wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Nowe baseny w Świdniku nie tak szybko. Wykonawca wycofał się

Dodano: 22 grudnia 2017, 08:50

Po dawnym basenie przy ul. Fabrycznej nie ma już śladu. Ale na nowy trzeba jeszcze poczekać<br />
Po dawnym basenie przy ul. Fabrycznej nie ma już śladu. Ale na nowy trzeba jeszcze poczekać
(fot. archiwum)

Skanska nie wybuduje basenów na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Świdniku. Negocjacje urzędników z firmą nie przyniosły rezultatów. Urząd Miasta dalej szuka firmy, która podejmie się wykonania tej inwestycji

Zamówienie dotyczy zaprojektowania i realizacji robót budowlanych przy ul. Fabrycznej w Świdniku. Prace polegają na budowie krytej pływalni, kompleksu basenów zewnętrznych, boiska wielofunkcyjnego i boiska koszykówki ulicznej. Ma powstać także plac sprawnościowy (parkour, street workout, kalistenika, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała). Do tego dochodzą drogi, chodniki i parking na 150 miejsc.

– W sprawie zaprojektowania i budowy kompleksu basenów przy ul. Fabrycznej ogłoszony był jeden nieograniczony przetarg, na który nie wpłynęły żadne oferty – informuje Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

Później urząd ogłosił zamiar zawarcia umowy „z wolnej ręki” i prowadził negocjacje z firmą Skanska. Jednak do podpisania umowy nie dojdzie. – Firma wycofała się po zmianie strategii korporacyjnej – czytamy na oficjalnym profilu burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona.

– Zarząd Skanska podjął decyzję o niekontynuowaniu rozmów negocjacyjnych dotyczących budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Świdniku w związku z brakiem uzgodnienia istotnych warunków realizacji umowy – pisze z kolei w odpowiedzi na nasze pytania Konrad Jarosiński, dyrektor Regionu Południowego – Budownictwo Ogólne w spółce Skanska. – Zdecydowaliśmy także o przekazaniu gminie Świdnik wszystkich wypracowanych przez Skanska materiałów związanych z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego, takich jak badania gruntowe, ekspertyza dendrologiczna itp. Jesteśmy przekonani o możliwości współpracy z gminą w przyszłości, przy innych projektach.

Tymczasem świdnicki urząd dalej szuka wykonawcy i już prowadzi rozmowy z kolejną firmą. Jak zdradza burmistrz Świdnika, jest to spółka Warbud.

– Rozmowy trwają – zaznacza burmistrz. – Nasza inwestycja jest potężna – wyceniona na ok. 32 mln zł. Najważniejsze, że te pieniądze mamy „odłożone” w kasie miasta.

Urząd będzie się również starać zdobyć dofinansowanie. – Unia Europejska nie finansuje już inwestycji związanych ze sportem – zaznacza Łukasik. – Jedynym źródłem zewnętrznego finansowania mogą być środki ministerialne, a o te będziemy mogli się starać mając już gotową dokumentację techniczną.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej poza wspomnianymi już basenami wchodzą również korty tenisowe. Urząd chce wybudować również halę sportowo-widowiskową, w miejsce obecnej, która zostanie wyburzona.

Czytaj więcej o: Świdnik baseny
Użytkownik niezarejestrowany
adr
Gucio
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 grudnia 2017 o 01:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie Dżekson się wypalił zawodowo, czas zmiany nieuchronnie się zbliża.
Rozwiń
adr
adr (25 grudnia 2017 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Qurwa po co było niszczyć co komuna zrobiła ? przecież źle nie było , był basen , był delfinek , można było popływać, zjeść, pograć w piłkę, po co wiecej /? napwawić co uszkodzone/
Rozwiń
Gucio
Gucio (22 grudnia 2017 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Na każdym basenie w każdej miejscowości jest to sami: dzieciaki, starsi, osoby taplające się, etc. Tory zajęte i nie ma gdzie NORMALNIE popływać i zrobić kilkadziesiąt "basenów".
 jakieś propozycje ?
Rozwiń
Igor
Igor (22 grudnia 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Walduś synek ty Kiepski jesteś daj se spokój z tą polityką. ..
Rozwiń
Karolina
Karolina (22 grudnia 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakson do dymisji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!