SUPERLIGA KOBIET

MKS Selgros w półfinale mistrzostw Polski

Dodano: 10 kwietnia 2016, 20:04
Autor: kk

MKS Selgros lepszy od Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Podopieczne Sabiny Włodek awansowały do półfinału mistrzostw Polski.

Zimny prysznic jaki otrzymały lublinianki w Piotrkowie Trybunalskim przyniósł zbawienny skutek. Przypomnijmy, że tydzień temu mistrzynie Polski wygrały tylko 27:26. W niedzielę nie pozostawiły juz najmniejszych wątpliwości komu należy się gra w półfinale mistrzostw Polski. Wygrały 35:19 i mogą szykować się do starcia z lepszym z pary Start Elbląg – Energa AZS Koszalin. W międzyczasie otrzymają jeszcze szansę powalczenia o Puchar Polski. Turniej Final Four odbędzie się już w najbliższy weekend w Lubinie.

Emocji w niedzielnym meczu było bardzo mało. Lublinianki wyszły na parkiet niezwykle zmobilizowane i tylko w pierwszych minutach pozwoliły rywalkom na jakiekolwiek marzenia o awansie do półfinału. Im dłużej jednak trwał mecz, tym przewaga mistrzyń Polski stawała się coraz bardziej wyraźna. Kiedy podopieczne Sabiny Włodek schodziły na przerwę z prowadzenie wynoszącym aż dziesięć bramek, było już pewne, że pozostaną w walce o medale. Druga połowa była juz tylko formalnością, a wynik 35:19 dobrze oddaje różnicę dzielącą obie ekipy. (kk)

MKS Selgros Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:19 (18:8)

MKS Selgros: Dżukiewa, Gawlik – Rola 6, Gęga 5, Kocela 5, Quintino 5, Charzyńska 4, Repelewska 3, Mihdaliowa 3, Drabik 2, Bijan 2, Skrzyniarz, Szarawaga.

Piotrcovia: Opelt – Wypych 6, Kopertowska 3, Szymańska 3, Ivanović 2, Wawrzynowska 2, Sobińska 2, Belmas 1, Kucharska, Szafnicka, Jałoszewska.

Widzów: 1500.

Wynik dwumeczu: 62:45. Awans: MKS Selgros.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów play-off

* Pogoń Baltica Szczecin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 36:21. Wynik dwumeczu: 62:48. Awans: Pogoń.

* Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 23:29. Wynik dwumeczu: 51:60. Awans: Vistal

Mecz Start Elbląg – Energa AZS Koszalin odbędzie się 17 kwietnia. Pierwszy mecz: 27:20.

Półfinały play-off: Pogoń – Vistal * Selgros – Start/Energa.

Drabik zostaje w Lublinie

Będąca w tym sezonie w znakomitej dyspozycji Joanna Drabik zostaje na kolejny sezon w Lublinie. Obrotowa reprezentacji Polski w ostatnich dniach podpisała nową umowę z MKS Selgros. Jej kontrakt ma opcję przedłużenia na kolejne rozgrywki. – Bardzo się cieszę, że szybko udało się nam dopiąć wszelkich formalności. Teraz pozostaje mi tylko skupić się na tym, co najważniejsze, czyli obronie tytułu mistrza Polski – powiedziała na oficjalnej stronie klubu Joanna Drabik.

Finał nie dla Startu

Jednej bramki zabrakło szczypiornistko Startu Elbląg do awansu do finału Challenge Cup. Polki w półfinale tych rozgrywek rywalizowały z hiszpańskim Rcasa Gran Canaria. U siebie Start przegrał 24:25, a w niedzielnym rewanżu na Wyspach Kanaryjskich zremisował 22:22. W finale Hiszpanki zagrają z tureckim Kastamonu B. Genclik SK.

Gość (10 kwietnia 2016 o 20:52) 0
a w co grały? w siate?
Gość (10 kwietnia 2016 o 20:33) 0
panie dziennikarzu ale chyba nie był Pan na meczu...Gawlik nie grała, na ostatnie 10 minut weszła Nóżka