wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo na ul. Klonowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2012, 19:47

Po ulicy Klonowej jeździ się szybko. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo (Maciej Kaczanowski)
Po ulicy Klonowej jeździ się szybko. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo (Maciej Kaczanowski)

Mieszkańcy ul. Klonowej walczą o poprawę bezpieczeństwa drogowego na swojej ulicy. Miasto chce pomóc, ale jeszcze nie w tym roku

Praktycznie nie ma tygodnia, żeby na naszej ulicy nie doszło do jakiegoś wypadku czy kolizji – przekonują mieszkańcy ul. Klonowej w Świdniku, którzy założyli społeczny komitet ds. bezpieczeństwa. Od dłuższego czasu przekonują władze miasta, aby zadbali o poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta. Wśród propozycji wysuwanych przez mieszkańców był m.in. ustawienie fotoradaru. Do realizacji nie doszło.

Kolejna propozycja to podwyższone przejścia dla pieszych. I znowu pojawia się problem. – Okazuje się, że tego też nie będzie, bo nie ma na to pieniędzy – żalą się mieszkańcy ul. Klonowej. – Nie poddamy się i dalej będziemy walczyć, bo tutaj jest naprawdę niebezpiecznie. Strach jest puścić dziecko nawet na chodnik, bo tak szybko jeżdżą tędy kierowcy, że może się coś złego stać.

Na dowód mieszkańcy wskazują pismo od Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, do której jeszcze w ub. r. zwrócili się o pomoc.

- Z danych zawartych w systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji Drogowych wynika, że w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 sierpnia 2011 r. na ul. Klonowej w Świdniku zaistniały 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne i 14 kolizji drogowych. Wypadki i kolizje (dziewięć) wydarzyły się w rejonie skrzyżowania ul. Klonowej z Wyszyńskiego z powodu nieudzielania pierwszeństwa przejazdu” – wyjaśnia na piśmie mieszkańcom Katarzyna Turska, dyrektor sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Sprawę badała również Wojewódzka Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie.

– Rzeczywiście jest tam niebezpiecznie. Kierowcy szybko jeżdżą – potwierdza Artur Banaszkiewicz, sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie i z-ca dyrektora WORD Lublin. – Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy, którą przesłaliśmy do burmistrza Świdnika. Sprawą zajęliśmy się od strony prawnej, ale fizycznie nikogo do niczego zmusić nie możemy.

Urzędnicy przekonują, że rozpatrywana jest budowa wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Klonowej, ale nie w tym roku. – Na razie nie mamy pieniędzy na ten cel – wyjaśnia Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku. – Poinformowałam mieszkańców, że mogą złożyć do burmistrza wniosek o umieszczenie tej inwestycji w przyszłorocznym budżecie. Mają na to czas do końca września.

Na ulicy miałoby powstać 22 podwyższone przejścia dla pieszych. Koszt to ok. 150 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bezpieczna Lubelszczyzna
poi
gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bezpieczna Lubelszczyzna
Bezpieczna Lubelszczyzna (14 listopada 2012 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam. Jesteśmy firmą z Lublina www.safetysolutions.pl która jest dystrybutorem urządzeń potocznie zwanych fotoradarami. Strażom miejskim i gminnym oferujemy usługę w postaci dzierżawy urządzeń na dzień, kilka dni wybranych w miesiącu oraz na dłużej. Z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy już kilka dni pomiaru w miesiącu by kierowcy na danym odcinku drogi drastycznie zmienili swoje rajdowe przyzwyczajenia. Do tego celu jednak konieczna jest tzw. zmiana organizacji ruchu w postaci oznakowania odcinka drogi znakiem D-51 "pomiar prędkości" a ponadto prowadzenie kontroli (rejestracja wykroczeń) przez funkcjonariusza Policji lub Straży Miejskiej.
Jest jednak inny - szybszy aczkolwiek też skuteczny sposób. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Lubelszczyzna któremu możemy nieodpłatnie użyczyć sprzętu a przedstawiciele którego będąc do tego przeszkolonymi mogą "społecznie" dokonać rejestracji obrazu z tych wykroczeń. Ponieważ nasze urządzenia posiadają Zatwierdzenia Typu i legalizację wykonane przez nie zdjęcia mogą stanowić dowód w sądzie. Członkowie stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna chętnie udzielą Państwu w tej krytycznej sytuacji pomocy - prosimy o kontakt mailowy info@safetysolutions.pl
Pozdrawiamy i czekamy na kontakt zainteresowanych mieszkańców ul. Klonowej
Rozwiń
poi
poi (1 sierpnia 2012 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
myślę ze jakson powinien podac sie do dymisji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
gość
gość (31 lipca 2012 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2012 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (31 lipca 2012 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
priorytet wydatków wg Burmistrza Jaksona i Radnych z Rodziny i Prawa:
http://wsw.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=5120:urz%C4%85d-miasta-widz%C4%85-ogromny&Itemid=46
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!