Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 lipca 2012 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Rusza wielka przebudowa ulic w Świdniku

6 21 A A
Kierowcy ze Świdnika muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Na zdjęciu rozkopana ul. Żwirki i
Kierowcy ze Świdnika muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Na zdjęciu rozkopana ul. Żwirki i

Lada dzień zacznie się przebudowa al. Lotników Polskich i ul. Brzegowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie pamiętam, żeby kiedyś i to równocześnie budowano tak wiele dróg w mieście i okolicy Świdnika – przyznaje pani Monika, mieszkanka Świdnika. – Dla kierowców oznacza to utrudnienia i korki. Ale po zakończeniu prac szybciej będzie można dojechać z Lublina.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy budowie nowego ronda na al. Lotników Polskich, głównej arterii Świdnika na wysokości al. NSZZ "Solidarność”, na której już trwają prace budowlane.
– Al. NSZZ "Solidarność” będzie się łączyć z al. Witosa – tłumaczy Mirosław Król, starosta świdnicki. – Będzie to główny wjazd do Świdnika. Inwestycja potrwa do listopada lub grudnia. Budową ronda zajmie się Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Prace będą prowadzone również z drugiej strony al. Lotników Polskich. – Jest to inwestycja dwuletnia – zaznacza starostwa świdnicki. – Efekty budowy będziemy widzieć dopiero w przyszłym roku.

Remontowana będzie ulica od ronda ze śmigłowcem aż do ulicy Żwirki i Wigury razem z ulicami gen. T. Góry i Sportową. – Przed paroma dniami podpisaliśmy umowę z wykonawcą, firmą Budimex. Plac budowy został już przekazany – dodaje Król.

Również ta firma zajmuje się trwającą przebudową wiaduktu będącego częścią ul. Żwirki i Wigury. W sumie zostanie zmodernizowany 1,5-km odcinek ulic T. Góry i Sportowej. Wyremontowane zostaną też murki oporowe. Powstanie też chodnik z kostki brukowej. Modernizacji zostaną także poddane zjazdy, zatoki autobusowe, odwodnienie drogi, oznakowanie, a także kształt skrzyżowań.

Remont przejdzie też blisko 1,5-km odcinek ul. Brzegowej, od zjazdu ze specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie do ul. Dworcowej w Świdniku. – To przedsięwzięcie rozpocznie się lada chwila – zapewnia starosta świdnicki. – Mamy obietnice, że prace zakończą się do połowy lipca.

Nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania we Franciszkowie do lotniska. – Chodzi o 0,5-km odcinek drogi przygotowywany, gdyby nie była gotowa jeszcze droga Żwirki i Wigury (to droga wojewódzka – red.) – tłumaczy Król.

Na tym odcinku zostanie wzmocniona nawierzchnia. Powstanie chodnik i oświetlenie.

Ile to będzie kosztować?

• Ul. Brzegowa – 400 tys. zł – przy jednoczesnym udziale powiatu świdnickiego, Świdnika i Lublina.
• nowe rondo – 2,5 mln zł. – budowę w całości pokryje miasto Świdnik
• modernizacja al. Lotników Polskich – 4,4 mln zł dofinansowanie z RPO, pozostałe środki powiat świdnicki i miasto Świdnik
• 500 tys. zł – tej wartości nie powinien przekroczyć koszt przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania we Franciszkowie do lotniska. Znaczący wkład finansowy do przedsięwzięcia wniesie samorząd wojewódzki.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 15:17
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
LSW / 12 lipca 2012 o 07:40
a ja się tylko pytam
CZY KTOKOLWIEK POMYŚLAŁ JAK TERAZ BĘDZIE SIĘ JEŹDZIĆ NA TRASIE ŚWIDNIK-LUBLIN??
Jak zaczną remonty Brzegowej i Lotników Polskich to ja się pytam jak będzie można wyjechać ze Świdnika?!?
Przez Zadębie się nie da - Żwirki i Wigury też w remoncie.......
NO COMENT
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 22:52
[quote name='Lbn Lsw' timestamp='1342009973' post='647791']
Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, ale jego olbrzymią zaletą jest bliskość Lublina. Inaczej nie mielibyśmy gdzie pracować, studiować itp. Nie rozumiem, dlaczego Świdniczanie tak nie lubią Lublina. To jest na każdym kroku widoczne, a zupełnie nie potrzebne. Świdnik, to małe miasteczko (z zaletami takich), natomiast Lublin to duże miasto, więc co tu porównywać.

Gdyby nie Lublin w Śwdniku byłoby o wiele gorzej.
[/quote]
a co ma ten nieudacznik krul do powiedzenia, zadłużuł powiat kolesiami obsadził, a powiat na powiatowa droge wydaje 20 tys a reszta wyżebrane...
Swidnik miasto kiedyś wolności dzis opanowane przez piso podobnych, miasto i powiat zamknięte mentalnie, opanowane przez nierobów i nieudaczników jak sam ich nazywa sobon( siebie tez mając na myśli) chłopaczki zrobili sobie sposób na życie
[quote name='Lbn Lsw' timestamp='1342009973' post='647791']
Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, a... rozwiń
Avatar
Lbn Lsw / 11 lipca 2012 o 14:32
[quote name='lsw' timestamp='1342000202' post='647708']
nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki Hamburg z naszego miasta to ciekawi mnie skad bierze sie tyle rejestracji LU na nowych osiedlach Syndrom "stolicy" sie klania - rodowity lubelak ucieka na prowincje bo jest nieporownywalnie lepiej a miasto okupuje biedota, miernota, przyjezdna wiec i nieudacznicy, ktorzy swoje kompleksy wylewaja na forach takich jak te
"To jak panie Icek, po bajgielku?"
[/quote]

Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, ale jego olbrzymią zaletą jest bliskość Lublina. Inaczej nie mielibyśmy gdzie pracować, studiować itp. Nie rozumiem, dlaczego Świdniczanie tak nie lubią Lublina. To jest na każdym kroku widoczne, a zupełnie nie potrzebne. Świdnik, to małe miasteczko (z zaletami takich), natomiast Lublin to duże miasto, więc co tu porównywać.

Gdyby nie Lublin w Śwdniku byłoby o wiele gorzej.
[quote name='lsw' timestamp='1342000202' post='647708']
nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki H... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 12:08
to teraz dojedziemy do lublina w iści kosmicznym tempie korek korka korkiem korkować będzie
Avatar
lsw / 11 lipca 2012 o 11:50
[quote name='mieszkaniec świdnika :)' timestamp='1341954271' post='647581']
odezwał sie kulturalny i obeznany w ortografii... kolego? nie "zrobio" jeśli już zrobią
tak masz racje bedzie jazda w lublinie to chyba oczywiste skoro robią droge to po to by jeździć pozdrawiam! mieszkaniec powiatu świdnickiego
[/quote]

nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki Hamburg z naszego miasta to ciekawi mnie skad bierze sie tyle rejestracji LU na nowych osiedlach Syndrom "stolicy" sie klania - rodowity lubelak ucieka na prowincje bo jest nieporownywalnie lepiej a miasto okupuje biedota, miernota, przyjezdna wiec i nieudacznicy, ktorzy swoje kompleksy wylewaja na forach takich jak te
"To jak panie Icek, po bajgielku?"
[quote name='mieszkaniec świdnika :)' timestamp='1341954271' post='647581']
odezwał sie kulturalny i obeznany w ortografii... kolego? nie "zrobio" jeśli już zrobią
tak masz racje bedzie jazda w lublinie to chyba oczywiste skoro robią droge to po to by jeździć pozdrawiam! mieszkaniec powiatu świdnickiego
[/quote]

nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych... rozwiń
Avatar
Pathfinder / 11 lipca 2012 o 11:10
Taaak. BUDIMEX na pewno zakończy prace w terminie...
Avatar
Pablo / 11 lipca 2012 o 10:42
Lublin Strona Wschodnia
Avatar
Xavery / 11 lipca 2012 o 10:35
400tys na remont Brzegowej... Znaczy się wysypią kolejną warstwę tłucznia który się ujeździ i nadal będzie dziura na dziurze.
Avatar
Paweł / 11 lipca 2012 o 09:23
I bardzo dobrze. Cieszę się, że tyle się dzieje. Można powiedzieć nareszcie. Już dawno te drogi powinni zrobić
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 15:17
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
LSW / 12 lipca 2012 o 07:40
a ja się tylko pytam
CZY KTOKOLWIEK POMYŚLAŁ JAK TERAZ BĘDZIE SIĘ JEŹDZIĆ NA TRASIE ŚWIDNIK-LUBLIN??
Jak zaczną remonty Brzegowej i Lotników Polskich to ja się pytam jak będzie można wyjechać ze Świdnika?!?
Przez Zadębie się nie da - Żwirki i Wigury też w remoncie.......
NO COMENT
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 22:52
[quote name='Lbn Lsw' timestamp='1342009973' post='647791']
Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, ale jego olbrzymią zaletą jest bliskość Lublina. Inaczej nie mielibyśmy gdzie pracować, studiować itp. Nie rozumiem, dlaczego Świdniczanie tak nie lubią Lublina. To jest na każdym kroku widoczne, a zupełnie nie potrzebne. Świdnik, to małe miasteczko (z zaletami takich), natomiast Lublin to duże miasto, więc co tu porównywać.

Gdyby nie Lublin w Śwdniku byłoby o wiele gorzej.
[/quote]
a co ma ten nieudacznik krul do powiedzenia, zadłużuł powiat kolesiami obsadził, a powiat na powiatowa droge wydaje 20 tys a reszta wyżebrane...
Swidnik miasto kiedyś wolności dzis opanowane przez piso podobnych, miasto i powiat zamknięte mentalnie, opanowane przez nierobów i nieudaczników jak sam ich nazywa sobon( siebie tez mając na myśli) chłopaczki zrobili sobie sposób na życie
[quote name='Lbn Lsw' timestamp='1342009973' post='647791']
Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, a... rozwiń
Avatar
Lbn Lsw / 11 lipca 2012 o 14:32
[quote name='lsw' timestamp='1342000202' post='647708']
nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki Hamburg z naszego miasta to ciekawi mnie skad bierze sie tyle rejestracji LU na nowych osiedlach Syndrom "stolicy" sie klania - rodowity lubelak ucieka na prowincje bo jest nieporownywalnie lepiej a miasto okupuje biedota, miernota, przyjezdna wiec i nieudacznicy, ktorzy swoje kompleksy wylewaja na forach takich jak te
"To jak panie Icek, po bajgielku?"
[/quote]

Bez przesady. W Lublinie nie śmierdzi, jest duuużo ścieżek rowerowych, a ja wyprowadziłem się do Świdnika, bo są tańsze mieszkania, a więc nie dlatego, że jestem bogatszy. Nie znam i pewnie długo nie poznam nikogo, kogo dziadkowie pochodziliby ze Świdnika, a większość moich znajomych z dziada pradziada pochodzi z Lublina. Świdnik w końcu otrzymał prawa miejskie w 50-tych latach XX wieku, a Lublin troszkę wcześniej

Niemniej lubię Świdnik, ale jego olbrzymią zaletą jest bliskość Lublina. Inaczej nie mielibyśmy gdzie pracować, studiować itp. Nie rozumiem, dlaczego Świdniczanie tak nie lubią Lublina. To jest na każdym kroku widoczne, a zupełnie nie potrzebne. Świdnik, to małe miasteczko (z zaletami takich), natomiast Lublin to duże miasto, więc co tu porównywać.

Gdyby nie Lublin w Śwdniku byłoby o wiele gorzej.
[quote name='lsw' timestamp='1342000202' post='647708']
nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki H... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 o 12:08
to teraz dojedziemy do lublina w iści kosmicznym tempie korek korka korkiem korkować będzie
Avatar
lsw / 11 lipca 2012 o 11:50
[quote name='mieszkaniec świdnika :)' timestamp='1341954271' post='647581']
odezwał sie kulturalny i obeznany w ortografii... kolego? nie "zrobio" jeśli już zrobią
tak masz racje bedzie jazda w lublinie to chyba oczywiste skoro robią droge to po to by jeździć pozdrawiam! mieszkaniec powiatu świdnickiego
[/quote]

nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych z wielkiego miasta. u nas jest cisza, spokoj, mamy sciezki rowerowe, powietrze nie tak smierdzace a miasto inwestuje co widac na kazdym kroku. A Lublyn? 90% wies przyjezdna (sam znam dobre 20 osob z okolicznych wsi, ktore "poszly do miasta"). Wystarczy spojrzec na parkingi - skoro taki Hamburg z naszego miasta to ciekawi mnie skad bierze sie tyle rejestracji LU na nowych osiedlach Syndrom "stolicy" sie klania - rodowity lubelak ucieka na prowincje bo jest nieporownywalnie lepiej a miasto okupuje biedota, miernota, przyjezdna wiec i nieudacznicy, ktorzy swoje kompleksy wylewaja na forach takich jak te
"To jak panie Icek, po bajgielku?"
[quote name='mieszkaniec świdnika :)' timestamp='1341954271' post='647581']
odezwał sie kulturalny i obeznany w ortografii... kolego? nie "zrobio" jeśli już zrobią
tak masz racje bedzie jazda w lublinie to chyba oczywiste skoro robią droge to po to by jeździć pozdrawiam! mieszkaniec powiatu świdnickiego
[/quote]

nie ma co sie denerwowac prawda jest taka, ze ceny ziemi w LSW sa 2x drozsze niz w "stolicy wojewuctfa Lublynie panie Icek" i to boli najbardziej tych... rozwiń
Avatar
Pathfinder / 11 lipca 2012 o 11:10
Taaak. BUDIMEX na pewno zakończy prace w terminie...
Avatar
Pablo / 11 lipca 2012 o 10:42
Lublin Strona Wschodnia
Avatar
Xavery / 11 lipca 2012 o 10:35
400tys na remont Brzegowej... Znaczy się wysypią kolejną warstwę tłucznia który się ujeździ i nadal będzie dziura na dziurze.
Avatar
Paweł / 11 lipca 2012 o 09:23
I bardzo dobrze. Cieszę się, że tyle się dzieje. Można powiedzieć nareszcie. Już dawno te drogi powinni zrobić