30 listopada 2014 r.
20:39

Porażka AZS AWF Biała Podlaska, wygrane piłkarzy i piłkarek AZS UMCS Lublin

Autor: Zdjęcie autora (grom)

Bialskim akademikom nadal nie idzie. Po 11 rozegranych kolejkach zawodnicy trenera Sławomira Bodasińskiego w dalszym ciągu mają zerowe konto punktowe. W sobotę akademicy nie dali rady beniaminkowi ze stolicy, przegrywając 28:30.

Już po pierwszej połowie górą była Warszawianka prowadząc 15:12. Uwagi trenera udzielone w przerwie pomogły na tyle, że w 46 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie 22:19. Tę przewagę AZS roztrwonił w końcówce spotkania. Jeszcze w 53 min na tablicy było 27:25. Cztery stracone bramki w ciągu czterech minut sprawiły, że uciekła wygrana (w 59 min było już 29:27 dla gości).

AZS AWF Biała Podlaska - Warszawianka Warszawa 28:30 (12:15)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski - Zielonko, Warmijak 3, Chodur, Wasiłek 2, Helman, Stefaniec 7, Rusin 7, Antolak, Jaszczuk 3, Kubajka 4, Wędrak 2. Kary: 10 minut.

Pozostałe wyniki: SMS ZPRP Gdańsk - MKS Henri Lloyd Brodnica 31:28 (16:16) * MKS Real-Astromal Leszno - MKS Poznań 30:27 (12:11) * Sokół Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:26 (14:16) * KPR Borodino Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 39:27 (17:12) * Warmia Traveland Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:28 (11:14).

14. AZS BP 11 0 268-349

6 grudnia: Brodnica - Elbląg * Malbork - Legionowo * Gdynia - Kościerzyna * Poznań - Wolsztyniak * Piotrkowianin - Leszno * Warszawianka - Warmia * SMS - AZS BP.

Rozbili Siedlce

AZS UMCS Lublin nie dał żadnych szans SPR Siedlce gromiąc rywali 39:15

Inny wynik niż wygrana lublinian byłaby dużego kalibru niespodzianką. Na parkiecie zmierzyły się w niedzielne popołudnie ósmy i przedostatni zespół ligi. Na koncie gości były zaledwie dwa punkty. Zdecydowanym faworytem byli zawodnicy trenera Jakuba Ignaszewskiego.

Miejscowi nie zawiedli. Już po pierwszej połowie przewaga lubelskich akademików była na tyle bezpieczna, że goście z Siedlec mogli zadać sobie pytanie o rozmiary kolejnej ligowej porażki. Po 30 minutach na tablicy widzieliśmy wynik 19:5 dla AZS UMCS. Skutecznością w tym okresie popisali się Michał Dziemiach i Jakub Buksiński. Pierwszy rzucił trzy, drugi cztery bramki.

Po zmianie stron trwało szturmowanie bramki przyjezdnych. Akademicy deklasowali przeciwnika. AZS UMCS prowadził 35:13. W 55 min podopieczni trenera Ignaszewskiego wygrywali już 39:13. Siedlczanie nie mogli poradzić sobie z dobrze dysponowanym bramkarzem AZS UMCS oraz szczelną obroną.

AZS UMCS Lublin - SPR Siedlce 39:15 (19:5)

Bramki dla AZS UMCS: Buksiński 7, Pawelczuk 8, Dziemiach 6, Frycz 2, Sykut 5, Lytus 2, Obydź 2, Kaczmarzyk 2, Zienkiewicz 2, Prajzner 1, Andrusiewicz 1, Solis 1.

Pozostałe wyniki: SPR Pabiks Pabianice - UMKS Trójka Ostrołęka 34:30 (14:11) * Orlen Wisła II Płock - MKS Mazur Sierpc 31:22 (12:11) * Włókniarz Konstantynów Łódzki - KS Uniwersytet Radom 32:35 * MKS Wieluń - AZS AWF Warszawa 33:23 (15:11)AZS UW Warszawa - ChKS Łódź, zakończył się po zamknięciu wydania * UKS Anilana Łódź - MOKS Słoneczny Stok Białystok odwołany.

14. Białystok 10 0 246-340

6-7 grudnia: ChKS Łódź - AZS AWF W-wa * Radom - Wieluń * Mazur - Włókniarz * Trójka - Orlen Wisła II * Siedlce - Pabiks * Słoneczny Stok - AZS UMCS * AZS UW - Anilana.

Wreszcie wygrana

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przerwały passę czterech kolejnych porażek

Podopieczne Izabeli Puchacz pojechały do Płocka wzmocnione Joanną Szarawagą, Katarzyną Kozimur oraz Honoratą Syncerz. Posiłki z superligi pomogły w odniesieniu cennego zwycięstwa nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie i MKS AZS UMCS ograł SMS ZPRP 30:27.

- Rozegrałyśmy naprawdę dobre 15 minut w pierwszej połowie. Później poszłyśmy na wymianę ciosów i rywalki trochę się do nas zbliżyły. Włączyłyśmy jednak drugi bieg i miałyśmy kilkubramkową zaliczkę przed drugą częścią meczu.

Drugie 30 minut to taki trochę festiwal nieskuteczności z naszej strony. Mecz z każdą minutą nabierał tempa i rywalki odrabiały straty. Końcówka była bardzo nerwowa, na pewno cieszy fakt, że do Lublina wracamy z dwoma punktami - powiedziała Monika Nożka, bramkarka lubelskie zespołu na łamach oficjalnej strony swojego klubu.

SMS ZPRP Płock - MKS AZS UMCS 27:30 (14:20)

Lublin: Nóżka, Gruszecka - Charzyńska 10, Szarawaga 5, Nocuń 5, Kozimur 4, Syncerz 4, Markowicz 2, Blaszka, Szyszkowska, Juć, Kucharczyk, Lasek.

Pozostałe wyniki: Jutrzenka Płock - Dwójka Profil Nowy Sącz 23:26 * KKS Polonia Kępno - Sparta Oborniki 24:19 * Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna 24:19 * KPR Kobierzyce - AZS AWF Warszawa 30:27.

12. Korona 9 2 214-241

13 grudnia: Lublin - Jutrzenka * Warszawa - Płock * Korona - Kobierzyce * Kościerzyna - Gdańsk * Oborniki - Słupsk * Nowy Sącz - Kępno.

Dworzec Lublin rośnie w nowe połączenia
Dzień Wschodzi

Ponad trzy czwarte przewoźników przeniosło się na teren Dworca Lublin. Komunikacyjna rewolucja wkroczyła w drugi etap. Od wczoraj z nowego dworca operuje dodatkowo 50 przewoźników. Wcześniej było ich 20.

Przemycali migrantów z Białorusi do Polski. Dwaj Ukraińcy zatrzymani

Pomagali w przerzutach ludzi przez Białorusi do Polski, a później przewozili ich w rejon granicy z Niemcami. Funkcjonariusze straży granicznej z Białej Podlaskiej zatrzymali właśnie dwóch Ukraiców, którzy działali w grupie specjalizującej się w organizowaniu nielegalnej migracji.

Dwóch chętnych do remontu Centralki. Kto wykona remont za ponad 3 mln zł?

Dwie zamojskie firmy zgłosiły się do przetargu na remont zabytkowego Domu Centralnego na Starym Mieście w Zamościu. Oferta każdej z nich przekracza nieco założony przez miasto budżet.

"Jesus Christ Superstar" – Premiera w Operze Lubelskiej
24 marca 2024, 17:00

Porywająca rock opera „Jesus Christ Superstar”, w gwiazdorskiej obsadzie już w niedzielę w Operze Lubelskiej.

Górnicy z Bogdanki żądają podwyżki. Dzisiaj wielka pikieta przed siedzibą zarządu

Sytuacja w kopalni zaczyna dochodzić do punktu wrzenia. Związkowcy nie mogą się dogadać z zarządem kopalni w kwestii podwyżek. Dlatego dzisiaj (19 marca) staną z wielką pikietą przed siedzibą zarządu. Tymczasem na 12 kwietnia zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. Jednym z punktów jest podjęcie uchwał w sprawie zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Zapaśnicy Cementu-Gryfa Chełm zdobyli kolejne trzy medale

Bardzo dobry występ reprezentantów Cementu-Gryfa Chełm podczas mistrzostw Polski U 15 w stylu klasycznym rozegranych w Janowie Lubelskim

W środę kulminacja protestów rolników. Ardanowski: Ustępstwa KE są nieznaczące

Polityka unijna szkodzi rolnictwu - mówił były minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski na zorganizowanej w poniedziałkowy wieczór konferencji. Odniósł się w ten sposób do rolniczych protestów.

Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie i rozpoczęli służbę
ZDJĘCIA/WIDEO

Za nami już drugi w tym roku nabór w szeregi policji. Tym razem uroczyste ślubowanie złożyło 33 funkcjonariuszy.

Kolejny szczęśliwy gracz z Lubelskiego!

Dokładnie 437 187,60 zł to wygrana w grze Mini Lotto, która padła w Kozubszczyźnie.

Polski Cukier Start Lublin walczył do końca, ale minimalnie przegrał z Treflem Sopot [zdjęcia]

W poniedziałkowy wieczór emocji w hali Globus było co niemiara. Polski Cukier Start po pierwszej kwarcie prowadził z Treflem Sopot 26:16. Niestety, w końcówce goście przechylili szalę na swoją stronę i mimo naprawdę ambitnej postawy gospodarzy, to rywale wracali do domu ze zwycięstwem (85:84).

W organizmie 3 promile, a samochód już stracony

39-letni chełmianin może pożegnać się ze swoim samochodem. Pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, a zgodnie z nowymi przepisami jest orzeczenie przepadku pojazdu należącego do kierującego.

Pijany 18-latek zakończył jazdę w rowie

Nietrzeźwy kierowca mercedesa zderzył się z innym pojazdem i wpadł do rowu. Policja zabezpieczyła jego pojazd na poczet przyszłej kary.

KUL przenosi się do Brazylii. Powstało tam Centrum Badań nad Kulturą Polską

W Porto Alegre będą się uczyć o Polsce. Właśnie w tym miejscu powstało Centrum Badań nad Kulturą Polską im. Jana Pawła II.