Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna 1:1

Dodano: 25 marca 2017, 14:33

(fot. Maciej Kaczanowski)

Piłkarze Lotto Ekstraklasy ze względu na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Rosji nie rozgrywają w weekend meczów ligowych. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy mogą myśleć o odpoczynku. Piłkarze Górnika Łęczna sparowali z Pogonią Siedlce. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Piłkarze trenera Franciszka Smudy wyszli na prowadzenie w 15 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Javiera Hernandeza akcję ładnym plasowanym strzałem zamknął Przemysław Pitry. 35- latek w ostatnich dniach imponuje formą. W ostatnim starciu ligowym przeciwko Lechowi Poznań zagrał jako stoper, a teraz pokazał, że nie zapomniał jak zdobywa się bramki.

Rywale wyrównali tuż po przerwie. W 48 minucie zawodnicy Pogoni wykorzystali złe ustawienie obrony zielono-czarnych i Konrad Wrzesiński mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Wojciecha Małeckiego.

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 1:1

Bramki: Wrzesiński (49) – Pitry (15)

Pogoń: Misztal (46. Frąckowiak) – Lewandowski (81. Łydkowski), Jędrych (61. Krawczyk), Panufnik (46. Żytko),Wójcik (46. Szrek) – Wrzesiński (55. Bajdur), Mroziński (46. Chyła),Paczkowski (70. Dybiec), Krawczyk (70. Barciak), Bancessi (55. Świerblewski) – Zjawiński (61. Kurbiel)

Górnik: Małecki –Matei (61. Jarecki), Gerson (61. Komor), Pitry, Leandro( 46. Askovski) – Bonin (46. Piesio), Josimar,Drewniak (67. Vukobratović), Hernandez (61. Danielewicz), Dzalamidze (46. Grzelczak) – Śpiączka (46. Ubiparip)

Sędziował: Krzysztof Borkowski (Siedlce).

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3