AZS Politechnika Lubelska – Fart II Kielce 2:3

Dodano: 18 marca 2012, 20:58
Autor: (grom)

Siatkarze Politechniki Lubelskiej przegrali z Fartem II Kielce (Jacek Świerczyński)

W rozegranym awansem meczu play-out Politechnika uległa rezerwom Farta Kielce 2:3. Tym samym lublinianie zakończyli pierwszą fazę gier o utrzymanie z trzema przegranymi. W poprzedni weekend dwukrotnie było po 0:3.

Termin spotkania w Lublinie, na prośbę gości, przyspieszono o tydzień. Gospodarze, nie mający już nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę. Ryzyko, w pewnym stopniu się opłaciło. Przyjezdni najedli się strachu, gdyż do wyłonienia sobotniego zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Pierwszy i trzeci set wyglądały identycznie i zakończyły się takim samym wynikiem (przegrana Politechniki 16:25).

Ciekawie za to było w drugiej i czwartej partii. To Politechnika przejęła inicjatywę. Po niezłej zagrywce miejscowi dobrze radzili sobie w obronie. AZS podbijał piłki po atakach rywala i zdobywał punkty po własnych.

– Wcześniej mieliśmy z tym problemy – przyznaje Norbert Kołodziejczyk, szkoleniowiec Politechniki.

Efektem były wygrane dwa sety. W czwartym kolegów do walki poderwał środkowy Wojciech Gajosz, broniąc trzy piłki sytuacyjne w decydujących momentach.

– Porażka w pięciu setach ujmy nie przynosi. Teraz przed nami walka o występ w barażu – mówi Kołodziejczyk.

Przeciwnikiem będzie przegrany z pary: Błękitni Ropczyce – MOSiR Bochnia. Stan rywalizacji 1-1. Kolejne dwa mecze 23 i 24 marca w Ropczycach.

AZS Politechnika Lubelska – AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce 2:3 (16:22, 25:21, 16:25, 28:26, 10:15)

Politechnika: Antoszak, Krzaczek, Kępka, Dobrzyński, Kociuba, Toborek, Piłat (libero) oraz Bieńko, Kwiecień, Gajosz.

Fart II: Drzyzga, Sokołowski, Grunt, Król, Staszewski, Brodawka, Swaczyna (libero) oraz Piotrowicz, Zieliński, Wasąg, Obremski.

Gość (19 marca 2012 o 16:26) 0
Obejrzą sobie w Lublinie mecz Bełchatowa z Jastrzębiem, zobaczą PRAWDZIWĄ siatkówkę i