Szóstka Biłgoraj - Gaudia Trzebnica 0:3, znowu bez awansu

Dodano: 16 kwietnia 2011, 17:18

Siatkarki z Biłgoraja nie zagrają w I lidze (Dariusz Buczek)

Aż trzy z czterech drużyn, które wystąpiły w turnieju mistrzyń II ligi siatkarek wywalczyły awans na zaplecze PlusLigi kobiet. Niestety, w tym gronie zabrakło Szóstki Biłgoraj, która zajęła ostatnią, czwartą lokatę w zawodach rozegranych w Legionowie.

W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Pawła Wrzeszcza pokonały Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:2. Szóstka przegrywała w setach 0:1 i 1:2. Spore problemy ze złapaniem swojego rytmy gry miała Paula Rauch.

Kilka minut na ławce rezerwowych spowodowało jednak, że liderka zespołu z Biłgoraja szybko się pozbierała i zaczęła grać „swoje”. Oba zespoły nie dawały za wygraną zwłaszcza w trzeciej części zawodów. Ostatecznie Jedynka okazała się lepsza o dwa „oczka” 35:33.

W czwartej odsłonie Szóstka prowadziła nawet 11:4, ale kilka minut później ta przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów (16:14). W samej końcówce Szóstka wygrywała 23:20 i ostatecznie pokonała rywalki 28:26.

Tie-breaka najlepsza ekipa grupy czwartej rozpoczęła od prowadzenia 6:1. Po chwili zrobiło się jednak ledwie 7:6 dla drużyny z naszego regionu. Do końca tej odsłony trwała już zacięta walka w stylu punkt za punkt, ale o wygranej Szóstki przesądziła Rauch, która zdobyła zwycięski punkt i przy okazji dostała nagrodę MVP tego meczu.

– To był bardzo ważny mecz i na szczęście to my rozstrzygnęliśmy go na swoją korzyść. Uważam, że spotkanie stało na wysokim poziomie, a my pokonaliśmy przeciwniczki zasłużenie. Nie poddawaliśmy się, chociaż po przegranym secie numer trzy byliśmy w trudnej sytuacji – oceniał trener Wrzeszcz.

W sobotę drużyna z Biłgoraja nie sprostała Legionovii Legionowo. Gospodynie turnieju w krótkich trzech setach rozbiły przeciwniczki 3:0. Wczoraj Szóstka zagrała o awans z Gaudią Trzebnica i niestety znowu poległa gładko 0:3.

Mecz był wyrównany, bo zespół z naszego regionu zdobywał odpowiednio 22, 22 i 20 „oczek”. – Nie wiem, co się stało. Chyba byłyśmy już zbyt zmęczone. Trzeba jednak też przyznać, że Gaudia zagrała naprawdę świetnie zawody – mówi krótko Paula Rauch.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Szóstka Biłgoraj 2:3 (25:21, 20:25, 35:33, 26:28, 13:15)

Szóstka: Badecka, Chmiel, Rauch, Kundera, Filipowicz, Wszoła, Bębenek (libero) oraz Gasidło.

Szóstka Biłgoraj – Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 11:25, 19:25)

Szóstka: Banecka, Chmiel, Rauch, Kundera, Filipowicz, Wszoła, Bębenek (libero) oraz Gasidło, Gorczyca, Kiełbasa.

Gaudia Trzebnica – Szóstka Biłgoraj 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Szóstka: Banecka, Chmiel, Rauch, Kundera, Filipowicz, Wszoła, Bębenek (libero) oraz Gasidło, Gorczyca.

wierny kibic (18 kwietnia 2011 o 09:33) 0
Nie sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka. Jednak to nie wina przepowiedni, sedno sprawy tkwi zepewne gdzie indziej. Może jednak błędem było stawianie na zawodniczki "z importu" a nie na swoje wychowanki?
Osobiście chętniej bym oglądał na boisku rodowite biłgorajanki, które w zasadzie nie odbiegały poziomem od obecnych.