Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 sierpnia 2017 r.
7:32

Nowe kierunki lotów z Lotniska w Świdniku. Wiadomo, których możemy się spodziewać

692 39 A A

Połączenia m.in. do Edynburga, Manchesteru, Paryża i Dortmundu wskazują jako pożądane władze Portu Lotniczego Lublin. – Te trasy są wśród tych, nad którymi pracujemy – przyznaje dyrektor handlowy spółki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Te kierunki znajdują się wśród propozycji zgłoszonych przez PLL w serwisie Routes Exchange. Jest to platforma prowadzona przez firmę UBM, która zajmuje się m.in. organizacją międzynarodowych targów dla branży lotniczej. Przedstawiciele portów mogą tam samodzielnie wskazywać lotniska, z którymi chciałyby mieć bezpośrednie połączenia.

– Jest to przede wszystkim wiarygodne źródło informacji dla linii lotniczych i podkład do dalszych negocjacji na temat uruchomienia nowych połączeń. Oczywiście nikt nie podejmuje decyzji na podstawie zamieszczanych tam wpisów, ale bardzo często właśnie od tego zaczynają się konkretne rozmowy – mówi Dominik Sipiński, redaktor prowadzący branżowego portalu pasażer.com, który opublikował raport dotyczący potrzeb zgłaszanych w platformie przez polskie lotniska.

Lubelski port wskazuje na dziesięć kierunków. Są nimi: Gdańsk, Wrocław, Paryż (lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a), Rzym-Fiumicino, położone w niemieckim Zagłębiu Ruhry Kolonia-Bonn, Dortmund i Dusseldorf, Manchester, Edynburg oraz Mediolan-Malpensa (na tej trasie od października latać będą linie easyJet). W przeszłości loty do Gdańska i Wrocławia wykonywał Eurolot, a rejsy do Rzymu-Fiumicino obsługiwał Carpatair.

– Wymienione trasy są wśród tych, nad którymi pracujemy – przyznaje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. – W platformie wskazujemy kierunki, w przypadku których widzimy potencjał na podstawie wyników prowadzonych przez nas badań czy sygnałów docierających do nas od pasażerów. Ale ta lista nie ma wiążącego charakteru.

Kilkanaście dni temu lubelski port opublikował ankietę dotyczącą zainteresowania lotami do Szkocji. Przypomnijmy, że w czerwcu rejsy do Glasgow zawiesił Wizz Air. – Nad tym kierunkiem pracujemy intensywnie i sytuacja jest rozwojowa – mówi dyrektor Dylczyk. I dodaje, że rozmowy prowadzone z liniami lotniczymi dotyczą nie tylko lotnisk wskazanych w Routes Exchange. – Widzimy potencjał m.in. w przywróceniu lotów do Brukseli. Chcielibyśmy mieć także więcej połączeń z Eindhoven, ale tu pojawia się problem związany z przepustowością tamtejszego lotniska.

Z Portu Lotniczego Lublin obecnie można polecieć w dwunastu kierunkach. 25 sierpnia loty do Kijowa-Żulian zainauguruje Wizz Air. Oprócz wspomnianego połączenia easyJet do Mediolanu, do Włoch niebawem polecą także linie Small Planet, które od 23 grudnia do 24 lutego przyszłego roku będą wykonywać sezonowe rejsy do Werony.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 maja 2018 o 18:45
ja nie potrafię zrozumieć dlaczego od czerwca zabrane będą loty do Doncaster
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:13
A jakie sa szanse na loty do NEWCASTLE w UK. Tam jest sporo Polaków a do tego w okolicach duzo studentow z Polski i samego Lublina. Gdyby loty byly chociaz raz w tygodniu np.w piatek lub poniedzialek bylo by super. Bo nawet ja nie musial bym jezdzic do Modlina czy Gdanska.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 11:41
Chciałabym do Dortmund, ale nie wiem czy to nie za drogie lotnisko.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 13:49
A co z Birmingham lub East Midlands?
Avatar
Kama / 22 sierpnia 2017 o 21:56
Edynburg oczywiście!  Czekamy z dużą nadzie ją!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 15:10
Proponuję jeszcze Birmingham w UK. Wystarczy, że na te wszystkie zgłaszane kierunki loty będą raz w tygodniu, a będą mieć 100 % obłożenie.
Avatar
Kontroler lotów / 18 sierpnia 2017 o 18:13
POczekaj chwilę. Zaraz nazwą lotnisko imieniem SZTUKMISTRZA Z LUBLINA.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 18:08
LOTNISKO CIĄGLE PRZYNOSI DEFICYT I DOPŁACA DO NIEGO PODATNIK. RÓWNOCZEŚNIE ZARZĄD DOSŁOWNIE WIERZGA, ABY PORT LOTNICZY POZOSTAWAŁ BEZIMIENNY. LATA TEMU BYŁA PROPOZYCJA NAZWANIA GO IMIENIEM JANA KARSKIEGO, ALE 'WŁADCY" LOTNISKA TO OLALI. CHÓR WUJÓW. TYLE W TEMACIE.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 13:30
to już są te nowe kierunki ? czy tylko pobożne życzenia podróżnych
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 12:32
Czekam na Edynburg!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 maja 2018 o 18:45
ja nie potrafię zrozumieć dlaczego od czerwca zabrane będą loty do Doncaster
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:13
A jakie sa szanse na loty do NEWCASTLE w UK. Tam jest sporo Polaków a do tego w okolicach duzo studentow z Polski i samego Lublina. Gdyby loty byly chociaz raz w tygodniu np.w piatek lub poniedzialek bylo by super. Bo nawet ja nie musial bym jezdzic do Modlina czy Gdanska.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 11:41
Chciałabym do Dortmund, ale nie wiem czy to nie za drogie lotnisko.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 13:49
A co z Birmingham lub East Midlands?
Avatar
Kama / 22 sierpnia 2017 o 21:56
Edynburg oczywiście!  Czekamy z dużą nadzie ją!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 15:10
Proponuję jeszcze Birmingham w UK. Wystarczy, że na te wszystkie zgłaszane kierunki loty będą raz w tygodniu, a będą mieć 100 % obłożenie.
Avatar
Kontroler lotów / 18 sierpnia 2017 o 18:13
POczekaj chwilę. Zaraz nazwą lotnisko imieniem SZTUKMISTRZA Z LUBLINA.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 18:08
LOTNISKO CIĄGLE PRZYNOSI DEFICYT I DOPŁACA DO NIEGO PODATNIK. RÓWNOCZEŚNIE ZARZĄD DOSŁOWNIE WIERZGA, ABY PORT LOTNICZY POZOSTAWAŁ BEZIMIENNY. LATA TEMU BYŁA PROPOZYCJA NAZWANIA GO IMIENIEM JANA KARSKIEGO, ALE 'WŁADCY" LOTNISKA TO OLALI. CHÓR WUJÓW. TYLE W TEMACIE.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 13:30
to już są te nowe kierunki ? czy tylko pobożne życzenia podróżnych
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 12:32
Czekam na Edynburg!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!