Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 lutego 2011 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Świdnik: Miasto kupi halę i baseny Avii?

1 7 A A
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)

Kilka milionów złotych mogą kosztować obiekty Avii przy ul. Fabrycznej. Miasto prowadzi w tej sprawie rozmowy z właścicielem PZL Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
AgustaWestland, nowy właściciel PZL Świdnik, zdecydował o zamknięciu obiektów sportowych w czerwcu ub. roku. Chodziło o obniżenie kosztów działalności zakładu. Efektem rozmów miasta z zakładem była dzierżawa basenu i hali i ich ponowne otwarcie. Teraz Ratusz przymierza się do ich zakupu.

– Rozważamy taką możliwość. Nie chcę mówić o konkretnych kwotach, ale są one wstępnie określone. Wcześniej chcemy realnie ocenić koszt tych obiektów – podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o kilka milionów złotych. Dlatego decyzja nie jest łatwa. Problemem jest stan techniczny budynków, w których mieści się hala i kryty basen. Remontu wymaga także odkryta pływalnia.

– W przypadku zakupu gminę czekałby nie tylko koszt związany z transakcją, ale również wydatki na modernizację obiektów. W grę może wchodzić nawet ich wyburzenie i budowa nowych – tłumaczy Radek. – Każda z tych wersji oznacza duże wydatki. Musimy nie tylko oceniać ofertę zakupu, musimy uwzględniać koszty, jakie poniesiemy w przyszłości. Dlatego w tej sprawie burmistrz Świdnika będzie chciał się odwołać do Rady Miasta.
Poziom wydatków na modernizację urzędnicy oceniają na kilka milionów złotych. Wyburzenie i budowa nowych obiektów byłoby znacznie droższe. – Wtedy szukalibyśmy partnera do tej inwestycji. Na takie wydatki miasta nie stać – przekonuje wiceburmistrz. – Mieszkańcy mają swoje oczekiwania, korzystają z tych obiektów. Ale my musimy pamiętać również o innych naszych obowiązkach, o inwestycjach, m.in. o wybudowaniu 38 km dróg, o budowie kolektora.

Skąd Ratusz weźmie pieniądze na zakup obiektów sportowych? Prawdopodobnie od samego PZL Świdnik. Byłaby to część pieniędzy, które zakład jest winien jako należności podatkowe. W ubiegłym roku dług sięgał blisko 14 mln zł. Po działaniach komornika na konto miasta wpłynęło już 3 mln zł.

– Te należności stopniowo spływają, my rozumiemy, że od razu trudno spłacić taką sumę. Ale jeden z warunków, które postawił burmistrz jest taki, że PZL ma wszystkie należności spłacić do końca grudnia tego roku – podkreśla wiceburmistrz. – Natomiast nie ma znaczenia, czy kupimy te obiekty za pieniądze z tych należności, bo to są pieniądze gminy. Po odzyskaniu muszą być wprowadzone do budżetu i dopiero wydatkowane.

Jak zapewniają władze miasta, decyzja w sprawie zakupu obiektów sportowych powinna zapaść w połowie roku.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 lutego 2011 o 20:03
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 o 19:43
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 o 21:07
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 o 12:52
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 o 09:32
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 o 09:09
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 o 08:39
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Avatar
ja / 22 lutego 2011 o 20:03
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 o 19:43
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 o 21:07
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 o 12:52
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 o 09:32
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 o 09:09
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 o 08:39
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 2

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 21

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!