Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 sierpnia 2017 r.
6:50

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku. Dzisiaj odleci pierwszy samolot

308 19 A A
Stacjonujący w lubelskiej bazie operacyjnej Airbus A320 na trasie do Kijowa będzie latał dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki
Stacjonujący w lubelskiej bazie operacyjnej Airbus A320 na trasie do Kijowa będzie latał dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki

Linie lotnicze Wizz Air inaugurują dziś połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty do Kijowa-Żulian będą wykonywane dwa razy w tygodniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O otwarciu lubelskiego lotniska w kierunku ukraińskim mówiło się praktycznie od momentu jego powstania. W ostatnich miesiącach przedstawiciele portu coraz częściej przyznawali, że prowadzą w tej sprawie intensywne rozmowy z przewoźnikami. Wreszcie, w marcu tego roku, tanie linie Wizz Air ogłosiły uruchomienie lotów do Kijowa-Żulian, na jedno z dwóch lotnisk obsługujących stolicę kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Airbus A320 na tej trasie będzie latał dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki. Samolot wystartuje z Kijowa o godz. 12.10 czasu lokalnego (11.10 czasu polskiego), a w Lublinie wyląduje o 12.30. W stronę powrotną wyruszy o 13, a na miejsce dotrze po godzinie i 15 minutach.

– Dla pasażerów z Ukrainy, Lublin jest drugim po Warszawie celem podróży pod względem ilości przyjazdów oraz ważnym ośrodkiem akademickim dla ukraińskiej młodzieży. Jest także naturalnym miejscem tranzytowym, skąd po przylocie pasażerowie będą mogli udać się do innych miast w kraju, korzystając z innych środków transportu. Jestem przekonany, że nowe połączenie podniesie atrakcyjność naszego miasta dla obywateli Ukrainy i wzmocni pozycję Lublina, jako ośrodka, w którym realizowany jest program Centrum Kompetencji Wschodnich – mówił tuż po ogłoszeniu informacji o uruchomieniu lotów Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Według danych z początku 2017 roku, w naszym regionie legalnie pracuje 75 tys. Ukraińców. Na lubelskich uczelniach studiuje ponad 4 tys. ukraińskich studentów.

– Niewykluczone, że w województwie lubelskim może mieszkać nawet 100 tys. obywateli naszego kraju – przyznaje Wasyl Pawluk, konsul generalny Ukrainy w Lublinie. – Loty do Kijowa to bardzo dobra wiadomość, choć przydałyby się połączenia z miastami położonymi bliżej granicy z Polską, jak Lwów, Łuck czy Równe. Z tych rejonów pochodzi najwięcej osób mieszkających na Lubelszczyźnie, choć zasadniczo przyjeżdżają oni z terytorium całej Ukrainy.

Kijów to piąty, po Monachium, Liverpoolu, Heraklionie i Tel Awiwie kierunek uruchamiany w tym roku z lubelskiego lotniska. Warto przy tym zaznaczyć, że rejsy do Izraela oferuje dwóch przewoźników.

To nie koniec nowości, bo w październiku loty do Mediolanu zainaugurują linie easyJet. Nieoficjalnie mówi się, że brytyjski przewoźnik nie zamierza na tym poprzestać i planuje kolejne połączenie z Lublina. Według naszych informacji w grę wchodzą m.in. Berlin i Edynburg.

Od 23 grudnia do 24 lutego sezonowe połączenia do Werony obsługiwać będzie Small Planet. Te linie lotnicze z lubelskiego lotniska oferują obecnie wakacyjne trasy do Heraklionu i Burgas.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szkocik / 29 sierpnia 2017 o 09:58
Pilnie potrzebny Edynburg.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 o 09:29
do włoszech powinien być!!!!!!!!! to byłby biznes
Avatar
gość / 25 sierpnia 2017 o 11:59
gucio napisał:
Lublin -Glasgow czy Edinburg to nie biznes ?
 Biznes, ale może kiepski skoro był i już go nie ma :)
Avatar
gucio / 25 sierpnia 2017 o 11:11
Lublin -Glasgow czy Edinburg to nie biznes ?
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 11:00
Kijów Kijowem ale potrzebne są loty weekendowe do Lwowa. Wylot w czwartek lub piatek i powrót w niedziele wieczorem.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:40
Nikt nie zna ceny biletu :) O cenie biletu dowiadujesz się dopiero po wylądowaniu. Płatność u pilota :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:38
Trasę do Kijowa będzie obsługiwała maszyna z kijowskiej bazy, Panie Redaktorze. W tym czasie, maszyna z bazy w Lublinie wraca z Londynu. I przez kilkanaście minut na pycie będą stały jednocześnie dwa airbusy Wizzaira.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:04
Ktoś zna cenę biletu??
Avatar
ROBERT / 25 sierpnia 2017 o 09:00
Najgorzej jak widzi się kogoś a nie widzi się siebie.Komuniści nie stworzyli wam państwa poszliście prosić o łaskę Hitlera.Gdy ten was wykorzystał jako mięso armatnie przyszli ponownie komuniści i zostaliście częścią ZSSR.O wywołanym przez was na Wołyniu ludobujstwie staracie się nie pamiętać,a jeżeli już pamiętacie to wy czujecie się ofiarami.Teraz jak wam Putin zabrał Krym to zamiast walczyć o swój kraj wiejecie do Polski wszystkimi możliwymi drogami.U nas w powstaniach i wojnach walczyły nawet dzieci,a tu na ulicach Lublina mozna spotkać zdrowych męższczyzn którzy nie walcżą po swoją ukachaną UPA-dlinę mają głęboko w Du....e
Najgorzej jak widzi się kogoś a nie widzi się siebie.Komuniści nie stworzyli wam państwa poszliście prosić o łaskę Hitlera.Gdy ten was wykorzystał jako mięso armatnie przyszli ponownie komuniści i zostaliście częścią ZSSR.O wywołanym przez was na Wołyniu ludobujstwie staracie się nie pamiętać,a jeżeli już pamiętacie to wy czujecie się ofiarami.Teraz jak wam Putin zabrał Krym to zamiast walczyć o swój kraj wiejecie do Polski wszystkimi możliwymi drogami.U nas w powstaniach i wojnach walczyły nawet dzieci,a tu na ulicach Lublina mozna spotkać ... rozwiń
Avatar
qwert / 25 sierpnia 2017 o 08:57
undefined napisał:
Potrzebne nam to połączenie jak dziura w moście. Kiedy powrócą loty do Glasgow? To bardziej interesuje wiele osób! Tam jest praca i rodziny, a nie na jakiejś Ukrainie. Najpierw zadbajmy o siebie, a potem o resztę.
Tak, Polacy mają rodziny w Szkocji, a Ukraińcy mają rodziny w Polsce. Jeśli chcesz się wypowiadać na temat zasadności tego połączenia, to spytaj najpierw Szkotów czy połączenie Lublin - Glasgow jest im potrzebne. Może oni też powiedzą, że tak potrzebne jak dziura w moście bo przecież Szkoci do Lublina nie latają i woleliby np. Gasgow - Valencia.
Tak, Polacy mają rodziny w Szkocji, a Ukraińcy mają rodziny w Polsce. Jeśli chcesz się wypowiadać na temat zasadności tego połączenia, to spytaj najpierw Szkotów czy połączenie Lublin - Glasgow jest im potrzebne. Może oni też powiedzą, że tak potrzebne jak dziura w moście bo przecież Szkoci do Lublina nie latają i woleliby np. Gasgow - Valencia. rozwiń
Avatar
Szkocik / 29 sierpnia 2017 o 09:58
Pilnie potrzebny Edynburg.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 o 09:29
do włoszech powinien być!!!!!!!!! to byłby biznes
Avatar
gość / 25 sierpnia 2017 o 11:59
gucio napisał:
Lublin -Glasgow czy Edinburg to nie biznes ?
 Biznes, ale może kiepski skoro był i już go nie ma :)
Avatar
gucio / 25 sierpnia 2017 o 11:11
Lublin -Glasgow czy Edinburg to nie biznes ?
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 11:00
Kijów Kijowem ale potrzebne są loty weekendowe do Lwowa. Wylot w czwartek lub piatek i powrót w niedziele wieczorem.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:40
Nikt nie zna ceny biletu :) O cenie biletu dowiadujesz się dopiero po wylądowaniu. Płatność u pilota :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:38
Trasę do Kijowa będzie obsługiwała maszyna z kijowskiej bazy, Panie Redaktorze. W tym czasie, maszyna z bazy w Lublinie wraca z Londynu. I przez kilkanaście minut na pycie będą stały jednocześnie dwa airbusy Wizzaira.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 09:04
Ktoś zna cenę biletu??
Avatar
ROBERT / 25 sierpnia 2017 o 09:00
Najgorzej jak widzi się kogoś a nie widzi się siebie.Komuniści nie stworzyli wam państwa poszliście prosić o łaskę Hitlera.Gdy ten was wykorzystał jako mięso armatnie przyszli ponownie komuniści i zostaliście częścią ZSSR.O wywołanym przez was na Wołyniu ludobujstwie staracie się nie pamiętać,a jeżeli już pamiętacie to wy czujecie się ofiarami.Teraz jak wam Putin zabrał Krym to zamiast walczyć o swój kraj wiejecie do Polski wszystkimi możliwymi drogami.U nas w powstaniach i wojnach walczyły nawet dzieci,a tu na ulicach Lublina mozna spotkać zdrowych męższczyzn którzy nie walcżą po swoją ukachaną UPA-dlinę mają głęboko w Du....e
Najgorzej jak widzi się kogoś a nie widzi się siebie.Komuniści nie stworzyli wam państwa poszliście prosić o łaskę Hitlera.Gdy ten was wykorzystał jako mięso armatnie przyszli ponownie komuniści i zostaliście częścią ZSSR.O wywołanym przez was na Wołyniu ludobujstwie staracie się nie pamiętać,a jeżeli już pamiętacie to wy czujecie się ofiarami.Teraz jak wam Putin zabrał Krym to zamiast walczyć o swój kraj wiejecie do Polski wszystkimi możliwymi drogami.U nas w powstaniach i wojnach walczyły nawet dzieci,a tu na ulicach Lublina mozna spotkać ... rozwiń
Avatar
qwert / 25 sierpnia 2017 o 08:57
undefined napisał:
Potrzebne nam to połączenie jak dziura w moście. Kiedy powrócą loty do Glasgow? To bardziej interesuje wiele osób! Tam jest praca i rodziny, a nie na jakiejś Ukrainie. Najpierw zadbajmy o siebie, a potem o resztę.
Tak, Polacy mają rodziny w Szkocji, a Ukraińcy mają rodziny w Polsce. Jeśli chcesz się wypowiadać na temat zasadności tego połączenia, to spytaj najpierw Szkotów czy połączenie Lublin - Glasgow jest im potrzebne. Może oni też powiedzą, że tak potrzebne jak dziura w moście bo przecież Szkoci do Lublina nie latają i woleliby np. Gasgow - Valencia.
Tak, Polacy mają rodziny w Szkocji, a Ukraińcy mają rodziny w Polsce. Jeśli chcesz się wypowiadać na temat zasadności tego połączenia, to spytaj najpierw Szkotów czy połączenie Lublin - Glasgow jest im potrzebne. Może oni też powiedzą, że tak potrzebne jak dziura w moście bo przecież Szkoci do Lublina nie latają i woleliby np. Gasgow - Valencia. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!