środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Inkubator lotniczy w Świdniku. Budują studio nagrań

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 grudnia 2014, 12:45
Autor: aa

Własne studio nagrań dźwiękowych i filmowych będzie mieć Starostwo Powiatowe w Świdniku. Wszystko po to aby m.in. archiwizować materiały dotyczące historii lotnictwa. Zakupy potrzebnego sprzętu powiat realizuje w ramach unijnego projektu.

- Oferty (dotyczące dostawy, wyposażenia i instalacji sprzętu dla studia nagrań dźwiękowych i filmowych - red.) już otworzyliśmy - wyjaśnia Małgorzata Śliwińska, p.o. naczelnika Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Świdniku. - Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, bowiem najkorzystniejsza oferta wymaga jeszcze uzupełnienia. Czekamy na dokumentację. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie informacja o rozstrzygnięciu.

Zakup sprzętu do studia nagrań powiat realizuje w ramach unijnego projektu "Rozwój potencjału gospodarczego Powiatu Świdnickiego poprzez utworzenie inkubatora lotniczego". Projekt obejmuje stworzenie platformy informatycznej, która ma m.in. umożliwić kontakt między firmami - członkami inkubatora z branży lotniczej i branż kooperujących. Cel? Rozwój potencjału gospodarczego powiatu świdnickiego.

- Studio będzie służyło do zbierania i rozpowszechniania materiałów promocyjnych - wskazuje Śliwińska. I dodaje: Chcemy stopniowo stworzyć bazę wiedzy na temat historii lotnictwa.

Studio powstanie w wynajętych w Regionalnym Parku Przemysłowym w Świdniku pomieszczeniach. - Myślę, że dostawa sprzętu byłaby w okolicach lutego i wtedy będziemy wyposażać to miejsce - zapowiada Śliwińska.

W ramach projektu ma powstać też multimedialny punkt poświęcony historii lotnictwa i przemysłu lotniczego.

Inkubator nie jest jeszcze powołany. - Stanie się to w końcowej fazie projektu w maju 2015 r. Wtedy też planujemy zorganizować konferencję - dodaje Śliwińska.

Będzie ona mieć na celu powołanie zespołu i realizację strategii pod kątem organizacji pokazów lotniczych i innych imprez o charakterze międzynarodowym.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w latach 2007-2013.
  Edytuj ten wpis
świdniczanin
tomek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

świdniczanin
świdniczanin (29 grudnia 2014 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla mnie studia nagrań, muzea to lususy, czy w dzisiejszych czasach nas na nie stać?

Rozwiń
tomek
tomek (28 grudnia 2014 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bu ha ha I tyle w sprawie Starostwa powiatu swidnickiego .. Dramat...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!