił zmienić system gry obronnej. Z ustawienia 6-0 goście przeszli na 4-2. Szczypiorniści Powenu wzięli na indywidualne krycie Remigiusza Lasonia i Michała Szybę.

Z takim rozwiązaniem miejscowi sobie nie radzili, co bardzo szybko przełożyło się na wynik. W ciągu pięciu minut Ślązacy odskoczyli na dwie bramki (8:6), po trafieniach Krzysztofa Wojtynka, Michała Chodary i Tomasza Rybarczyka.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy Azoty odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 19:18. Rywalizacja była jednak zacięta i bardzo długo utrzymywał się remis.

O zwycięstwie gospodarzy przesądziły dwa wykorzystane przez Wojciecha Zydronia rzuty karne w ostatnich dwóch minutach.

Azoty Puławy – Powen Zabrze 27:25 (13:16)
SKŁADY I BRAMKI
Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski – Lasoń 1, Zinczuk 4, Pomiankiewicz 1, Kus, Witkowski 2, Siemionow, Afanasjev 5, Szyba, Sieczka 3, Zydroń 11. Kary: 8 minut.
Zabrze: Winkler, Pawlak – Szolc 2, Mogielnicki 1, Kulak 6, Rybarczyk 3, Chodara 2, Kandora, Chrapusta 2, Wojtynek 2, Kryszeń 3, Kempys 4. Buszkow. Kary: 8 minut.
Sędziowali: Arkadiusz Sołodko, Leszek Sołodko (Mazowieckie). Widzów: 600.

EKSTRAKLASA PIŁKARZY RĘCZNYCH

Azoty Puławy – Powen Zabrze 27:25 (13:16) * Vive Targi Kielce – MMTS Kwidzyn 39:24 (18:15) * Wisła Płock –Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:21 (17:11) * Nielba Wągrowiec – Chrobry Głogów 29:23 (15:12) * Traveland-Społem Olsztyn – Zagłębie Lubin 24:23 (8:9) * AZS AWFiS Gdańsk – Śląsk Wrocław 27:23 (14:8).
12. Zabrze 5 0 110-137
10-11 października: Śląsk – Azoty * Zagłębie – Zabrze * Kwidzyn – Gdańsk * Piotrkowianin – Nielba * Olsztyn – Płock * Chrobry – Vive Targi.