TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 64:68. Zabrakło sił w końcówce

Dodano: 25 marca 2017, 21:06

TBV Start Lublin mógł sprawić w hali Globus dużą niespodziankę, ale ostatecznie przegrał z zespołem ze Zgorzelca (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Zespół trenera Davida Dedka przez bardzo długi czas był blisko sprawienia dużego kalibru niespodzianki, ale ostatecznie uległ rywalom na własnym parkiecie.

Lublinianie dobrze rozpoczęli starcie z zespołem ze Zgorzelca, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 15:12. W kolejnej odsłonie TBV Start nadal prezentował się lepiej od rywali. Skuteczność w ataku połączona z dobrą gra w defensywie zaowocowała tym, że lubelski zespół na przerwę zszedł prowadząc 36:26.

W trzeciej kwarcie zawodnicy obu zespołów dostarczyli kibicom najwięcej emocji. TBV Start i PGE Turów przez długi czas grali niemal punkt za punkt, ale ostatecznie znów minimalnie lepsi okazali się gospodarze i przed decydującymi minutami zespół trenera Dedka miała 13 „oczek” przewagi nad rywalem. Niestety, lublinianom w ostatniej kwarcie nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu. Gospodarze zdołali zdobyć zaledwie siedem punktów, podczas gdy rywale uzbierali ich aż 24, a co za tym idzie całkowicie odwrócili losy spotkania zwyciężając w hali Globus 68:64.

TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 64:68 (15:12, 21:14, 21:18, 7:24)

Start: Covington 17, Wiggins 13, Balmazović 10, Kellogg 8, Jankowski 5, Trojan 5, Dziemba 2, Dłoniak 2, Boone 2, Bonarek, Kowalski, Ciechociński.

PGE Turów: Michalak 18, Ikovlev 15, Archibeque 11, Nikolić 7, Brown 5, Carter 7, Jackson 5, Gospodarek, Borowski, Bochno, Lichnowski.

(9) komentarzy

Gość (26 marca 2017 o 09:24) 0
Bądźmy szczerzy! Biorąc pod uwagę, że grało 12 zawodników, pisanie o braku sił jest kompromitacją dla redaktora! To jest brak umiejętności wsparty, ewentualnie, gwizdkami sędziów.Redaktor żeby pomniejszyć kiepską postawę gospodarzy ukrył, że na zaledwie niecałe 4 minuty przed końcem 3 kwarty było 52:33!!! Dwie rzeczy rzucają się w oczy, bardzo duża liczba fauli odgwizdywana przez sędziów naszym wysokim i kolejny z calej serii meczów gdzie Start przestaje grać po mniej więcej dwóch i pół kwarty.Gdyby mecze kończyły się po 25 minutach czystej gry, koszykarze z Lublina byliby w ścisłej czołówce.Dotyczy to meczów u siebie, jak i na wyjeździe.
Gość (26 marca 2017 o 08:59) 0
Obserwowałem wynik w necie. Kiedy na 3:46 przed końcem 3 kwarty było 52:33 dla Startu myślałem że juz pozamiatane i wygrana jest oczywistością.co to za pieprzenie o braku sił, kiedy roruje się składem i dokonuje częstych zmian ? Co mają powiedzieć koszykarki gdzie dwie czołowe zawodniczki przebywają na parkiecie po 40 minut. Ja wiem, że u kobiet to nie jest to tempo gry co u mężczyzn.ale bez przesady.To jest już n-ty mec przegrywany w ten sposób ale tutaj pobili już rekord.Nie byłem na tym meczu ale dziwi mnie dużo większa liczba fauli Startu podczas gdy to Turów gonił wynił.wyjątkowy brak umiejetności , czy pomoc sędziów dla TUROWA ? Jak znam zycie, pewno jedno i drugie.
Gość (25 marca 2017 o 23:09) 0
maja co żałować ci, którzy nie poszli na mecz koszykarzy AZS- u ! Brawo chłopaki! Brawo kibice!
Gość (25 marca 2017 o 22:27) 0
No pechowa i kiepska końcówka meczu. A było tak dobrze!!!
Gość (25 marca 2017 o 22:21) 0
Mają co żałować ci, którzy nie poszli na mecz koszykarek...