Prevc zwycięzcą konkursu w Sapporo, Polacy poza trzydziestką

Dodano: 25 stycznia 2014, 10:00

Słoweniec Peter Prevc odniósł zwycięstwo w sobotnich zawodach w japońskim Sapporo, na drugim miejscu uplasował się jego rodak Jernej Damjan, trzeci był Japończyk Noriaki Kasai. Żaden z Polaków nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii.

Do Japonii nie wybrała się większość skoczków ze ścisłej czołówki Pucharu Świata, którzy aktualnie szlifują formę przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Nieobecność rywali w sobotnim konkursie w Sapporo wykorzystał Peter Prevc. Słoweniec okazał się zdecydowanie najlepszy, w obu seriach lądując najdalej ze wszystkich zawodników. Drugiego w zestawieniu Jerneja Damjana, Prevc wyprzedził o 17,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Noriaki Kasai, który do Damjana stracił 7,9 punktu. Do drugiej serii nie awansował żaden z dwóch Polaków, którzy uzyskali kwalifikację do sobotniego konkursu. Stefan Hula uplasował się na 36 miejscu, Krzysztof Miętus znalazł się trzy pozycje dalej. Po sobotnich zawodach w Sapporo Peter Prevc, kosztem nieobecnego w Japonii Kamila Stocha, awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słoweniec ma na swoim koncie 732 punkty, o 11 więcej niż Polak. Kolejny konkurs w Sapporo w niedzielę, o godz. 1.00 czasu polskiego. Wyniki końcowe konkursu w Sapporo: 1. Peter Prevc 137.0m 134.5m 294.6pkt 2. Jernej Damjan 135.5m 129.0m 277.0pkt 3. Noriaki Kasai 132.5m 129.0m 272.1pkt