Start Lublin – Śląsk Wrocław 72:79. To już 11 porażek z rzędu

Dodano: 26 lutego 2016, 22:58

Koszykarze Startu rozpoczęli mecz ze Śląskiem od serii 9:3. Pod koniec drugiej kwarty wygrywali nawet 44:29. Jak się skończyło spotkanie? Niestety kolejną porażką ekipy z Lublina. Tym razem 72:79. Po przerwie gospodarze zdobyli ledwie 28 punktów, przy 47 rywali.

Pierwsze minuty były udane dla drużyny Michała Sikory. Miejscowi szybko odskoczyli od przeciwnika, ale w mgnieniu oka goście doprowadzili do wyrównania po 9. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. W drugiej znowu dominowali gracze Startu. I kiedy schodzili na przerwę prowadząc 44:32 kibice mogli mieć nadzieje na przerwanie serii 10 porażek z rzędu.

Niestety po zmianie stron znacznie lepiej spisał się Śląsk. Seria wrocławian 10:0 pozwoliła im wyrównać stan spotkania na 56:56. Trzecią kwartę celną trójką zakończył jednak Grzegorz Małecki. W czwartej odsłonie lublinianie zaczęli od… sześciu niecelnych rzutów z rzędu i dwóch strat. Efekt? Przyjezdni uciekli na siedem „oczek” (59:66). Na nieco ponad cztery i pół minuty przed zakończeniem zawodów do kosza rywali trafił wreszcie Nick Kellogg. Trójka Alana Czujkowskiego przywróciła nadzieje, bo znowu zrobiło się tylko 65:66.

Śląsk odpowiedział tą samą bronią i to dwukrotnie. Dlatego z wyniku na styku znowu było 65:72. Kiedy go końca pozostawały niecałe dwie minuty trójka Małeckiego ponownie zmniejszyły straty (71:72). W ostatnich fragmentach Start nie trafił już jednak żadnego rzutu z gry i przegrał 72:79.

W następnej serii gier podopieczni trenera Sikory zagrają na wyjeździe z King Wilkami Morskimi Szczecin.

Start Lublin – Śląsk Wrocław 72:79 (19:19, 25:13, 15:24, 13:23)

Start: Trojan 14 (10 zbiórek), Kellogg 13 (3x3), Małecki 12 (2x3), Popović 12 (2x3), Kowalski 6 (2x3) oraz Jeftić 8, Czujkowski 5 (1x3), Grzeliński 2, Poole 0.

Śląsk: Williams 23 (15 zbiórek), Ikovlev 12 (2x3), Kowalenko 9 (3x3), Jankowski 5 (1x3), N. Kulon 3 (1x3) oraz Chanas 15 (3x3), Han 8, Jarmakowicz 4.

(6) komentarzy

Gość (28 lutego 2016 o 02:18) 0
panie prezydencie rozliczyc lembrycha i pelczara twórcow "sukcesów" lubelskiego meskiego basketu ile jeszcze beda panu "suszyć" głowe jacy to oni sa super prezesi niech pan poslucha moze tych co mowia prawde i chce dobrze dla basketu w lublinie a takich ludzi jest duzo , podatnicy zapytaja pana o dotacje i podatki na start sa przy najblizszych wyborach i pewnie zaoytaja o fundaje rozwoju sportu pana marcina b . to jest straszne co sie dzieje w meskiej koszykowce AZS tez ma tradycje niech pan prezydent poslucha moze tego klubu nie tych ktorzy obiecuja gruszki na wierzbiie ........
Gość (28 lutego 2016 o 00:14) 0
zal dupe sciska jutro ide na pszczolki.
Gość (27 lutego 2016 o 14:16) 0
Trzeba znac swoje miejsce w szeregu, Slask to slaba druzyna ale na pewno lepsza od obecnego Startu. Jezeli w przyszlym sezonie nie bedzie kasy to bedzie koniec, poziom sportowy druzyny w dzisiejszych czasach zalezy od pieniedzy. Start nie ma tych dwuch baniek po prostu, moze maja 1,2 moze 1,4 ale dwuch baniek nie ma. Widac to po skladzie. A ten twor start dwa w drugiej lidze po co on jest??
Gość (27 lutego 2016 o 11:26) 0