Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 maja 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

PZL Świdnik: Włosi chcą zwalniać matki i chorowitych

0 41 A A

Kryteria do zwolnień grupowych w PZL Świdnik to skandal! – zaalarmował nas Czytelnik. Do redukcji typowane miałyby być np. osoby chorujące w ostatnich trzech latach. Albo przebywające na urlopach wychowawczych co najmniej 3 miesiące. – To wygląda na dyskryminację – przyznaje inspekcja pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O planowanych zwolnieniach grupowych w PZL Świdnik głośno od ubiegłego tygodnia. Redukcje mają objąć 450 osób i dojdzie do nich jeszcze w tym roku.

– Ludzie nie mogą pracować. Każdy się boi, czy nie padnie na niego – mówi jeden z pracowników.

Jakimi kryteriami będzie kierował się pracodawca - więcej tutaj:
W PZL Świdnik młode matki zwolnią w pierwszej kolejności

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pzl / 2 czerwca 2010 o 23:43
komuno wróc
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:51
Gość napisał:
dobrze im, już dawno winien ten zakład upaść, a jak chorzy to na rentę, bo za chorego inny musi zapieprzać, natomiast co do wychowawczego, to ja mam znajomą co 18 lat pracy w tym 12 lat na wychowawczym,

Jak ja nienawidzę teraz tego kraju przez to co do czego solidarność odprowadziła, bo żeby głupiej pracy nie było i normalnie nie można było żyć. Zgroza
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:41
dobrze im, już dawno winien ten zakład upaść, a jak chorzy to na rentę, bo za chorego inny musi zapieprzać, natomiast co do wychowawczego, to ja mam znajomą co 18 lat pracy w tym 12 lat na wychowawczym,
Avatar
jon / 2 czerwca 2010 o 08:29
Gość napisał:
Nie zauważyłeś chłopie, że to co państwowe nie radzi sobie. Państwowe - czytaj niczyje, jak za komuny, każdy z tego żre pod siebie. Dopiero prywatny właściciel dba o swoje...

ale są na zachodzie i firmy państwowe
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 23:29
Co zrobiłby każdy z was, nawet związkowców,gdyby dostał na własność tą firmę? Wraz z z całym majątkiem i zobowiązaniami?
Na pewno wypieprzyłby 3/4 umysłowych i połowę produkcji.
Avatar
aaa / 1 czerwca 2010 o 21:28
Najlepiej byłoby sprywatyzować rząd. To może prywatny właściciel dokonałby redukcji i racjonalizacji urzędu
Avatar
Tomi1 / 1 czerwca 2010 o 20:13
krzesimir napisał:
Co to znaczy być chorowitym ? To,że ktoś siedzi miesiącami na zwolnieniu lekarskim i chla całymi dniami piwo to chyba nie jest chory ??? Po co było pracować ,jak zasiłek chorobowy jest niewiele mniejszy niż pensja? Oczywiście po prywatyzacji obserwowałem cudowne uzdrowienia .
WSK nadal tkwiło w komunizmie ,jest nadzieja że Włosi coś zmienią - pokażą jak efektywnie pracować i 500 osób będzie utrzymywać większy poziom produkcji ,niż teraz 4000 .
Od pomocy społecznej jest państwo a nie prywatny inwestor .
Popieram, masz rację.
Popieram, masz rację. rozwiń
Avatar
lubelak / 1 czerwca 2010 o 15:10
Gość napisał:
Nie zauważyłeś chłopie, że to co państwowe nie radzi sobie. Państwowe - czytaj niczyje, jak za komuny, każdy z tego żre pod siebie. Dopiero prywatny właściciel dba o swoje...


Państwowe jak za komuny ,zgadza się, bo nic się nie zmieniło. Państwowe przed wojną było rentowne, nowoczesne i dobrze zarządzane. Ale do tego trzeba uczciwych, kompetentnych zarządcow. Tacy leżą w Katyniu.
Avatar
OO / 1 czerwca 2010 o 14:59
crx napisał:
Każde czasy i ustroje mają swoich prominentów!Tylko biedny szaraczek zawsze dostawał,dostaje i będzie dostawał po tyłku.Raz na jakiś czas może pójść do wyborów ,aby dać upust swojej frustrcji -i tak w nieskończoność!


O czym Ty mówisz? o jakich wyborach? Co Ty wybierasz?
Wybierasz tych co oni ci podstawiają.
Za PRL-u mówiło się ,,Niech wybierają, ale z Naszych" - czyli z PZPR-u
Udanych wyborów he,he,he.
Avatar
OO / 1 czerwca 2010 o 14:51
antydureń napisał:
związkowcy coraz mniejszą symaptią się cieszą społeczeństwa. skończyły się czasy kiedy ludzie uważali ich za kogoś ważnego. no ale tak to jest jak takie mendy z KGHM zarabiają po 600 tysięcy rocznie, tak to jest kiedy zamiast pracować z innymi ciężko, oni siedzą w wygodnych biurach pod krawatem i udają że pracują! niech ten cały przewodniczący z NSZZ Solidarność, ten Śniadek w końcu zejdzie na ziemię! z walki o prawa pracownicze zrobił sobie show, kreuje się na obrońcę uciśnionych a prawda jest taka że Ci co sumiennie pracują, nie muszą się obawiać pracodawcy, tylko zakały, nieroby, lenie, darmoziady szukają oparcia w takich Śniadkach i innych nierobach i karierowiczach jego pokroju! a tu w Świdniku, najwyższa pora aby rozgonić te towarzystwo na wszystkie strony świata!


Mylisz się. Widzisz Świat jest tak urządzony, że zawsze cierpią niewinni. W TP stracili pracę właśnie dobrzy pracownicy. Bosowie ich wystawili na listy do zwolnienia a sami dalej udają że pracują. A działacze ze związków też zostali ponieważ są chronieni prawem. Firma zatrudnia studentów za 500zł/miesiąc i jest tragedia. Spróbuj teraz coś załatwić w TP to się zdziwisz jak trafisz na kompetentną osobę.


Mylisz się. Widzisz Świat jest tak urządzony, że zawsze cierpią niewinni. W TP stracili pracę właśnie dobrzy pracownicy. Bosowie ich wystawili na listy do zwolnienia a sami dalej udają że pracują. A działacze ze związków też zostali ponieważ są chronieni prawem. Firma zatrudnia studentów za 500zł/miesiąc i jest tragedia. Spróbuj teraz coś załatwić w TP to się zdziwisz jak trafisz na kompetentną osobę. rozwiń
Avatar
pzl / 2 czerwca 2010 o 23:43
komuno wróc
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:51
Gość napisał:
dobrze im, już dawno winien ten zakład upaść, a jak chorzy to na rentę, bo za chorego inny musi zapieprzać, natomiast co do wychowawczego, to ja mam znajomą co 18 lat pracy w tym 12 lat na wychowawczym,

Jak ja nienawidzę teraz tego kraju przez to co do czego solidarność odprowadziła, bo żeby głupiej pracy nie było i normalnie nie można było żyć. Zgroza
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:41
dobrze im, już dawno winien ten zakład upaść, a jak chorzy to na rentę, bo za chorego inny musi zapieprzać, natomiast co do wychowawczego, to ja mam znajomą co 18 lat pracy w tym 12 lat na wychowawczym,
Avatar
jon / 2 czerwca 2010 o 08:29
Gość napisał:
Nie zauważyłeś chłopie, że to co państwowe nie radzi sobie. Państwowe - czytaj niczyje, jak za komuny, każdy z tego żre pod siebie. Dopiero prywatny właściciel dba o swoje...

ale są na zachodzie i firmy państwowe
Avatar
Gość / 1 czerwca 2010 o 23:29
Co zrobiłby każdy z was, nawet związkowców,gdyby dostał na własność tą firmę? Wraz z z całym majątkiem i zobowiązaniami?
Na pewno wypieprzyłby 3/4 umysłowych i połowę produkcji.
Avatar
aaa / 1 czerwca 2010 o 21:28
Najlepiej byłoby sprywatyzować rząd. To może prywatny właściciel dokonałby redukcji i racjonalizacji urzędu
Avatar
Tomi1 / 1 czerwca 2010 o 20:13
krzesimir napisał:
Co to znaczy być chorowitym ? To,że ktoś siedzi miesiącami na zwolnieniu lekarskim i chla całymi dniami piwo to chyba nie jest chory ??? Po co było pracować ,jak zasiłek chorobowy jest niewiele mniejszy niż pensja? Oczywiście po prywatyzacji obserwowałem cudowne uzdrowienia .
WSK nadal tkwiło w komunizmie ,jest nadzieja że Włosi coś zmienią - pokażą jak efektywnie pracować i 500 osób będzie utrzymywać większy poziom produkcji ,niż teraz 4000 .
Od pomocy społecznej jest państwo a nie prywatny inwestor .
Popieram, masz rację.
Popieram, masz rację. rozwiń
Avatar
lubelak / 1 czerwca 2010 o 15:10
Gość napisał:
Nie zauważyłeś chłopie, że to co państwowe nie radzi sobie. Państwowe - czytaj niczyje, jak za komuny, każdy z tego żre pod siebie. Dopiero prywatny właściciel dba o swoje...


Państwowe jak za komuny ,zgadza się, bo nic się nie zmieniło. Państwowe przed wojną było rentowne, nowoczesne i dobrze zarządzane. Ale do tego trzeba uczciwych, kompetentnych zarządcow. Tacy leżą w Katyniu.
Avatar
OO / 1 czerwca 2010 o 14:59
crx napisał:
Każde czasy i ustroje mają swoich prominentów!Tylko biedny szaraczek zawsze dostawał,dostaje i będzie dostawał po tyłku.Raz na jakiś czas może pójść do wyborów ,aby dać upust swojej frustrcji -i tak w nieskończoność!


O czym Ty mówisz? o jakich wyborach? Co Ty wybierasz?
Wybierasz tych co oni ci podstawiają.
Za PRL-u mówiło się ,,Niech wybierają, ale z Naszych" - czyli z PZPR-u
Udanych wyborów he,he,he.
Avatar
OO / 1 czerwca 2010 o 14:51
antydureń napisał:
związkowcy coraz mniejszą symaptią się cieszą społeczeństwa. skończyły się czasy kiedy ludzie uważali ich za kogoś ważnego. no ale tak to jest jak takie mendy z KGHM zarabiają po 600 tysięcy rocznie, tak to jest kiedy zamiast pracować z innymi ciężko, oni siedzą w wygodnych biurach pod krawatem i udają że pracują! niech ten cały przewodniczący z NSZZ Solidarność, ten Śniadek w końcu zejdzie na ziemię! z walki o prawa pracownicze zrobił sobie show, kreuje się na obrońcę uciśnionych a prawda jest taka że Ci co sumiennie pracują, nie muszą się obawiać pracodawcy, tylko zakały, nieroby, lenie, darmoziady szukają oparcia w takich Śniadkach i innych nierobach i karierowiczach jego pokroju! a tu w Świdniku, najwyższa pora aby rozgonić te towarzystwo na wszystkie strony świata!


Mylisz się. Widzisz Świat jest tak urządzony, że zawsze cierpią niewinni. W TP stracili pracę właśnie dobrzy pracownicy. Bosowie ich wystawili na listy do zwolnienia a sami dalej udają że pracują. A działacze ze związków też zostali ponieważ są chronieni prawem. Firma zatrudnia studentów za 500zł/miesiąc i jest tragedia. Spróbuj teraz coś załatwić w TP to się zdziwisz jak trafisz na kompetentną osobę.


Mylisz się. Widzisz Świat jest tak urządzony, że zawsze cierpią niewinni. W TP stracili pracę właśnie dobrzy pracownicy. Bosowie ich wystawili na listy do zwolnienia a sami dalej udają że pracują. A działacze ze związków też zostali ponieważ są chronieni prawem. Firma zatrudnia studentów za 500zł/miesiąc i jest tragedia. Spróbuj teraz coś załatwić w TP to się zdziwisz jak trafisz na kompetentną osobę. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 2 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 18 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 44 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.