Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

9 lipca 2017 r.
18:30

Iwona Niedźwiedź odchodzi z MKS Selgros!

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
29 10 A A
Iwona Niedźwiedź (w zielonym stroju) nie zagra już w barwach MKS Selgros
Iwona Niedźwiedź (w zielonym stroju) nie zagra już w barwach MKS Selgros (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kadra MKS Selgros coraz bardziej ubożeje. Lubelski klub pożegnał się z Iwoną Niedźwiedź, mimo że ta ma wciąż ważny kontrakt. Do drużyny może wrócić za to Kristina Repelewska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedźwiedź grała dla klubu z Lublina przez dwa lata. Niestety, sporą część tego czasu spędziła w gabinetach lekarskich, gdzie leczyła m.in. kontuzjowaną dłoń. Kiedy jednak była zdrowa, zawsze zostawiała serce na boisku i imponowała walecznością. – Tą decyzją klub poprzestawiał mi nieco plany urlopowe. Na razie jednak jestem na wakacjach, a do tej sprawy odniosę się po powrocie – mówi Iwona Niedźwiedź.

37-latka to kolejna zawodniczka, której nie zobaczymy w MKS Selgros w przyszłym sezonie. Wcześniej z klubem pożegnały się Katarzyna Kozimur, która porozumiała się z Kramem Start Elbląg i Edyta Charzyńska. Ta druga wybrała występy w KPR Gminy Kobierzyce. W MKS Selgros nie ma już również Ivany Bożović. Czarnogórka miała być gwiazdą całej Superligi, ale w Polsce wyraźnie rozczarowała. W przyszłym sezonie będzie próbowała odbudować się w rumuńskim średniaku, Magurze Cisnadie. Pewne jest również, że przez większość nadchodzącego sezonu na boisku nie zobaczymy Agnieszki Kowalskiej.

Kto zastąpi wymienione wyżej zawodniczki? Na razie wiadomo tylko o dwóch transferach przeprowadzonych jeszcze w poprzednim sezonie. Do klubu mają dołączyć Kinga Achruk i Gabriela Besen. Nieoficjalnie mówi się również, że w najbliższych dniach ma być zakontraktowana młoda skrzydłowa z Macedonii. Możliwy jest również powrót Kristiny Repelewskiej, która rozstała się z Lublinem w trakcie poprzedniego sezonu. Doświadczona rozgrywająca dokończyła rozgrywki w pierwszoligowej Koronie Handball Kielce. Pochodząca z Białorusi zawodniczka wniosła do gry potrzebne doświadczenie, a jej nowa drużyna awansowała do Superligi. Teraz jednak 36-latka ponoć rozważa powrót do MKS Selgros. Do zespołu mogą dołączyć jeszcze dwie młode szczypiornistki z pierwszoligowych rezerw – Katarzyna Jarosz i Patrycja Szyszkowska

Nieznany jest również skład sztabu szkoleniowego lubelskiej ekipy. Pierwszym trenerem został Robert Lis, który zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w czerwcu Nevena Hrupca. 43-latek nigdy wcześniej nie pracował z kobietami i potrzebuje nieco czasu na zorientowanie się w nowym środowisku. Pomóc ma mu w tym Izabela Puchacz, która jest typowana na jego asystentkę. Puchacz to jedna z klubowych legend, która w lubelskich barwach wywalczyła wiele złotych medali mistrzostw Polski. Ostatnio prowadziła pierwszoligowy MKS AZS UMCS Lublin.

Być może nieco więcej będzie wiadomo w momencie, kiedy szczypiornistki wrócą do treningów. Jest to planowane na drugą połowę lipca. Później zawodniczki mają rozegrać kilka turniejów towarzyskich, w tym jeden zagraniczny.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 07:49
Za to jest nowy dyrektor z nadania POlitycznego
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 06:14
To Szara swoje niezasluzone pieniadze i tak wywalczy przrd sądem
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 06:06
Klub seniora ...
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 23:49
tego nie mozna nazwac odejsciem!!! to lipiec wielki prezez sa wywalił!!! i bedzie tego zalowal!! bo Iwo i jej doswiadczenie zaprocentowałoby w przyszlosci! nawet gdyby Krista wróciła! W TYM KLUBIE NIEDLUGO ZOSTANIE DANIEWSKA I LIPIEC!!!!!!!!! PORAZKA!!!!!!!!!!
Avatar
Andrzej / 9 lipca 2017 o 23:17
Skoczył się Selgros skończyły się pieniądze na jej kontrakt ale litosci takie sprawy załatwia się po ludzku. Skończył się piękne czasu handballu z Lublina. A co do Motoru to jeszcze jeden sezon bez awansu i z taką wtapa na koniec to tam i także tam cierpliwość się skończy. Jest już żużel który bije rekordy frekwencji i frekwencja wizytówki Lublina przy nich to nic do tego wiele osób w miejskim ma parcie na koszykówkę.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 22:07
Panie Lipiec co Pan wyprawia. Zniszczył Pan najlepsżycia klub w Polsce.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:30
przestań płakać Motor frekwencyjnie bije ręczną na głowę.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:22
Cała kasa na motor!!! I właśnie dlatego wszystkie klubu dookoła padają jak myszy po toksanie
Avatar
kibic / 9 lipca 2017 o 20:57
Krista raczej dogadała się z Koroną Handball i tam zostanie. Nowa bramkarka nie przyjdzie do MKSu, przecież każdy już to wie. pani ( specjalnie z małej) daniewska oraz pan lipiec won z klubu !!!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 19:47
Komuś zależy na tym aby zniszczyć lubelski sport. Perfidnie zniszczono żeńską piłkę ręczną w postaci zespołu Selgros,a następnie Górnika Łęczna! Kto następny???
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 07:49
Za to jest nowy dyrektor z nadania POlitycznego
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 06:14
To Szara swoje niezasluzone pieniadze i tak wywalczy przrd sądem
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 06:06
Klub seniora ...
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 23:49
tego nie mozna nazwac odejsciem!!! to lipiec wielki prezez sa wywalił!!! i bedzie tego zalowal!! bo Iwo i jej doswiadczenie zaprocentowałoby w przyszlosci! nawet gdyby Krista wróciła! W TYM KLUBIE NIEDLUGO ZOSTANIE DANIEWSKA I LIPIEC!!!!!!!!! PORAZKA!!!!!!!!!!
Avatar
Andrzej / 9 lipca 2017 o 23:17
Skoczył się Selgros skończyły się pieniądze na jej kontrakt ale litosci takie sprawy załatwia się po ludzku. Skończył się piękne czasu handballu z Lublina. A co do Motoru to jeszcze jeden sezon bez awansu i z taką wtapa na koniec to tam i także tam cierpliwość się skończy. Jest już żużel który bije rekordy frekwencji i frekwencja wizytówki Lublina przy nich to nic do tego wiele osób w miejskim ma parcie na koszykówkę.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 22:07
Panie Lipiec co Pan wyprawia. Zniszczył Pan najlepsżycia klub w Polsce.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:30
przestań płakać Motor frekwencyjnie bije ręczną na głowę.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:22
Cała kasa na motor!!! I właśnie dlatego wszystkie klubu dookoła padają jak myszy po toksanie
Avatar
kibic / 9 lipca 2017 o 20:57
Krista raczej dogadała się z Koroną Handball i tam zostanie. Nowa bramkarka nie przyjdzie do MKSu, przecież każdy już to wie. pani ( specjalnie z małej) daniewska oraz pan lipiec won z klubu !!!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 19:47
Komuś zależy na tym aby zniszczyć lubelski sport. Perfidnie zniszczono żeńską piłkę ręczną w postaci zespołu Selgros,a następnie Górnika Łęczna! Kto następny???
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 21 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

SUPERLIGA KOBIET
32 KOLEJKA

Wyniki:

GTPR Gdynia - Pogoń Szczecin 32:27
MKS Perła Lublin - Zagłębie Lubin 25:27
Start Elbląg - Energa Koszalin 25:26
MKS Piotrcovia - Ruch Chorzów 26:25
KPR Kobierzyce - PCM Kościerzyna 38:34
KPR Jelenia Góra - Korona Hanball Kielce 31:29

Tabela:

1. MKS Perła 32 82 972:705
2. Zagłębie Lubin 32 72 878:716
3. Energa Koszalin 32 68 845:767
4. Start Elbląg 32 64 909:808
5. GTPR Gdynia 32 54 839:800
6. Pogoń Szczecin 32 46 874:847
7. KPR Kobierzyce 32 46 841:808
8. MKS Piotrcovia 32 33 856:928
9. Kościerzyna 32 30 858:1030
10. Jelenia Góra 32 28 775:947
11. Ruch Chorzów 32 25 808:951
12. Korona Handball 32 15 818:966

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.