Karpaty Krosno – Szóstka Biłgoraj 3:2

Autor: (lukisz)

Szóstka Biłgoraj przegrała w sobotę z Karpatami Krosno 2:3 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Od porażki z Karpatami Krosno (2:3) rozpoczęły nowy sezon zawodniczki Szóstki Biłgoraj

Drużyna Romana Murdzy słabo zaprezentowała się w dwóch pierwszych setach. Pierwszego przyjezdne przegrały do 16, a jeszcze gorzej było w kolejnej odsłonie.

Tym razem Karpaty rozbiły rywalki 25:13. Z nożem na gardle Szóstka zaczęła wreszcie grać lepiej. I w następnej części zawodów długo prowadziła. W końcówce było 18:14, a ostatecznie Daria Kundera i jej koleżanki wygrały 26:24.

Czwarte rozdanie to ponownie lepsza postawa podopiecznych trenera Murdzy i znowu wygrana 26:24. W tym momencie wydawało się, że to przyjezdne przechyliły szalę na swoją korzyść i zdołają wyjechać z Krosna z dwoma punktami.

Tie-break był bardzo wyrównany. Jednak w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały miejscowe zawodniczki. I ostatecznie drużyna z Krosna wygrała minimalnie 16:14, chociaż przegrywała już 11:14.

– Byliśmy bardzo blisko zdobycia dwóch punktów. To byłoby jednak niesprawiedliwe. Krośnianki prezentowały się lepiej, pokazując zwłaszcza w dwóch pierwszych setach naprawdę dobrą siatkówkę.

My podnieśliśmy się po dwóch słabych odsłonach, ale to nie wystarczyło na rywalki – powiedział trener Szóstki Roman Murdza.

Karpaty Krosno – Szóstka Biłgoraj 3:2 (25:16, 25:13, 24:26, 16:25, 16:14)

Szóstka: Wyszomierska, Kundera, Żółtańska, Mokrzycka, Świątek, Obszyńska, Czekajska (libero) oraz Frączek, Leszczyńska, Szeliga.

Pozostałe wyniki i tabela: MKS San-Pajda Łańcut – MOS Wieliczka 3:1 * Developres Rzeszów – Dalin Myślenice 3:0 * Pogoń Proszowice – Sandecja Nowy Sącz 3:2 * Siarka Tarnobrzeg – Jedynka Tarnów 1:3.

1. Developres 2 6 6-0
2. Pogoń 2 5 6-2
3. Karpaty 2 5 6-2
4. Sandecja 2 4 5-4
5. Łańcut 1 3 3-1
6. Jedynka 2 3 3-4
7. Szóstka 1 1 2-3
8. Siarka 2 0 2-6