Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 kwietnia 2008 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Port Lotniczy Lublin kontra właściciele działek

0 30 A A

Mieszkańcy graniczącego ze Świdnikiem Franciszkowa nie zgadzają się, by przez ich domy i firmy biegła dwupasmówka do portu lotniczego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ja się stąd nie ruszę! - zapowiada Teresa Głębocka, która w 2005 roku wprowadziła się do nowego domu we Franciszkowie. - Sprzedaliśmy mieszkanie, zadłużyliśmy się, żeby tylko niepełnosprawny syn miał godne warunki do życia. A tu się okazuje, że tędy ma prowadzić droga do lotniska.

O tym, że przez ich działki ma biec dwupasmówka mieszkańcy dowiedzieli się przypadkiem. - Znajomi powiedzieli, że w urzędzie w Świdniku są wyłożone mapy z naniesionymi drogami. I faktycznie były - mówi Piotr Portka, który właśnie buduje dom we Franciszkowie. - Nie wiem, co robić: kończyć inwestycję, czy czekać, aż mnie wyburzą?

O przyszłość martwią się nie tylko mieszkańcy nowych domów, ale też właściciele firm. - Z map wynika, że szosa przetnie naszą firmę. 10 osób pójdzie na bruk, bo na nowe inwestycje nas nie stać - załamuje ręce Elżbieta Boczkowska z firmy "Spiż”.

W podobnej sytuacji jest co najmniej 7 właścicieli innych spółek w tym miejscu. - Prowadzimy rodzinne biznesy, włożyliśmy setki tysięcy złotych na remont starych pomieszczeń. I teraz to wszystko możemy stracić - martwi się przedsiębiorca Ryszard Ulrich.

Ludzie twierdzą, że to bezmyślność urzędników. - Wystarczyłoby poprowadzić tę drogę wzdłuż torów, by nie wchodzić w niczyje domy i firmy - wskazuje Renata Prusak, która właśnie wybudowała nową, 300-metrową halę produkcyjną. Zgodnie z mapą - też do wyburzenia.

Tymczasem władze województwa przekonują, że nic nie jest przesądzone. - To tylko kreski na mapie - mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa. - Jak już będzie ostateczna koncepcja, to wtedy staniemy przed ludzkim problemem.

Przed jednym "ludzkim problemem” Port Lotniczy Lublin już stanął. Do końca roku władze spółki zapowiedziały wykup pod lotnisko 130 ha gruntów od ok. 100 właścicieli. Do tej pory sfinalizowano jedną transakcję. Tymczasem w sobotę zebrali się właściciele działek w Świdniku Dużym (ok. 50 osób) i zażądali przerwania inwestycji.

- Za nowy ponad 100-metrowy dom i 15-arową działkę proponują 275 tys. zł. Co się za to dziś kupi? - denerwuje się jeden z mieszkańców. Za taką kwotę w Świdniku można nabyć jedynie 67-metrowe mieszkanie w 28-letnim bloku.

- Propozycje cen bazują na wycenach biegłych. Ale jesteśmy otwarci na negocjacje - zapewnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 17 stycznia 2010 o 11:06
Tym problemem żyje także ....Nowe Forum - swidnik24.net ............Zapraszam.....
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 10:14
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.




A ty widziałeś ulokowanie lotniska????? Chyba nie. Więc przestań pisać bzdury. Gdzie nad miastem, gdzie?????
Wogóle kto by na to pozwolił. To jest niemośliwe
d miastem, gdzie?????
Wogóle kto by na to pozwolił. To jest niemośliwe rozwiń
Avatar
Janek / 14 grudnia 2008 o 12:25
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.


Dokładnie tak jest kolego ale czy wiesz że nie zrzuca sie z wysokości 20 metrów tylko z większych.
Zrzucenie paliwa wiąże sie z jego odparowaniem zanim spadnie na domy. I tyle w tym temacie głąbie.
/> Zrzucenie paliwa wiąże sie z jego odparowaniem zanim spadnie na domy. I tyle w tym temacie głąbie. rozwiń
Avatar
Max / 24 kwietnia 2008 o 09:27
Czy tym wszystkim rządzi ten sam człowiek wicemarszałek Jacek Sobczak (PO), który od półtora roku nadzorował pracę departamentu transportu.
Jak tak to współczuje.
Avatar
....... / 23 kwietnia 2008 o 21:14
No jasne.... MOŻE NIKOGO Z WAS NIE WYRZUCALI Z MIESZKANIA, NIE KAZAli WAM SIE WYPROWADZAC Z DOMU ZA MARNE GROSZE ......
NO DOBRA JA JESTEM ZA LOTNISKIEM (jest wiele plusów tej inwestycji) ALE.....
ALE ta droga NIE MUSI tam przebiegac !!!
SA (A RACZEJ BYŁY INNE PLANY TEJ IWSTYCJI)
MOŻNA DROGĘ POPROWADZIĆ W INNYM MIEJSCU, CYTUJE "Ludzie twierdzą, że to bezmyślność urzędników. - Wystarczyłoby poprowadzić tę drogę wzdłuż torów, by nie wchodzić w niczyje domy i firmy - "[font="Arial Black"][/font]
I CZY NIE WYNIESIE TO TANIEJ I NIE BEDZIE TO PROSTSZE???
ALE ZNAJDUJA SIE TAM GARAŻE [font="Arial Black"]"ELITY ŚWIDNICKIEJ"[/font] I CZYEMU ONE NIE MAJĄ BYĆ ZBURZONE ?????
No jasne.... MOŻE NIKOGO Z WAS NIE WYRZUCALI Z MIESZKANIA, NIE KAZAli WAM SIE WYPROWADZAC Z DOMU ZA MARNE GROSZE ......
NO DOBRA JA JESTEM ZA LOTNISKIEM (jest wiele plusów tej inwestycji) ALE.....
ALE ta droga NIE MUSI tam przebiegac !!!
SA (A RACZEJ BYŁY INNE PLANY TEJ IWSTYCJI)
MOŻNA DROGĘ POPROWADZIĆ W INNYM MIEJSCU, CYTUJE "Ludzie twierdzą, że to bezmyślność urzędników. - Wystarczyłoby poprowadzić tę drogę wzdłuż torów, by nie wchodzić w niczyje domy i firmy - "rozwiń
Avatar
autorytett / 23 kwietnia 2008 o 20:33
Moim zdaniem w Świdniku jest duuużo lepsz lokalizacja, niz na bagnach w Niedźwiadzie, liczycie że wam nowy supermarket otworzą i bedziecie mogli chodzic po wielkie zakupy??? hehe śmiechu warte, apropo tego paliwa to musze powiedziec ze nie wszystkie samoloty pozbywaja ise paliwa podczas ladowania, a szczegolnie przy silnych wiatrach, moim zdaniem ze lotnisko w świdniku bedzie duzo bardziej wygodniejszy, tym bardziej ze blisko tez jest kolej, a to jest dobre rozwiazanie dla rozwoju lublina, po wybudowie portu lotniczego duzo spolek zainwestuje i beda wszyscy zadoweleni.... to sie oplaca.... I nie klucic mi sie tu....;p
Moim zdaniem w Świdniku jest duuużo lepsz lokalizacja, niz na bagnach w Niedźwiadzie, liczycie że wam nowy supermarket otworzą i bedziecie mogli chodzic po wielkie zakupy??? hehe śmiechu warte, apropo tego paliwa to musze powiedziec ze nie wszystkie samoloty pozbywaja ise paliwa podczas ladowania, a szczegolnie przy silnych wiatrach, moim zdaniem ze lotnisko w świdniku bedzie duzo bardziej wygodniejszy, tym bardziej ze blisko tez jest kolej, a to jest dobre rozwiazanie dla rozwoju lublina, po wybudowie portu lotniczego duzo spolek zainwestuj... rozwiń
Avatar
SPONIEWIERANY / 23 kwietnia 2008 o 17:11
BO NA LUBELSZCZYŹNIE NAJLEPIEJ ROSNĄ BURAKI, PRZENICA RZEPAK I INNE ROŚLINY STRĄCZKOWE MOTYLKOWE I TWARDOGŁOWE, PACHNIE ŚWIEŻY OBORNIK OPRYSKI A OD CYWILIZACJI NAJLEPIEJ SIĘ ODGRODZIĆ PŁOTEM I SIEDZIEĆ SOBIE JAK TEN SUSEŁ PEREŁKOWANY. CÓŻ WARUNKI BYTOWE SPOŁECZNOŚCI WOJ LUBELSKIEGO I OSIĄGNIĘCIA PRZEZ 60 LAT PRL NAJLEPIEJ ODPOWIADAJĄ MIESZKAŃCOM. WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA W SWOICH OPŁOTKACH. A BO TO PANIE PRZEZ TE SAMOLOTY KURY PRZESTANĄ SIĘ NIEŚĆ A INDYKI SIĘ ZAGULGAJĄ.A KROWY TO PRZESTANĄ MLEKO DAWAĆ. OT MENTALNOŚĆ TUBYLCÓW. NA PEWNO ZARAZ POSYPIĄ SIĘ INWEKTYWY POD MOIM ADRESEM ALE TAKA PRAWDA JEST.A LOTNISKA JAK NIE BYŁO TO MOŻE DALEJ NIE BYĆ.BO NIE WAŻNE CZYJE CO JE, BARDZO WAŻNE CO JE MOJE!!!!!!! JAK ŚPIEWAŁ NASZ RODAK. , , ...
BO NA LUBELSZCZYŹNIE NAJLEPIEJ ROSNĄ BURAKI, PRZENICA RZEPAK I INNE ROŚLINY STRĄCZKOWE MOTYLKOWE I TWARDOGŁOWE, PACHNIE ŚWIEŻY OBORNIK OPRYSKI A OD CYWILIZACJI NAJLEPIEJ SIĘ ODGRODZIĆ PŁOTEM I SIEDZIEĆ SOBIE JAK TEN SUSEŁ PEREŁKOWANY. CÓŻ WARUNKI BYTOWE SPOŁECZNOŚCI WOJ LUBELSKIEGO I OSIĄGNIĘCIA PRZEZ 60 LAT PRL NAJLEPIEJ ODPOWIADAJĄ MIESZKAŃCOM. WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA W SWOICH OPŁOTKACH. A BO TO PANIE PRZEZ TE SAMOLOTY KURY PRZESTANĄ SIĘ NIEŚĆ A INDYKI SIĘ ZAGULGAJĄ.A KROWY TO PRZESTANĄ MLEKO DAWAĆ. OT MENTALNOŚĆ TUBYLCÓW. NA PEWNO ZARAZ... rozwiń
Avatar
alfa tango / 23 kwietnia 2008 o 15:26
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.


Synku, co ty wiesz o lotnictwie. O zrzutach paliwa i wyznaczonych strefach. Wyobrażasz sobie ze takie strefy są w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska? To może być nawet 50 km od lotniska. Czytać i uczyć się zanim zaczniesz dyskusję.
efy są w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska? To może być nawet 50 km od lotniska. Czytać i uczyć się zanim zaczniesz dyskusję. rozwiń
Avatar
czytelnik / 23 kwietnia 2008 o 13:59
Mialem okazje mieszkać w pobliżu jednego z bardzo ruchliwych lotnisk w Europie (nie jakiś mały Swidnik) samoloty owszem SŁYCHAĆ ale nie jest to huk - no chyba ze masz dom przy pasie startowym.Czy ty piszesz te komentarze żeby straszyć ludzi? Czy ty widzialeś w życiu samolot czy tylko czytasz i powtarzasz pewne bzdury? Samolot to nie koliber wiszący w powietrzu kt narobi ci na głowe. Wiesz kiedy samoloty zrzucają paliwo ?- w trakcie awaryjnego lądowania(czyli samolot wystartował i musi wrócić ale nie wyląduję z balastem paliwa=zrzuca paliwo) Po 3 godzinnym locie baki są puste baranino i nie ma co zrzucać.
Używaj mózgu czasami zanim siądziesz do komputera.




edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.

rozwiń
Avatar
apollo / 23 kwietnia 2008 o 13:52
Niektórzy byliby szczęśliwi, gdyby za kilka lat zamiast lotniska były tam dalej krowie placki. Niedługo ogłosimy w Polsce jeden wielki skansen i zjedzie się miliony Japończyków i będą pstrykać i pstrykać, a Polacy za zdjęcie na tle krowiego placka będą brali 5 Euro.
Avatar
luiza / 17 stycznia 2010 o 11:06
Tym problemem żyje także ....Nowe Forum - swidnik24.net ............Zapraszam.....
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 10:14
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.




A ty widziałeś ulokowanie lotniska????? Chyba nie. Więc przestań pisać bzdury. Gdzie nad miastem, gdzie?????
Wogóle kto by na to pozwolił. To jest niemośliwe
d miastem, gdzie?????
Wogóle kto by na to pozwolił. To jest niemośliwe rozwiń
Avatar
Janek / 14 grudnia 2008 o 12:25
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.


Dokładnie tak jest kolego ale czy wiesz że nie zrzuca sie z wysokości 20 metrów tylko z większych.
Zrzucenie paliwa wiąże sie z jego odparowaniem zanim spadnie na domy. I tyle w tym temacie głąbie.
/> Zrzucenie paliwa wiąże sie z jego odparowaniem zanim spadnie na domy. I tyle w tym temacie głąbie. rozwiń
Avatar
Max / 24 kwietnia 2008 o 09:27
Czy tym wszystkim rządzi ten sam człowiek wicemarszałek Jacek Sobczak (PO), który od półtora roku nadzorował pracę departamentu transportu.
Jak tak to współczuje.
Avatar
....... / 23 kwietnia 2008 o 21:14
No jasne.... MOŻE NIKOGO Z WAS NIE WYRZUCALI Z MIESZKANIA, NIE KAZAli WAM SIE WYPROWADZAC Z DOMU ZA MARNE GROSZE ......
NO DOBRA JA JESTEM ZA LOTNISKIEM (jest wiele plusów tej inwestycji) ALE.....
ALE ta droga NIE MUSI tam przebiegac !!!
SA (A RACZEJ BYŁY INNE PLANY TEJ IWSTYCJI)
MOŻNA DROGĘ POPROWADZIĆ W INNYM MIEJSCU, CYTUJE "Ludzie twierdzą, że to bezmyślność urzędników. - Wystarczyłoby poprowadzić tę drogę wzdłuż torów, by nie wchodzić w niczyje domy i firmy - "[font="Arial Black"][/font]
I CZY NIE WYNIESIE TO TANIEJ I NIE BEDZIE TO PROSTSZE???
ALE ZNAJDUJA SIE TAM GARAŻE [font="Arial Black"]"ELITY ŚWIDNICKIEJ"[/font] I CZYEMU ONE NIE MAJĄ BYĆ ZBURZONE ?????
No jasne.... MOŻE NIKOGO Z WAS NIE WYRZUCALI Z MIESZKANIA, NIE KAZAli WAM SIE WYPROWADZAC Z DOMU ZA MARNE GROSZE ......
NO DOBRA JA JESTEM ZA LOTNISKIEM (jest wiele plusów tej inwestycji) ALE.....
ALE ta droga NIE MUSI tam przebiegac !!!
SA (A RACZEJ BYŁY INNE PLANY TEJ IWSTYCJI)
MOŻNA DROGĘ POPROWADZIĆ W INNYM MIEJSCU, CYTUJE "Ludzie twierdzą, że to bezmyślność urzędników. - Wystarczyłoby poprowadzić tę drogę wzdłuż torów, by nie wchodzić w niczyje domy i firmy - "rozwiń
Avatar
autorytett / 23 kwietnia 2008 o 20:33
Moim zdaniem w Świdniku jest duuużo lepsz lokalizacja, niz na bagnach w Niedźwiadzie, liczycie że wam nowy supermarket otworzą i bedziecie mogli chodzic po wielkie zakupy??? hehe śmiechu warte, apropo tego paliwa to musze powiedziec ze nie wszystkie samoloty pozbywaja ise paliwa podczas ladowania, a szczegolnie przy silnych wiatrach, moim zdaniem ze lotnisko w świdniku bedzie duzo bardziej wygodniejszy, tym bardziej ze blisko tez jest kolej, a to jest dobre rozwiazanie dla rozwoju lublina, po wybudowie portu lotniczego duzo spolek zainwestuje i beda wszyscy zadoweleni.... to sie oplaca.... I nie klucic mi sie tu....;p
Moim zdaniem w Świdniku jest duuużo lepsz lokalizacja, niz na bagnach w Niedźwiadzie, liczycie że wam nowy supermarket otworzą i bedziecie mogli chodzic po wielkie zakupy??? hehe śmiechu warte, apropo tego paliwa to musze powiedziec ze nie wszystkie samoloty pozbywaja ise paliwa podczas ladowania, a szczegolnie przy silnych wiatrach, moim zdaniem ze lotnisko w świdniku bedzie duzo bardziej wygodniejszy, tym bardziej ze blisko tez jest kolej, a to jest dobre rozwiazanie dla rozwoju lublina, po wybudowie portu lotniczego duzo spolek zainwestuj... rozwiń
Avatar
SPONIEWIERANY / 23 kwietnia 2008 o 17:11
BO NA LUBELSZCZYŹNIE NAJLEPIEJ ROSNĄ BURAKI, PRZENICA RZEPAK I INNE ROŚLINY STRĄCZKOWE MOTYLKOWE I TWARDOGŁOWE, PACHNIE ŚWIEŻY OBORNIK OPRYSKI A OD CYWILIZACJI NAJLEPIEJ SIĘ ODGRODZIĆ PŁOTEM I SIEDZIEĆ SOBIE JAK TEN SUSEŁ PEREŁKOWANY. CÓŻ WARUNKI BYTOWE SPOŁECZNOŚCI WOJ LUBELSKIEGO I OSIĄGNIĘCIA PRZEZ 60 LAT PRL NAJLEPIEJ ODPOWIADAJĄ MIESZKAŃCOM. WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA W SWOICH OPŁOTKACH. A BO TO PANIE PRZEZ TE SAMOLOTY KURY PRZESTANĄ SIĘ NIEŚĆ A INDYKI SIĘ ZAGULGAJĄ.A KROWY TO PRZESTANĄ MLEKO DAWAĆ. OT MENTALNOŚĆ TUBYLCÓW. NA PEWNO ZARAZ POSYPIĄ SIĘ INWEKTYWY POD MOIM ADRESEM ALE TAKA PRAWDA JEST.A LOTNISKA JAK NIE BYŁO TO MOŻE DALEJ NIE BYĆ.BO NIE WAŻNE CZYJE CO JE, BARDZO WAŻNE CO JE MOJE!!!!!!! JAK ŚPIEWAŁ NASZ RODAK. , , ...
BO NA LUBELSZCZYŹNIE NAJLEPIEJ ROSNĄ BURAKI, PRZENICA RZEPAK I INNE ROŚLINY STRĄCZKOWE MOTYLKOWE I TWARDOGŁOWE, PACHNIE ŚWIEŻY OBORNIK OPRYSKI A OD CYWILIZACJI NAJLEPIEJ SIĘ ODGRODZIĆ PŁOTEM I SIEDZIEĆ SOBIE JAK TEN SUSEŁ PEREŁKOWANY. CÓŻ WARUNKI BYTOWE SPOŁECZNOŚCI WOJ LUBELSKIEGO I OSIĄGNIĘCIA PRZEZ 60 LAT PRL NAJLEPIEJ ODPOWIADAJĄ MIESZKAŃCOM. WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA W SWOICH OPŁOTKACH. A BO TO PANIE PRZEZ TE SAMOLOTY KURY PRZESTANĄ SIĘ NIEŚĆ A INDYKI SIĘ ZAGULGAJĄ.A KROWY TO PRZESTANĄ MLEKO DAWAĆ. OT MENTALNOŚĆ TUBYLCÓW. NA PEWNO ZARAZ... rozwiń
Avatar
alfa tango / 23 kwietnia 2008 o 15:26
edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.


Synku, co ty wiesz o lotnictwie. O zrzutach paliwa i wyznaczonych strefach. Wyobrażasz sobie ze takie strefy są w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska? To może być nawet 50 km od lotniska. Czytać i uczyć się zanim zaczniesz dyskusję.
efy są w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska? To może być nawet 50 km od lotniska. Czytać i uczyć się zanim zaczniesz dyskusję. rozwiń
Avatar
czytelnik / 23 kwietnia 2008 o 13:59
Mialem okazje mieszkać w pobliżu jednego z bardzo ruchliwych lotnisk w Europie (nie jakiś mały Swidnik) samoloty owszem SŁYCHAĆ ale nie jest to huk - no chyba ze masz dom przy pasie startowym.Czy ty piszesz te komentarze żeby straszyć ludzi? Czy ty widzialeś w życiu samolot czy tylko czytasz i powtarzasz pewne bzdury? Samolot to nie koliber wiszący w powietrzu kt narobi ci na głowe. Wiesz kiedy samoloty zrzucają paliwo ?- w trakcie awaryjnego lądowania(czyli samolot wystartował i musi wrócić ale nie wyląduję z balastem paliwa=zrzuca paliwo) Po 3 godzinnym locie baki są puste baranino i nie ma co zrzucać.
Używaj mózgu czasami zanim siądziesz do komputera.




edw20008 napisał:
Czy mieszkańcy Świdnika wiedzą o tym, że samoloty bardzo często przed lądowaniem
zrzucają paliwo?
Ponieważ w Polsce większość wiatrów wieje z zachodu samoloty będą startować i podchodzić do lądowania
od wschodu.
Paliwko w postaci drobinek będzie spadać na miasto!
Niezła perspektywa!
Miłego mieszkania w Świdniku.

rozwiń
Avatar
apollo / 23 kwietnia 2008 o 13:52
Niektórzy byliby szczęśliwi, gdyby za kilka lat zamiast lotniska były tam dalej krowie placki. Niedługo ogłosimy w Polsce jeden wielki skansen i zjedzie się miliony Japończyków i będą pstrykać i pstrykać, a Polacy za zdjęcie na tle krowiego placka będą brali 5 Euro.