SIATKÓWKA

Tomasovia zrobiła swoje i w sobotę pokonała u siebie Siarkę Tarnobrzeg 3:0

Dodano: 24 lutego 2013, 19:35
Autor: (lukisz)

Siatkarki Tomasovii po sobotnim zwycięstwie z Siarką zapewniły sobie utrzymanie w II lidze (TOMASOVI
Siatkarki Tomasovii po sobotnim zwycięstwie z Siarką zapewniły sobie utrzymanie w II lidze (TOMASOVI

Wygrana podopiecznych trenera Stanisława Kaniewskiego oznacza, że klub z Tomaszowa Lubelskiego praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w II lidze, bez konieczności występowania w barażach.

Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwie kolejki, a „niebiesko-białe” mają pięć punktów przewagi nad zajmującym ósme miejsce zespołem z Tarnowa.

W sobotę Tomasovia nie miała większych kłopotów z rywalem. Pierwszego seta wygrała do 17. W drugim przyjezdne mocno powalczyły, ale ostatecznie okazały się gorsze o trzy „oczka” (25:22). W trzeciej odsłonie gospodynie spokojnie rozbiły Siarkę do 15.

Niespodziewanie kłopoty na parkiecie ostatniego w tabeli Dalinu Myślenice miała Szóstka Biłgoraj. Ekipa Romana Murdzy w pierwszym secie musiała mocno zapracować na skromną wygraną 25:23. W drugiej części zawodów zespół gości pokazał już swoją siłę i wygrał do… dziewięciu.

Niestety rozprężenie wkradło się w szeregi Szóstki w kolejnej partii i niespodziewanie Dalin pokonał faworyzowanego rywala 25:19. Siatkarki z Biłgoraja zakończyły mecz w czwartym secie, w którym były wyraźnie lepsze (25:14).

II LIGA SIATKAREK, GRUPA III

AZS Politechnika Warszawska – Perła Złotokłos 3:1 (25:12, 23:25, 25:20, 26:24) * AZS LSW Warszawa – ŁKS Łódź 3:0 (25:19, 27:25, 27:25) * Jedynka Łomża – UKS Ozorków 2:3 (25:15, 26:24, 19:25, 21:25, 9:15) * Łaskovia Łask – AZS AWF UKSW Warszawa 2:3 (17:25, 25:19, 17:25, 25:22, 6:15) * Pauzował: AZS UMCS Lublin.

1. AZS LSW 15 42 44-8
2. Politechnika 15 38 40-15
3. ŁKS 15 35 36-14
4. AZS AWF 16 20 25-32
5. Ozorków 15 18 26-33
6. Łaskovia 15 14 20-36
7. Perła 15 14 18-33
8. Jedynka 15 12 20-38
9. AZS UMCS 15 11 18-38

9 marca: AZS UMCS Lublin – AZS Politechnika * Ozorków – Łaskovia * ŁKS – Jedynka * Perła – AZS LSW * Pauzuje: AZS AWF.

GRUPA IV

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:17, 25:22, 25:15) * Dalin Myślenice – Szóstka Biłgoraj 1:3 (23:25, 9:25, 25:19, 14:25) * MKS V LO Łańcut – Pogoń Proszowice 2:3 (20:25, 25:23, 21:25, 25:21, 13:15) * MKS MOS Wieliczka – Karpaty Krosno 2:3 (31:29, 17:25, 23:25, 25:18, 14:16) * Sandecja Nowy Sącz – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (26:24, 25:20, 25:14) * Pauzował: Developres Rzeszów.

1. Developres 18 48 49-8
2. Karpaty 18 48 51-13
3. Szóstka 18 44 46-19
4. Pogoń 18 34 40-31
5. Łańcut 19 27 34-39
6. Tomasovia 18 25 33-35
7. Sandecja 18 23 32-37
8. Tarnów 19 20 27-44
9. Wieliczka 18 14 23-44
10. Siarka 18 11 21-48
11. Dalin 18 6 13-51

9 marca: Szóstka – Sandecja * Karpaty – Dalin * Siarka – Wieliczka * Pogoń – Tomasovia * Developres – Łańcut * Pauzuje: Tarnów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

II LIGA MĘŻCZYZN

WYNIKI KOLEJKI

18. kolejka
Avia Świdnik - Sędziszów Małopolski 3:0
KKS Kozienice - Dunajec N. Sącz 3:2
Karpaty Krosno - AKS Rzeszów 3:0
Neobus Niebylec - Błękitni Ropczyce 1:3
Pszczółka Lublin -  pauza

TABELA

1. Karpaty Krosno 16 42 45:12
2. Pszczółka Lublin 16 35 41:23
3. KKS Kozienice 16 31 38:29
4. Dunajec Nowy Sącz 16 23 38:29
5. Błękitni Ropczyce 16 23 31:32
6. Niebylec 16 20 26:32
7. AKS Rzeszów 16 17 24:37
8. Avia Świdnik 16 16 24:38
9. Sędziszów 16 9 13:41
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!