Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 września 2016 r.
15:04

Avia Świdnik: Będzie kontrola finansów w klubie

0 11 A A
Piłkarze Avii Świdnik
Piłkarze Avii Świdnik

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się kontrola w klubie piłkarskim Avia Świdnik. Urzędnicy z magistratu sprawdzą na co klub wydaje pieniądze przekazywane przez miasto

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kontrola prawidłowości wydatkowania dotacji jest planowana do końca września – potwierdza Łukasz Reszka z Urzędu Miasta w Świdniku. – Zostaje wszczęta po doniesieniach prasowych.

O proteście piłkarzy Avii Świdnik pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, kiedy zawodnicy wystosowali oficjalne oświadczenie w sprawie sytuacji w klubie. Wskazywali w nim, że od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia.

Temat klubu był poruszany na ostatniej sesji Rady Miasta w Świdniku. – Z oświadczenia piłkarzy Avii Świdnik mogliśmy się dowiedzieć o fatalnej sytuacji klubu. Chciałam zapytać czy gmina ma zamiar na tę sytuację zareagować, w jakiś sposób się do niej odnieść, być może pomóc piłkarzom czy klubowi – dopytuje radna Edyta Lipniowiecka.

– Miasto pomaga klubowi. Corocznie przekazujemy mu pół miliona złotych dotacją – odpowiada Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Te pieniądze są przekazywane w trybie ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. W związku z tym tryb tam przewidziany to tryb konkursowy. My ogłaszamy konkurs, zarząd składa ofertę – kalkulację kosztów działalności na cały rok. I w tym samym trybie zostało przekazane właśnie pół miliona złotych (na cały 2016 r., w dwóch transzach-red.). Natomiast niepokojące jest to, że we wrześniu zarząd mówi, że nie ma pieniędzy.

Urzędnicy ze Świdnika sprawdzili ile wynoszą dotacje na sport w innych miastach – podobnych wielkością do Świdnika. – W Iławie, która ma 100 mln w budżecie, rocznie na sport trafia 200 tys. zł., z czego na sekcję piłkarską – 90 tys. zł.

Świdnik przeznacza rocznie na sport 1 mln zł, z czego połowa trafia na sekcję piłkarska.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 15 listopada 2016 o 13:14
AVIA PANY! :)
Avatar
AVIA / 20 września 2016 o 22:33
Co z Osiną? Co robi dla AVII Świdnik Wspólna Sprawa? Co z robi Wiesio Księski członek komisji sportu w Świdniku? Na jaką pomoc może liczyć Avia? Co na to Białowąs wybawca świdnickiego sportu? Na promocję w powiecie k...a mają a nie mogą promować się poprzeć sport? Osina lata z synkiem na mecze a jak co do czego do ma nas, zwykłych zjadaczy chleba w d...e! Piszmy wszyscy do powiatu pisma, niech się poczują odpowiedzialni za Gminno Powiatowe Towarzystwo Sportowe AVIA!! Piszmy do Świdnik Wspólna Sprawa niech zrobi akcję banerową aby powiat dołożył połowę tego co miasto czyli 250 tys.!
Co z Osiną? Co robi dla AVII Świdnik Wspólna Sprawa? Co z robi Wiesio Księski członek komisji sportu w Świdniku? Na jaką pomoc może liczyć Avia? Co na to Białowąs wybawca świdnickiego sportu? Na promocję w powiecie k...a mają a nie mogą promować się poprzeć sport? Osina lata z synkiem na mecze a jak co do czego do ma nas, zwykłych zjadaczy chleba w d...e! Piszmy wszyscy do powiatu pisma, niech się poczują odpowiedzialni za Gminno Powiatowe Towarzystwo Sportowe AVIA!! Piszmy do Świdnik Wspólna Sprawa niech zrobi akcję banerową aby powiat doło... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 12:30
Rozejdzie się po kościach. W tym kraju jeszcze nikt z prezesikow nie odpowiedział za doprowadzenie przedsięwzięcia na dno. W każdej dziedzinie życia potrafią się gnidy tylko zadłużyć. Za kraty wsadzić i przepadek mienia na rzecz zadłużonych instytucji. Skoro z Kowalskiego można ściągnąć dług to tym bardziej z szajki złodzieji poprzebieranych w prezesów,burmistrzów,starostów,prezydentow, wojewodów i innych szambonurkow z partii korytowych.
Avatar
gilbert / 15 września 2016 o 22:33
Wreszcie ktoś może zrobi porządek w Klubie. Dobrać się do d..y prezesom, zarządowi i działaczom, rozliczyć nie tylko z tych 500 tys. ale 11 lat zadłużania Klubu! Chłopaki chcą grać, ale nie klika z synkiem prezesa na czele. Wpóśćcie młodych!
Avatar
łysy / 15 września 2016 o 22:30
Ile daje powiat? 500 tys łoży miasto, powiat niech dołoży 250. I mamy 3 ligę w Świdniku! Lipniowiecka niech przyciśnie kolanem Osinę a ten wydusi 250 tys! i niech nie mówi, że nie ma. Przecież nadwyżka w budżecie była! Ale on ze swoim przydupaskiem Adasiem woli się promować za nasze pieniądze! Avia to Gminno-Powiatowe Towarzystwo Sportowe
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 20:21
Avia dostaje 500tyś.Zgadza się ale na pierwszy zespół idzie tylko 200tyś. Nowotaniec malutka wieś na zespół dostaje 500tyś. Motor na swój zespół dostał w tamtym roku milion. To o czym my tu piszemy. Nie wspomnę o innych zespołach. Mam tylko nadzieję że Avia nie zniknie z piłkarskiej mapy.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 20:03
Czyli WIELKIE nic. A i tak opiszą to jakoo sukces
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 18:44
To nie jest normalne gadać sam ze sobą.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 16:11
To daje sporo.......
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 15:38
Powiat daje tyle ile wynosi koszt narzekania i wytykania jakiś dziwnych problemów miastu.
Avatar
Mariusz / 15 listopada 2016 o 13:14
AVIA PANY! :)
Avatar
AVIA / 20 września 2016 o 22:33
Co z Osiną? Co robi dla AVII Świdnik Wspólna Sprawa? Co z robi Wiesio Księski członek komisji sportu w Świdniku? Na jaką pomoc może liczyć Avia? Co na to Białowąs wybawca świdnickiego sportu? Na promocję w powiecie k...a mają a nie mogą promować się poprzeć sport? Osina lata z synkiem na mecze a jak co do czego do ma nas, zwykłych zjadaczy chleba w d...e! Piszmy wszyscy do powiatu pisma, niech się poczują odpowiedzialni za Gminno Powiatowe Towarzystwo Sportowe AVIA!! Piszmy do Świdnik Wspólna Sprawa niech zrobi akcję banerową aby powiat dołożył połowę tego co miasto czyli 250 tys.!
Co z Osiną? Co robi dla AVII Świdnik Wspólna Sprawa? Co z robi Wiesio Księski członek komisji sportu w Świdniku? Na jaką pomoc może liczyć Avia? Co na to Białowąs wybawca świdnickiego sportu? Na promocję w powiecie k...a mają a nie mogą promować się poprzeć sport? Osina lata z synkiem na mecze a jak co do czego do ma nas, zwykłych zjadaczy chleba w d...e! Piszmy wszyscy do powiatu pisma, niech się poczują odpowiedzialni za Gminno Powiatowe Towarzystwo Sportowe AVIA!! Piszmy do Świdnik Wspólna Sprawa niech zrobi akcję banerową aby powiat doło... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 12:30
Rozejdzie się po kościach. W tym kraju jeszcze nikt z prezesikow nie odpowiedział za doprowadzenie przedsięwzięcia na dno. W każdej dziedzinie życia potrafią się gnidy tylko zadłużyć. Za kraty wsadzić i przepadek mienia na rzecz zadłużonych instytucji. Skoro z Kowalskiego można ściągnąć dług to tym bardziej z szajki złodzieji poprzebieranych w prezesów,burmistrzów,starostów,prezydentow, wojewodów i innych szambonurkow z partii korytowych.
Avatar
gilbert / 15 września 2016 o 22:33
Wreszcie ktoś może zrobi porządek w Klubie. Dobrać się do d..y prezesom, zarządowi i działaczom, rozliczyć nie tylko z tych 500 tys. ale 11 lat zadłużania Klubu! Chłopaki chcą grać, ale nie klika z synkiem prezesa na czele. Wpóśćcie młodych!
Avatar
łysy / 15 września 2016 o 22:30
Ile daje powiat? 500 tys łoży miasto, powiat niech dołoży 250. I mamy 3 ligę w Świdniku! Lipniowiecka niech przyciśnie kolanem Osinę a ten wydusi 250 tys! i niech nie mówi, że nie ma. Przecież nadwyżka w budżecie była! Ale on ze swoim przydupaskiem Adasiem woli się promować za nasze pieniądze! Avia to Gminno-Powiatowe Towarzystwo Sportowe
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 20:21
Avia dostaje 500tyś.Zgadza się ale na pierwszy zespół idzie tylko 200tyś. Nowotaniec malutka wieś na zespół dostaje 500tyś. Motor na swój zespół dostał w tamtym roku milion. To o czym my tu piszemy. Nie wspomnę o innych zespołach. Mam tylko nadzieję że Avia nie zniknie z piłkarskiej mapy.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 20:03
Czyli WIELKIE nic. A i tak opiszą to jakoo sukces
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 18:44
To nie jest normalne gadać sam ze sobą.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 16:11
To daje sporo.......
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 15:38
Powiat daje tyle ile wynosi koszt narzekania i wytykania jakiś dziwnych problemów miastu.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 19

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra