Podlasie gromi Spartakusa, Orlęta grały do końca z KSZO

Dodano: 11 września 2016, 19:12

Niedziela była całkiem udana dla naszych trzecioligowców. Podlasie rozbiło na wyjeździe Spartakusa Daleszyce 4:1, a Orlęta Radzyń Podlaski chociaż przegrywały już z KSZO 0:2, to zdołały wywalczyć punkt po remisie 2:2

Po pierwszej połowie meczu w Radzyniu Podlaskim KSZO prowadziło po golu Michała Grunta. Tuż po wznowieniu spotkania na 0:2 trafił Michał Stachurski i wydawało się, że biało-zieloni nie będą w stanie już nic zdziałać. Tymczasem w 57 minucie Grunt obejrzał drugą żółtą kartkę i gospodarze zwietrzyli swoją szansę. „Kszoki” cofnęły się na swoją połowę i broniły dwubramkowej zaliczki. Najpierw jednak kontaktowe trafienie zaliczył Rafał Borysiuk z rzutu karnego, a w 89 minucie wyrównał Karol Rycaj. W doliczonym czasie gry na 3:2 mógł nawet strzelić Mateusz Majewski, ale uderzył prosto w bramkarza rywali.

– Nie jesteśmy zachłanni, szanujemy ten punkt, bo wróciliśmy z dalekiej podróży – mówi Damian Panek, opiekun Orląt. – KSZO było zdecydowanie lepsze przed przerwą. O pierwsze 45 minut gry mogę mieć spore pretensje do chłopaków. Udało się jednak zremisować, na pewno dopisało nam szczęście. To co straciliśmy przed tygodniem w Świdniku los szybko nam oddal.

Ważny mecz wygrali piłkarze Miłoszta Storto. Podlasie wygrywało już ze Spartakusem 2:0, ale Seirgiej Krykun przewinił we własnym polu karnym i gospodarze zmniejszyli straty z „wapna”. Po przerwie Kamil Kocoł uspokoił zapędy miejscowych, a przeciwnika dobił w doliczonym czasie Piotr Bołtowicz. – Szczerze, to graliśmy bardzo słabą pierwszą część, ale o dziwo było 2:0 dla nas. Przy wyniku 2:1 było nerwowo, ale fajny strzał Kamila Kocoła z około 20 metrów dał nam więcej spokoju. W tej lidze liczą się punkty, a nie styl. W Daleszycach wygraliśmy bardzo ważne spotkanie – ocenia Miłosz Storto.

Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:1)

Bramki: Borysiuk (62-z karnego), Rycaj (89) – Grunt (39), Stachurski (49).

Orlęta: Stężała – Zarzecki, Szymala, Kanarek, Konaszewski, Zmorzyński, Borysiuk, Kot, Powałka, Romaniuk, Majewski.

KSZO: Wierzgacz – Pietrasiak, Stachurski, Podstolak, Łatkowski, Bełczowski, Mianowany, Burzyński, Gil, Kapsa, Grunt.

Czerwona kartka: Grunt (57 min, KSZO, za drugą żółtą).

Spartakus Daleszyce – Podlasie Biała Podlaska 1:4 (1:2)

Bramki: Kapka (35-z karnego) – Krykun (21), Kursa (35), Kocoł (62), Bołtowicz (90).

Podlasie: Wasiluk – Szymański, Łakomy (80 Borowik), Kursa, Komar, Hołownia (46 Goździołko), Andrzejuk, Nieścieruk, Kocoł (82 Bołtowicz), Krykun, Czapski (65 Syryjczyk).

(7) komentarzy

Gość (12 września 2016 o 21:44) 0
Czy to ten sam baran co Avie zawsze kręci? On albo robi to po złości albo obstawia bukmachery
Gość (12 września 2016 o 21:42) 0
Wąsik alfonsik znowu zrobil swoje. Za ta menda jeszcze nie dostala po pysku od kogoś. Skrócik z metra cięty . Czerwone kartki to w każdym meczu daje który ma zrobić. Cienki Bolek nawet nie potrafi tego normalnie zrobić. Do wora z nim
Gość (12 września 2016 o 12:38) 0
Znowu LZS Rzeźnik Radzyń pokazał klase !
Gość (12 września 2016 o 10:50) 0
Kiepska gra Orląt. Kupili punkt u sedziego i tyle
Gość (12 września 2016 o 08:37) 0
-Trudno oceniać mi grę i postawę piłkarzy. Na pewno popełnili jakieś błędy w meczu, w którym zostaliśmy ewidentnie skrzywdzeni przez sędziów – mówi trener KP KSZO 1929, Tadeusz Krawiec. -Mam więc ogromne pretensje do sędziów, bo piłkarsko byliśmy lepszym zespołem i zasługiwaliśmy na wygraną.