wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Świdnik

Mieszkańcy ul. Klonowej w Świdniku: Znak STOP nie pomoże

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2011, 16:04

Na tym skrzyżowaniu doszło w środę do poważnego wypadku. Kolejnym mają zapobiegać znaki "STOP” (Mac
Na tym skrzyżowaniu doszło w środę do poważnego wypadku. Kolejnym mają zapobiegać znaki \"STOP” (Mac

Na skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Wyszyńskiego w Świdniku staną znaki "STOP”. Będzie też można zatrzymać się przy ulicy. – To wciąż nie załatwia naszego problemu – twierdzą mieszkańcy.

Mieszkańcy żalą się na urzędników, nie chcą jednak podawać swoich nazwisk. – Wysłaliśmy wiele zgłoszeń do Urzędu Miasta i policji, z informacją, że jest tu niebezpiecznie – argumentuje mieszkaniec Klonowej. Samochody rozpędzają się na długiej gładkiej asfaltowej prostej. Często za bardzo. Ostatni wypadek miał miejsce w minioną środę. Na skrzyżowaniu Klonowej ul. Wyszyńskiego zderzyły się dwie skody. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym 11-letnie dziecko.

– Prosimy o progi zwalniające, bo średnio kilka razy w miesiącu dochodzi do kolizji lub wypadku – dodaje kolejny z mieszkańców.

Urzędnicy obiecują, że w ciągu kilku dni na ulicy staną znaki drogowe. – Nowa organizacja ruchu jest już uzgodniona ze Starostwem Powiatowym i policją – wyjaśnia Artur Soboń, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku. – Zmiany zaczną obowiązywać w przyszłym tygodniu.

Na skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Wyszyńskiego staną znaki "STOP”. – Progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h nie znalazły uznania w oczach starostwa i policji – dodaje Soboń. – To jest droga gminna a nie osiedlowa, na której to można zostawać takie rozwiązania.

Właściciele domków jednorodzinnych skarżą się też, że nie mogą parkować przy swoich posesjach. Po budowie drogi asfaltowej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania. Zakaz obowiązuje na całej długości i po obu stronach ulicy. – Dlaczego władze miasta każą mieszkańcom łamać przepisy drogowe, by mogli dostać się do swoich domów? – pyta jeden z mieszkańców. – Ile czasu pan burmistrz potrzebuje by zauważyć ten problem? Czekamy już ponad 6 miesięcy. Mieszkańcy kilku domów nie mogą zgodnie z przepisami zatrzymać swoich samochodów, żeby otworzyć bramę wjazdową.

Urząd zamierza zrealizować obietnicę złożoną w tej sprawie już wcześniej. Teraz mieszkańcy do końca roku będą mogli parkować na chodniku, ale tylko na części ul. Klonowej.

Co na to zainteresowani?

– To nie załatwia naszego problemu – twierdzą osoby mieszkające przy ulicy, z którymi wczoraj rozmawialiśmy. – Tylko trzy rodziny będą miały możliwość parkowania, a reszta ze zmian nie skorzysta. To nasili konflikt między mieszkańcami. A samochody jak szybko jeździły tą ulicą, tak będą jeździć dalej. Poza tym nie została uzgodniona żadna z naszych propozycji. Sugerowaliśmy urzędnikom m.in. zmianę organizacji ruchu na jednokierunkową. Wtedy można by parkować na ulicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
OO
gość
jon
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OO
OO (5 sierpnia 2011 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1306304388' post='482168']
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
[/quote]

Może utopisz się w tym basenie deb***u i będzie spoko.
Rozwiń
gość
gość (25 maja 2011 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Jon nie dopisałeś jeszcze że będziemy mieć jeszcze baseny.A wy nic nie macie i żal d... ściska.HA!!!!
Rozwiń
jon
jon (24 maja 2011 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edek' timestamp='1305748023' post='479892']
to parkowanie na Klonowej - w głowie się nie mieści! Od tego mają posesje, tam niech sobie parkują a nie blokują ulicę.To z zatrzymaniem się na chwilę by otworzyć bramę to tylko pretekst - nikt nie wlepi im za to mandatu. Niech lepiej nie kombinują tylko będą wdzięczni że mają wypasiony dojazd do posesji, na koszt podatnika, a wartość ich posesji wzrosła dzięki temu. Żądanie parkowania na Klonowej to szczyt bezczelności w tych okolicznościach.
[/quote]
zgadza się , ale na posesji mają trawniczki, klombiki, hustawki i inne pierdółki
Rozwiń
Stefan
Stefan (24 maja 2011 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze że są zakaz parkowania na Klonowej. Ktoś kto wybudował dom ten ma garaż i nich tam przechowuje swój samochód. A jak ma garaż na 1 samochód a teraz kupił żonie drugi samochód i kolejny dziecku to niech parkuje przed garażem na terenie swojej posesji a nie na drodze publicznej!!!
Rozwiń
Aga
Aga (22 maja 2011 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszędzie w Europie najlepszym rozwiązaniem stosowanym w miastach są ulice jednokierunkowe, dzięki temu są miejsca do parkowania przy jezdni, Bez takich rozwiązań, każde większe miasto zawsze będzie zapkorkowane, zawsze będą zdarzać się wypadki i nic nie pomoże, żadne ograniczenia prędkości, żadne progi na jezdniach. Wystarczy Klonową zrobić ulicą jednokierunkową i problem rozwiązany. A że w Świdniku kultura jazdy jest zerowa, to inne sprawa. Ale jacy mieszkańcy taka kultura, sama wiocha co ha posprzedawała, a teraz chce za elitę uchodzić. Ciągnikiem nie dało się nikogo wyprzedzić, ale autem już o wiele łatwiej. A może tak zamiast użalać się nad tymi co sobie bramy nie mogą otworzyć forumowicze zaczną propagować np kuluturę jazdy ? przepuszczanie pieszych na przejściach, jak to na miejsce w Niemczech, Francji, Belgii czy Holandii ? A nie buraki za kółkiem maja tylko same wymagania, jeden drugiemu nie ustąpi, wyścigi, który pierwszy, który ma lepsze auto, który któremu drogę zajedzie przed skrzyżowaniem wpychając się tuż przed maskę...to świdnicka rzeczywistość - chamstwo i słoma z butów, totalne pomylenie do czego służy auto.
Nie dziwne, że Świdnik nazywany jest Hamburgiem...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!