poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Świdnik

Inkubator lotniczy w Świdniku. Budują studio nagrań

Dodano: 28 grudnia 2014, 12:45
Autor: aa

Własne studio nagrań dźwiękowych i filmowych będzie mieć Starostwo Powiatowe w Świdniku. Wszystko po to aby m.in. archiwizować materiały dotyczące historii lotnictwa. Zakupy potrzebnego sprzętu powiat realizuje w ramach unijnego projektu.

- Oferty (dotyczące dostawy, wyposażenia i instalacji sprzętu dla studia nagrań dźwiękowych i filmowych - red.) już otworzyliśmy - wyjaśnia Małgorzata Śliwińska, p.o. naczelnika Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Świdniku. - Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, bowiem najkorzystniejsza oferta wymaga jeszcze uzupełnienia. Czekamy na dokumentację. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie informacja o rozstrzygnięciu.

Zakup sprzętu do studia nagrań powiat realizuje w ramach unijnego projektu "Rozwój potencjału gospodarczego Powiatu Świdnickiego poprzez utworzenie inkubatora lotniczego". Projekt obejmuje stworzenie platformy informatycznej, która ma m.in. umożliwić kontakt między firmami - członkami inkubatora z branży lotniczej i branż kooperujących. Cel? Rozwój potencjału gospodarczego powiatu świdnickiego.

- Studio będzie służyło do zbierania i rozpowszechniania materiałów promocyjnych - wskazuje Śliwińska. I dodaje: Chcemy stopniowo stworzyć bazę wiedzy na temat historii lotnictwa.

Studio powstanie w wynajętych w Regionalnym Parku Przemysłowym w Świdniku pomieszczeniach. - Myślę, że dostawa sprzętu byłaby w okolicach lutego i wtedy będziemy wyposażać to miejsce - zapowiada Śliwińska.

W ramach projektu ma powstać też multimedialny punkt poświęcony historii lotnictwa i przemysłu lotniczego.

Inkubator nie jest jeszcze powołany. - Stanie się to w końcowej fazie projektu w maju 2015 r. Wtedy też planujemy zorganizować konferencję - dodaje Śliwińska.

Będzie ona mieć na celu powołanie zespołu i realizację strategii pod kątem organizacji pokazów lotniczych i innych imprez o charakterze międzynarodowym.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w latach 2007-2013.
świdniczanin
tomek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

świdniczanin
świdniczanin (29 grudnia 2014 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla mnie studia nagrań, muzea to lususy, czy w dzisiejszych czasach nas na nie stać?

Rozwiń
tomek
tomek (28 grudnia 2014 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bu ha ha I tyle w sprawie Starostwa powiatu swidnickiego .. Dramat...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!