Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

14 maja 2018 r.
15:38

Siatkarze Avii Świdnik zakończyli sezon bez awansu

4 4 A A

II LIGA SIATKARZY Avia Świdnik zajęła trzecie miejsce w rozegranym w Rybniku półfinałowym turnieju o awans do I ligi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po przegranej z Volley Rybnik i zwycięstwie nad Karpatami Krosno siatkarze Avii w decydującym spotkaniu zagrali z MCKiS Jaworzno. Zespół, który wygrywał – awansował do turnieju finałowego. Mecz było długo wyrównany. W trzeciej odsłonie Avia mogła przejąć inicjatywę. Świdniczanie prowadzili już 8:3, ale… stracili sześć punktów z rzędu. To ostatecznie ich złamało.

Awans uzyskali też zawodnicy z Rybnika, którzy wygrali na inaugurację 3:0 z Avią i w takim samym stosunku z zespołem z Jaworzna w drugim dniu turnieju.

MCKiS Jaworzno – Avia Świdnik 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:15)

Avia: Misztal, Czarnecki, Machowicz, Żywno, Kurek, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Kępka, Gajosz, Guz, Sajdak, Pigłowski.

Wyniki pozostałych turniejowych spotkań: Volley Rybnik – Avia 3:0 (25:19, 25:19, 25:17) * Avia – Karpaty Krosno 3:0 (25:19, 25:13, 25:18) * MCKiS Jaworzno – Karpaty Krosno 3:0 (25:14, 25:16, 25:10) * Volley Rybnik – Jaworzno 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) * Karpaty – Volley 2:3 (21:25, 25:20, 25:23, 22:25, 11:15).

Awans z innych turniejów półfinałowych – Białystok: Energa Net Ostrołęka, Mickiewicz Kluczbork. Międzyrzecz: Orzeł Międzyrzecz, Chrobry Głogów.

(grom)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mietek / 16 maja 2018 o 21:32
Może i priorytetem jest piłka, ale jeśli zrobi się wszystko aby pozostał trzon drużyny plus ściągnie się 2/3 zawodników o których piszą poprzednicy to 1liga naprawdę jest w zasięgu. Oby Avia nie zrobiła tego błędu co Lublin rok temu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze informacje. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:02
Niestety dla siatkarzy, priorytetem dla MKS-u jest piłka nożna a dopiero na szarym końcu siatkówka!
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 20:29
Jeżeli Świdnik realnie myśli o 1 lidze musi wzmocnić pozycje atakującego i podnieść rywalizacje na pozycji przyjęcie z atakiem !!! 2-3 wzmocnienia mocno podniosą potencjał zespołu. W przypadku Lublina konieczna jest zmiana na rozegraniu, zarówno podstawy jak i zmiennika. Sezon pokazał że bez dobrej wystawy ciężko o wyniki. Do tego dołożyć dobrego środkowego i robią się dwie solidne ekipy w województwie! Dla dobra siatkówki lokalnej 1 liga musi sie pojawić ! trzymam mocno kciuki za oba zespoły! Oby któraś ekipa uzyskała awans! POWODZENIA
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 14:18
Avia jak znajdzie tylko dobrego rozgrywającego(niestety byli najwolniej grającą drużyną, a nie wiedzieć czemu nie grał Pigłowski...?) plus ogarnięty przyjmujący(Czarnecki i Kurek dawali radę) i atakujący z doświadczeniem i bez problemu awansują do 1 ligi. Mam również nadzieję, że LKPS pójdzie za ciosem i także będzie walczył o awans, tylko tam chyba kilka osób do wymiany(ciekawe co z Rejowskim?? ). Jestem bardzo ciekawy co będzie się działo w przyszłym sezonie.
Avatar
Mietek / 16 maja 2018 o 21:32
Może i priorytetem jest piłka, ale jeśli zrobi się wszystko aby pozostał trzon drużyny plus ściągnie się 2/3 zawodników o których piszą poprzednicy to 1liga naprawdę jest w zasięgu. Oby Avia nie zrobiła tego błędu co Lublin rok temu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze informacje. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:02
Niestety dla siatkarzy, priorytetem dla MKS-u jest piłka nożna a dopiero na szarym końcu siatkówka!
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 20:29
Jeżeli Świdnik realnie myśli o 1 lidze musi wzmocnić pozycje atakującego i podnieść rywalizacje na pozycji przyjęcie z atakiem !!! 2-3 wzmocnienia mocno podniosą potencjał zespołu. W przypadku Lublina konieczna jest zmiana na rozegraniu, zarówno podstawy jak i zmiennika. Sezon pokazał że bez dobrej wystawy ciężko o wyniki. Do tego dołożyć dobrego środkowego i robią się dwie solidne ekipy w województwie! Dla dobra siatkówki lokalnej 1 liga musi sie pojawić ! trzymam mocno kciuki za oba zespoły! Oby któraś ekipa uzyskała awans! POWODZENIA
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 14:18
Avia jak znajdzie tylko dobrego rozgrywającego(niestety byli najwolniej grającą drużyną, a nie wiedzieć czemu nie grał Pigłowski...?) plus ogarnięty przyjmujący(Czarnecki i Kurek dawali radę) i atakujący z doświadczeniem i bez problemu awansują do 1 ligi. Mam również nadzieję, że LKPS pójdzie za ciosem i także będzie walczył o awans, tylko tam chyba kilka osób do wymiany(ciekawe co z Rejowskim?? ). Jestem bardzo ciekawy co będzie się działo w przyszłym sezonie.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 52 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 422 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.