niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Droga do szkoły bardziej bezpieczna

  Edytuj ten wpis

Nowe chodniki, oznakowanie ulic, barierki ochronne - tak poprawiło się bezpieczeństwo na drogach przy 4 szkołach w powiecie świdnickim.

Wczoraj komendant świdnickiej policji podziękował za to kierownikowi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Chełmie.

- Policjanci codziennie jeżdżą po naszych drogach. Dlatego widzą, co trzeba naprawić, jakie udogodnienia wprowadzić, jak wygląda bezpieczeństwo najmłodszych w okolicach szkół. Wtedy kierujemy wniosek do Zarządu Dróg i jest odzew - mówi Zbigniew Jankowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

- Te sygnały są dla nas bardzo istotne. Obecnie układamy chodniki przy drodze Piaski-Rybczewice. To z pewnością poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie - mówi Mirosław Panasiuk, kierownik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Chełmie.

Bezpieczeństwo poprawiło się już w okolicy czterech szkół: w Gardzienicach, Piaskach, Rybczewicach i Pilaszkowicach. Są one położone przy drogach wojewódzkich, którymi zarządza Chełm. - Postawione zostały barierki ochronne przy szkołach, oznakowano przejścia dla pieszych, pojawiły się nowe znaki.

Budowane są też chodniki, by dzieci bezpiecznie docierały do szkoły - wyjaśnia Tomasz Dejer, rzecznik KPP w Świdniku. Drogowcy oznakowali też drogę słupkami odblaskowymi, które są ustawione co 100 metrów. Zwykle takie słupki stawia się przy trasach wojewódzkich.
(mm)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
adi87
zuzia
pleban
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adi87
adi87 (16 października 2008 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie szedzie jest na bezbieczniej przykład głuwna ulica Kosynierów na tej ulicy mozna noge złamac od przystanku zaczynajq sie problemy dla czego starostwo powiatowe nie zrobiło całego remontu tej ulicy kiedy w koncu zostanie wyremotowana ta ulica jest fatalnym stanie
Rozwiń
zuzia
zuzia (15 października 2008 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra robota Panowie! Nie da się nie zauważyć tych zmian na trasie Piaski> Rybczewice! Jak to dobrze,że ktoś jeszcze zauważa te piękne miejscowości, dba o dobre warunki drogowe i bezpieczeństwo! Tylko tak dalej! Na przyszłość prosimy o więćej - może zmianę nawierzchni!!!!
Rozwiń
pleban
pleban (15 października 2008 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No robota idzie pełną parą,znaki,bariery,słupki!Może jakiś poseł tamtendy jeżdzi?
Rozwiń
czesio
czesio (15 października 2008 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dzisiaj kosili pobocza!Już myślałem,że zapomnieli o nas.
Rozwiń
zmotoryzowany
zmotoryzowany (15 października 2008 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cieszę się jako kierowca,że władza zaczyna dostrzegać też drogi lokalne.Każde działanie dla poprawy bezpieczeństwa i jakości podróżowania zasługuje na pochwałę.Dobrze,że są i takie osoby które działają a nie tylko narzekają na brak pieniędzy.Gdzie idzie kasa z akcyzy paliwowej?Rzeczywiście wreszcie tą drogę do Żółkiewki ktoś oznakował i coś robi.Zgodzę się z przedmówcą,że przyda też się nowy asfalt.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!