Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 września 2016 r.
12:50

Protest w Avii Świdnik. Piłkarze zawiesili treningi, apelują o pomoc

Autor: Zdjęcie autora łm
1 55 A A
Piłkarze Avii Świdnik, fot. Maciej Kaczanowski
Piłkarze Avii Świdnik, fot. Maciej Kaczanowski

Piłkarze Avii Świdnik od środy do odwołania zawiesili treningi. Protestują, bo - jak piszą - sytuacja finansowa klubu jest fatalna. Od kilku miesięcy nie dostają wynagrodzeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ja napisali piłkarze w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej klubu, brakuje też pieniędzy na opłacenie meczów wyjazdowych i organizowanie spotkań u siebie. 

Co ciekawe mimo fatalnej sytuacji finansowej drużyna na początku sezonu spisuje się bardzo dobrze. Żółto-niebiescy po sześciu meczach zajmują drugie miejsce w tabeli IV grupy w III lidze. Są tuż za prowadzącym Motorem Lublin.

- Pierwsze kolejki pokazały, że całym sercem i z pełnym zaangażowaniem walczymy o każdy punkt i jak najlepszą lokatę Avii. Często kosztuje nas to mnóstwo zdrowia, co pokazał chociażby ostatni mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. Potrafiliśmy odłożyć na bok wszelkie kłopoty i poświęcić się dla żółto-niebieskich barw. Są jednak sprawy, które spędzają nam sen z powiek - piszą piłkarze.

Podkreślają, że ich apel "nie jest wołaniem o pieniądze. To głośny sygnał o pomoc." W piątek drużyna ma zdecydować czy zagra najbliższy wyjazdowy mecz z Resovią.

Treść oświadczenia:

"My, piłkarze GPTS Avia Świdnik zostaliśmy zmuszeni do podjęcia kroków, mających na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację w naszym klubie. Dla wielu kibiców żółto-niebieskich nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu borykamy się z kłopotami finansowymi. Przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 zgodziliśmy się na obniżenie kontraktów, chociaż uważamy, że zreformowana III liga stawia przed nami większe wyzwania niż jeszcze przed rokiem. Pierwsze kolejki pokazały, że całym sercem i z pełnym zaangażowaniem walczymy o każdy punkt i jak najlepszą lokatę Avii. Często kosztuje nas to mnóstwo zdrowia, co pokazał chociażby ostatni mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. Potrafiliśmy odłożyć na bok wszelkie kłopoty i poświęcić się dla żółto-niebieskich barw. Są jednak sprawy, które spędzają nam sen z powiek. Od kilku miesięcy nie otrzymujemy wypłat z tytułów podpisanych kontraktów. Pieniądze, które już dawno były nam obiecane, wciąż do nas nie dotarły. W klubie ledwo wystarcza na opłacenie wyjazdów, zorganizowanie meczów u siebie. To bolesne patrzeć, jak świdnicka piłka nożna coraz mocniej potyka się o kolejne przeszkody. Boimy się, że w końcu znajdzie się taka, której nie pokona. Nasz apel nie jest wołaniem o pieniądze. To głośny sygnał o pomoc. A słowa poprzemy konkretnymi działaniami. Od środy, 7 września, aż do odwołania zawieszamy treningi. W piątek natomiast podejmiemy decyzję, czy zagramy kolejny mecz ligowy w Rzeszowie, z Resovią. Była! Będzie! Jest! Avia FKS."

Czytaj więcej o:

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 08:56
Halo! Za co mają wam płacić? Za co? Za to, że nie umiecie grać i jesteście tylko piłkarzykami z podwórka? Wy nie macie pojęcia o piłce i to wy powinniście płacić klubowi za korzystanie z murawy. To jakaś kpina! W tym kraju dzieją się dziwne rzeczy!
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:36
Jak się sytuacja nie zakończy potrzeba zmian w zarządzie, osoby z świeższym podejściem, kogoś głodnego sukcesu kto popchnąłby piłkę w mieście do przodu
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:24
Jest już jakieś oficjalne postanowienie w związku z meczem w Rzeszowie? I czy pan prezes Maciejewski już się odniósł do sprawy lub czy wogóle się odnalazł? .
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:17
Kogo miało zainteresować, zainteresowało. Widać Ciebie też.
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 07:40
Sensacja na całe województwo: kilku kopaczy przestało kopać szmaciankę!!!!
Avatar
zly / 9 września 2016 o 06:10
Koniecznie Szkoda że w powiecie sesje są w godz pracy większości osób a nie jak w mieście po południu kiedy więcej osób mogłoby przyjść Ale wierzę że ktoś poruszyły ten temat jest tam kilku sensownych radnych Może do któregoś napisać żeby ten temat poruszyl
Avatar
siwy / 8 września 2016 o 22:56
Osina i wolność słowa?? ŚWS i demokracja? Proszę nie bądźcie śmieszni. Falsz, obłuda, zakłamanie i prywata. Jak ma Was nie blokować jak pytacie go o coś czego nie zrobił. On i cały ŚWS ma w d....e sport, AVIE! Przypomną sobie o nas w 2018 r. Ale będzie już za późno! Zachęcamy wszystkich do otwartych pytań do Osiny, Sadło, Wilka i ŚWS co zrobili dla AVII? Sesja powiatu jest 14 września o 10:00 w Urzędzie Miasta, można przyjść i zapytać osobiście Osiny co zrobił dla AVII? Ile zamierza przeznaczyć środków na AVIE? Zbiórka o 9:45 pod starostwem!
Avatar
aaaaa / 8 września 2016 o 22:39
Blokują też na stronie ŚWS a podobno bronią wolności słowa hahaha
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 22:34
Zapytajcie Osine na jego oficjalnymfacebuku - nieoficjalnego guru Świdnik wspólną sprawa czyli byłej SLD co do tej pory zrobił dla Avii jako członek zarządu powiatu? Zobaczycie jak was szybko zablokuje jegoo administrator. Mnie juz zablokował,
Avatar
wolontariusz bez dredów / 8 września 2016 o 21:58
Ile powiat i starosta przeznaczyli na pierwszą drużynę? Proponuje zrobić akcje banerową na ulicach miasta z hasłami wzywającymi Osinę to wsparcia AVII! Sadło zamiast zbijać bąki i przewodniki w godzinach pracy pisać przygotuj dokumenty aby zgodnie z prawem można było wspomóc AVIE w ramach promocji powiatu! Przecież lepszej nie wymyślisz. Naczelnik Kruczek dopilnuje aby wszystko było zgodnie z prawem, sekretarz Wilk przybije pieczątke a Osina sobie fotkę strzeli na stadionie jak czek wręcza na 500 tys. ŚWS wybawca AVII! Już Wam kampanie przygotowałem. Nie dziękujcie mi, nie trzeba. Mam prośbę moje honorarium przekażcie na AVIE!
Ile powiat i starosta przeznaczyli na pierwszą drużynę? Proponuje zrobić akcje banerową na ulicach miasta z hasłami wzywającymi Osinę to wsparcia AVII! Sadło zamiast zbijać bąki i przewodniki w godzinach pracy pisać przygotuj dokumenty aby zgodnie z prawem można było wspomóc AVIE w ramach promocji powiatu! Przecież lepszej nie wymyślisz. Naczelnik Kruczek dopilnuje aby wszystko było zgodnie z prawem, sekretarz Wilk przybije pieczątke a Osina sobie fotkę strzeli na stadionie jak czek wręcza na 500 tys. ŚWS wybawca AVII! Już Wam kampanie przyg... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 08:56
Halo! Za co mają wam płacić? Za co? Za to, że nie umiecie grać i jesteście tylko piłkarzykami z podwórka? Wy nie macie pojęcia o piłce i to wy powinniście płacić klubowi za korzystanie z murawy. To jakaś kpina! W tym kraju dzieją się dziwne rzeczy!
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:36
Jak się sytuacja nie zakończy potrzeba zmian w zarządzie, osoby z świeższym podejściem, kogoś głodnego sukcesu kto popchnąłby piłkę w mieście do przodu
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:24
Jest już jakieś oficjalne postanowienie w związku z meczem w Rzeszowie? I czy pan prezes Maciejewski już się odniósł do sprawy lub czy wogóle się odnalazł? .
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 13:17
Kogo miało zainteresować, zainteresowało. Widać Ciebie też.
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 07:40
Sensacja na całe województwo: kilku kopaczy przestało kopać szmaciankę!!!!
Avatar
zly / 9 września 2016 o 06:10
Koniecznie Szkoda że w powiecie sesje są w godz pracy większości osób a nie jak w mieście po południu kiedy więcej osób mogłoby przyjść Ale wierzę że ktoś poruszyły ten temat jest tam kilku sensownych radnych Może do któregoś napisać żeby ten temat poruszyl
Avatar
siwy / 8 września 2016 o 22:56
Osina i wolność słowa?? ŚWS i demokracja? Proszę nie bądźcie śmieszni. Falsz, obłuda, zakłamanie i prywata. Jak ma Was nie blokować jak pytacie go o coś czego nie zrobił. On i cały ŚWS ma w d....e sport, AVIE! Przypomną sobie o nas w 2018 r. Ale będzie już za późno! Zachęcamy wszystkich do otwartych pytań do Osiny, Sadło, Wilka i ŚWS co zrobili dla AVII? Sesja powiatu jest 14 września o 10:00 w Urzędzie Miasta, można przyjść i zapytać osobiście Osiny co zrobił dla AVII? Ile zamierza przeznaczyć środków na AVIE? Zbiórka o 9:45 pod starostwem!
Avatar
aaaaa / 8 września 2016 o 22:39
Blokują też na stronie ŚWS a podobno bronią wolności słowa hahaha
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 22:34
Zapytajcie Osine na jego oficjalnymfacebuku - nieoficjalnego guru Świdnik wspólną sprawa czyli byłej SLD co do tej pory zrobił dla Avii jako członek zarządu powiatu? Zobaczycie jak was szybko zablokuje jegoo administrator. Mnie juz zablokował,
Avatar
wolontariusz bez dredów / 8 września 2016 o 21:58
Ile powiat i starosta przeznaczyli na pierwszą drużynę? Proponuje zrobić akcje banerową na ulicach miasta z hasłami wzywającymi Osinę to wsparcia AVII! Sadło zamiast zbijać bąki i przewodniki w godzinach pracy pisać przygotuj dokumenty aby zgodnie z prawem można było wspomóc AVIE w ramach promocji powiatu! Przecież lepszej nie wymyślisz. Naczelnik Kruczek dopilnuje aby wszystko było zgodnie z prawem, sekretarz Wilk przybije pieczątke a Osina sobie fotkę strzeli na stadionie jak czek wręcza na 500 tys. ŚWS wybawca AVII! Już Wam kampanie przygotowałem. Nie dziękujcie mi, nie trzeba. Mam prośbę moje honorarium przekażcie na AVIE!
Ile powiat i starosta przeznaczyli na pierwszą drużynę? Proponuje zrobić akcje banerową na ulicach miasta z hasłami wzywającymi Osinę to wsparcia AVII! Sadło zamiast zbijać bąki i przewodniki w godzinach pracy pisać przygotuj dokumenty aby zgodnie z prawem można było wspomóc AVIE w ramach promocji powiatu! Przecież lepszej nie wymyślisz. Naczelnik Kruczek dopilnuje aby wszystko było zgodnie z prawem, sekretarz Wilk przybije pieczątke a Osina sobie fotkę strzeli na stadionie jak czek wręcza na 500 tys. ŚWS wybawca AVII! Już Wam kampanie przyg... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 6 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!