piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Obława na czarnych nadrzewnych terrorystów. Miasto będzie walczyć z gawronami

Dodano: 30 stycznia 2017, 10:51
Autor: aa

Świdnik będzie walczyć z gawronami. Świdnicki Urząd Miasta przeznaczy na ten cel 30 tysięcy złotych. W ramach zaplanowanych działań będą m.in. ściągane gniazda tych ptaków przed rozpoczęciem sezonu lęgowego. To nie jedyna przewidziana metoda.

W Świdniku jest kilka miejsc gdzie są największe kolonie gawronów. Są to m.in. ulice – 3 Maja, Niepodległości, Czereśniowa czy też ul. Słowackiego. Ptaki gromadzą się również w okolicach przedszkoli znajdujących się przy ul. Okulickiego i Środkowej.

– W trosce o estetykę i czystość miasta, a przede wszystkim komfort mieszkańców Świdnika, w budżecie gminy miejskiej na rok 2017 utworzono zadanie mające na celu przeciwdziałanie nadmiernemu zagnieżdżaniu się ptaków – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Urzędnicy zapowiadają, że jedną z metod walki z gawronami będzie zdejmowanie ich gniazd – „co jest działaniem najbardziej efektywnym i sprawdziło się już podczas podobnych prac w ubiegłym roku” – wskazują urzędnicy ze Świdnika.

To nie jedyna metoda płoszenia tych ptaków. – Gawrony na terenie miasta płoszone będą najprawdopodobniej przy zastosowaniu metod wizualno-hukowych – wskazuje Aleksandra Dyjak z Urzędu Miasta w Świdniku. – Jest ona sprawdzona i skuteczna.

Metoda ta zostanie zastosowana pod warunkiem uzyskania stosowanego zezwolenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. Płoszenie gawronów ma rozpocząć się w lutym.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Przyrodnik nie ekodebil
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2017 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wciąć drzewa, zasiać normalne trawniki jak w mieście i będzie spokój. Ewentualnie jak pozostaną jakieś wrony czy szpaki, to już można dokończyć porządki przy pomocy zatrutej karmy. Taka prawda.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Świdniku mamy jakąś dziwna manie rosnących lichych wysokich drzew miedzy blokami. Nie chce się tego zagospodarować w bardziej sensowny sposób, bo trawa tak nie rośnie. Nie są to drzewa o jakimś większym znaczeniu, wygląda to nijak i tylko albo żule po tym szczą albo ludziska chodzą srać z psami bo nie widać. W dodatku bloki cale zielone od tego i właśnie plagi szpaków lub wron. Jak tego nie wytną to niczym innym ich nie pogonią. Zrzucone gniazdo ptaki odbudują w ciangu dwóch dni. Poza tym jak będzie okres lęgowy pewnie zrzucać tego nie będzie wolno zrzucać nie będzie wolno. A teraz to wiatr i tak wszystkie pozrzucał. Takie błędne koło te ich działania. Skutku żadnego. Mogą wziąć jeszcze tego elektronicznego odstraszacza co był swego czasu pod WSK. Wrony bardzo go lubiły. Jak wydawał dźwięk to dopiero radość i wrzawa na każdym drzewie była. Ale do lotu nikt sie nie podrywał.
Rozwiń
Przyrodnik nie ekodebil
Przyrodnik nie ekodebil (1 lutego 2017 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierwsze wyciąć ekoterrorystów którzy uczłowieczają zwierzęta. Gawron ma wyj.....na ludzi on chce żreć i się mnożyć. Wypad na tereny wiejskie i do lasy.
Rozwiń
Gość
Gość (30 stycznia 2017 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W przypadku gawronów jedyna skuteczna metoda to wycinka dużych drzew w miastach. Z mojej strony będą wielkie brawa za odwagę, gdy ktoś z władz podejmie w końcu taką decyzję. Gołębie i mniejsze ptaki (wróble, szpaki, kosy itp.) można wyeliminować zatrutą karmą.
Rozwiń
sw
sw (30 stycznia 2017 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na każdej klatce powinna wisieć kartka z prośbą (bo groźbą się nie da) o niedokarmianie ptaków. W tych okolicach, szczególnie starsze osoby dzień w dzień wysypują "chlebek dla ptaszków"....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!