Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 maja 2011 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy ul. Klonowej w Świdniku: Znak STOP nie pomoże

1 36 A A
Na tym skrzyżowaniu doszło w środę do poważnego wypadku. Kolejnym mają zapobiegać znaki "STOP” (Mac
Na tym skrzyżowaniu doszło w środę do poważnego wypadku. Kolejnym mają zapobiegać znaki \"STOP” (Mac

Na skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Wyszyńskiego w Świdniku staną znaki "STOP”. Będzie też można zatrzymać się przy ulicy. – To wciąż nie załatwia naszego problemu – twierdzą mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy żalą się na urzędników, nie chcą jednak podawać swoich nazwisk. – Wysłaliśmy wiele zgłoszeń do Urzędu Miasta i policji, z informacją, że jest tu niebezpiecznie – argumentuje mieszkaniec Klonowej. Samochody rozpędzają się na długiej gładkiej asfaltowej prostej. Często za bardzo. Ostatni wypadek miał miejsce w minioną środę. Na skrzyżowaniu Klonowej ul. Wyszyńskiego zderzyły się dwie skody. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym 11-letnie dziecko.

– Prosimy o progi zwalniające, bo średnio kilka razy w miesiącu dochodzi do kolizji lub wypadku – dodaje kolejny z mieszkańców.

Urzędnicy obiecują, że w ciągu kilku dni na ulicy staną znaki drogowe. – Nowa organizacja ruchu jest już uzgodniona ze Starostwem Powiatowym i policją – wyjaśnia Artur Soboń, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku. – Zmiany zaczną obowiązywać w przyszłym tygodniu.

Na skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Wyszyńskiego staną znaki "STOP”. – Progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h nie znalazły uznania w oczach starostwa i policji – dodaje Soboń. – To jest droga gminna a nie osiedlowa, na której to można zostawać takie rozwiązania.

Właściciele domków jednorodzinnych skarżą się też, że nie mogą parkować przy swoich posesjach. Po budowie drogi asfaltowej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania. Zakaz obowiązuje na całej długości i po obu stronach ulicy. – Dlaczego władze miasta każą mieszkańcom łamać przepisy drogowe, by mogli dostać się do swoich domów? – pyta jeden z mieszkańców. – Ile czasu pan burmistrz potrzebuje by zauważyć ten problem? Czekamy już ponad 6 miesięcy. Mieszkańcy kilku domów nie mogą zgodnie z przepisami zatrzymać swoich samochodów, żeby otworzyć bramę wjazdową.

Urząd zamierza zrealizować obietnicę złożoną w tej sprawie już wcześniej. Teraz mieszkańcy do końca roku będą mogli parkować na chodniku, ale tylko na części ul. Klonowej.

Co na to zainteresowani?

– To nie załatwia naszego problemu – twierdzą osoby mieszkające przy ulicy, z którymi wczoraj rozmawialiśmy. – Tylko trzy rodziny będą miały możliwość parkowania, a reszta ze zmian nie skorzysta. To nasili konflikt między mieszkańcami. A samochody jak szybko jeździły tą ulicą, tak będą jeździć dalej. Poza tym nie została uzgodniona żadna z naszych propozycji. Sugerowaliśmy urzędnikom m.in. zmianę organizacji ruchu na jednokierunkową. Wtedy można by parkować na ulicy.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OO / 5 sierpnia 2011 o 14:17
[quote name='gość' timestamp='1306304388' post='482168']
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
[/quote]

Może utopisz się w tym basenie deb***u i będzie spoko.
Avatar
gość / 25 maja 2011 o 08:19
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
Avatar
jon / 24 maja 2011 o 14:36
[quote name='Edek' timestamp='1305748023' post='479892']
to parkowanie na Klonowej - w głowie się nie mieści! Od tego mają posesje, tam niech sobie parkują a nie blokują ulicę.To z zatrzymaniem się na chwilę by otworzyć bramę to tylko pretekst - nikt nie wlepi im za to mandatu. Niech lepiej nie kombinują tylko będą wdzięczni że mają wypasiony dojazd do posesji, na koszt podatnika, a wartość ich posesji wzrosła dzięki temu. Żądanie parkowania na Klonowej to szczyt bezczelności w tych okolicznościach.
[/quote]
zgadza się , ale na posesji mają trawniczki, klombiki, hustawki i inne pierdółki
[quote name='Edek' timestamp='1305748023' post='479892']
to parkowanie na Klonowej - w głowie się nie mieści! Od tego mają posesje, tam niech sobie parkują a nie blokują ulicę.To z zatrzymaniem się na chwilę by otworzyć bramę to tylko pretekst - nikt nie wlepi im za to mandatu. Niech lepiej nie kombinują tylko będą wdzięczni że mają wypasiony dojazd do posesji, na koszt podatnika, a wartość ich posesji wzrosła dzięki temu. Żądanie parkowania na Klonowej to szczyt bezczelności w tych okolicznościach.
[/... rozwiń
Avatar
Stefan / 24 maja 2011 o 13:43
Bardzo dobrze że są zakaz parkowania na Klonowej. Ktoś kto wybudował dom ten ma garaż i nich tam przechowuje swój samochód. A jak ma garaż na 1 samochód a teraz kupił żonie drugi samochód i kolejny dziecku to niech parkuje przed garażem na terenie swojej posesji a nie na drodze publicznej!!!
Avatar
Aga / 22 maja 2011 o 08:39
Wszędzie w Europie najlepszym rozwiązaniem stosowanym w miastach są ulice jednokierunkowe, dzięki temu są miejsca do parkowania przy jezdni, Bez takich rozwiązań, każde większe miasto zawsze będzie zapkorkowane, zawsze będą zdarzać się wypadki i nic nie pomoże, żadne ograniczenia prędkości, żadne progi na jezdniach. Wystarczy Klonową zrobić ulicą jednokierunkową i problem rozwiązany. A że w Świdniku kultura jazdy jest zerowa, to inne sprawa. Ale jacy mieszkańcy taka kultura, sama wiocha co ha posprzedawała, a teraz chce za elitę uchodzić. Ciągnikiem nie dało się nikogo wyprzedzić, ale autem już o wiele łatwiej. A może tak zamiast użalać się nad tymi co sobie bramy nie mogą otworzyć forumowicze zaczną propagować np kuluturę jazdy ? przepuszczanie pieszych na przejściach, jak to na miejsce w Niemczech, Francji, Belgii czy Holandii ? A nie buraki za kółkiem maja tylko same wymagania, jeden drugiemu nie ustąpi, wyścigi, który pierwszy, który ma lepsze auto, który któremu drogę zajedzie przed skrzyżowaniem wpychając się tuż przed maskę...to świdnicka rzeczywistość - chamstwo i słoma z butów, totalne pomylenie do czego służy auto.
Nie dziwne, że Świdnik nazywany jest Hamburgiem...
Wszędzie w Europie najlepszym rozwiązaniem stosowanym w miastach są ulice jednokierunkowe, dzięki temu są miejsca do parkowania przy jezdni, Bez takich rozwiązań, każde większe miasto zawsze będzie zapkorkowane, zawsze będą zdarzać się wypadki i nic nie pomoże, żadne ograniczenia prędkości, żadne progi na jezdniach. Wystarczy Klonową zrobić ulicą jednokierunkową i problem rozwiązany. A że w Świdniku kultura jazdy jest zerowa, to inne sprawa. Ale jacy mieszkańcy taka kultura, sama wiocha co ha posprzedawała, a teraz chce za elitę uchodzić. Ci... rozwiń
Avatar
Ok / 21 maja 2011 o 19:34
[quote name='Aleks' timestamp='1305905671' post='480649']
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osób mówiło mi że nie będą na nich głosować
[/quote]

Drogi Aleksie
Czy Ty jesteś tak beznadziejnie głupi czy udajesz aby rozweselić to forum ???
Na Klonowej jest zmieniona organizacja ruchu i stoją wyraźne znaki nakazujące ruch pieszych wyznaczoną stroną chodnika. I tylko prawdziwy idiota Twojego pokroju może mieć jakiekolwiek wątpliwości. Gówno mnie obchodzi co będzie z tymi idiotami, którzy nie przestrzegając znaków będą narażać się chodząc po ulicy koło mojego samochodu.
Moja rada personalnie dla Ciebie: kup sobie duży młotek i pie**** się w łeb.
Jeśli nie pomoże , to się utop. Jestem głęboko przekonany , że wielu ludzi znających Cię osobiście odetchnie z ulgą.
Nie pozdrawiam i nie mam Cię w poważaniu.
[quote name='Aleks' timestamp='1305905671' post='480649']
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osó... rozwiń
Avatar
Aleks / 20 maja 2011 o 17:34
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osób mówiło mi że nie będą na nich głosować
Avatar
jes / 20 maja 2011 o 16:49
Gorszego idioty nie widziałem i nie słyszałem
Avatar
hendryk / 20 maja 2011 o 16:45
nie tylko mieszkańcy ale każdy kto zechce.
Avatar
mieszkaniec / 20 maja 2011 o 11:59
Na szczęście wasze zazdrosne gatki nic nie dają.Czy wam się podoba czy nie mieszkańcy mogą parkować na chodniku.A wy dalej wypowiadajcie się na forach i zazdrości nieroby.
Avatar
OO / 5 sierpnia 2011 o 14:17
[quote name='gość' timestamp='1306304388' post='482168']
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
[/quote]

Może utopisz się w tym basenie deb***u i będzie spoko.
Avatar
gość / 25 maja 2011 o 08:19
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
Avatar
jon / 24 maja 2011 o 14:36
[quote name='Edek' timestamp='1305748023' post='479892']
to parkowanie na Klonowej - w głowie się nie mieści! Od tego mają posesje, tam niech sobie parkują a nie blokują ulicę.To z zatrzymaniem się na chwilę by otworzyć bramę to tylko pretekst - nikt nie wlepi im za to mandatu. Niech lepiej nie kombinują tylko będą wdzięczni że mają wypasiony dojazd do posesji, na koszt podatnika, a wartość ich posesji wzrosła dzięki temu. Żądanie parkowania na Klonowej to szczyt bezczelności w tych okolicznościach.
[/quote]
zgadza się , ale na posesji mają trawniczki, klombiki, hustawki i inne pierdółki
[quote name='Edek' timestamp='1305748023' post='479892']
to parkowanie na Klonowej - w głowie się nie mieści! Od tego mają posesje, tam niech sobie parkują a nie blokują ulicę.To z zatrzymaniem się na chwilę by otworzyć bramę to tylko pretekst - nikt nie wlepi im za to mandatu. Niech lepiej nie kombinują tylko będą wdzięczni że mają wypasiony dojazd do posesji, na koszt podatnika, a wartość ich posesji wzrosła dzięki temu. Żądanie parkowania na Klonowej to szczyt bezczelności w tych okolicznościach.
[/... rozwiń
Avatar
Stefan / 24 maja 2011 o 13:43
Bardzo dobrze że są zakaz parkowania na Klonowej. Ktoś kto wybudował dom ten ma garaż i nich tam przechowuje swój samochód. A jak ma garaż na 1 samochód a teraz kupił żonie drugi samochód i kolejny dziecku to niech parkuje przed garażem na terenie swojej posesji a nie na drodze publicznej!!!
Avatar
Aga / 22 maja 2011 o 08:39
Wszędzie w Europie najlepszym rozwiązaniem stosowanym w miastach są ulice jednokierunkowe, dzięki temu są miejsca do parkowania przy jezdni, Bez takich rozwiązań, każde większe miasto zawsze będzie zapkorkowane, zawsze będą zdarzać się wypadki i nic nie pomoże, żadne ograniczenia prędkości, żadne progi na jezdniach. Wystarczy Klonową zrobić ulicą jednokierunkową i problem rozwiązany. A że w Świdniku kultura jazdy jest zerowa, to inne sprawa. Ale jacy mieszkańcy taka kultura, sama wiocha co ha posprzedawała, a teraz chce za elitę uchodzić. Ciągnikiem nie dało się nikogo wyprzedzić, ale autem już o wiele łatwiej. A może tak zamiast użalać się nad tymi co sobie bramy nie mogą otworzyć forumowicze zaczną propagować np kuluturę jazdy ? przepuszczanie pieszych na przejściach, jak to na miejsce w Niemczech, Francji, Belgii czy Holandii ? A nie buraki za kółkiem maja tylko same wymagania, jeden drugiemu nie ustąpi, wyścigi, który pierwszy, który ma lepsze auto, który któremu drogę zajedzie przed skrzyżowaniem wpychając się tuż przed maskę...to świdnicka rzeczywistość - chamstwo i słoma z butów, totalne pomylenie do czego służy auto.
Nie dziwne, że Świdnik nazywany jest Hamburgiem...
Wszędzie w Europie najlepszym rozwiązaniem stosowanym w miastach są ulice jednokierunkowe, dzięki temu są miejsca do parkowania przy jezdni, Bez takich rozwiązań, każde większe miasto zawsze będzie zapkorkowane, zawsze będą zdarzać się wypadki i nic nie pomoże, żadne ograniczenia prędkości, żadne progi na jezdniach. Wystarczy Klonową zrobić ulicą jednokierunkową i problem rozwiązany. A że w Świdniku kultura jazdy jest zerowa, to inne sprawa. Ale jacy mieszkańcy taka kultura, sama wiocha co ha posprzedawała, a teraz chce za elitę uchodzić. Ci... rozwiń
Avatar
Ok / 21 maja 2011 o 19:34
[quote name='Aleks' timestamp='1305905671' post='480649']
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osób mówiło mi że nie będą na nich głosować
[/quote]

Drogi Aleksie
Czy Ty jesteś tak beznadziejnie głupi czy udajesz aby rozweselić to forum ???
Na Klonowej jest zmieniona organizacja ruchu i stoją wyraźne znaki nakazujące ruch pieszych wyznaczoną stroną chodnika. I tylko prawdziwy idiota Twojego pokroju może mieć jakiekolwiek wątpliwości. Gówno mnie obchodzi co będzie z tymi idiotami, którzy nie przestrzegając znaków będą narażać się chodząc po ulicy koło mojego samochodu.
Moja rada personalnie dla Ciebie: kup sobie duży młotek i pie**** się w łeb.
Jeśli nie pomoże , to się utop. Jestem głęboko przekonany , że wielu ludzi znających Cię osobiście odetchnie z ulgą.
Nie pozdrawiam i nie mam Cię w poważaniu.
[quote name='Aleks' timestamp='1305905671' post='480649']
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osó... rozwiń
Avatar
Aleks / 20 maja 2011 o 17:34
czy burmistrz oszalał? nie można teraz przejść po chodniku z wózkiem, jak rodzice mają tam chodzić? A co z osobami na wózkach inwalidzkich? Czy władze Świdnika postanowiły narażać życie maleńkich dzieci i osób niepełnosprawnych, tylko po to żeby parszywi leniwcy którym nie chce się wjechać swoim samochodem na własną posesję mogli dalej się leniwić? Kto to widział? Nie wiem jak ta ekipa wyobraża sobie wygranie następnych wyborów, ale po tej akcji wiele osób mówiło mi że nie będą na nich głosować
Avatar
jes / 20 maja 2011 o 16:49
Gorszego idioty nie widziałem i nie słyszałem
Avatar
hendryk / 20 maja 2011 o 16:45
nie tylko mieszkańcy ale każdy kto zechce.
Avatar
mieszkaniec / 20 maja 2011 o 11:59
Na szczęście wasze zazdrosne gatki nic nie dają.Czy wam się podoba czy nie mieszkańcy mogą parkować na chodniku.A wy dalej wypowiadajcie się na forach i zazdrości nieroby.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 84 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 365 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 214 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!