wtorek, 20 lutego 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Urząd miasta w nowej siedzibie. Jak będzie wyglądała? (wizualizacje)

Dodano: 6 lipca 2015, 14:00

Projekt elewacji zachodniej nowej siedziby Urzędu Miasta
Projekt elewacji zachodniej nowej siedziby Urzędu Miasta

W miejscu sali gimnastycznej będzie sala obrad Rady Miasta. Zaś gabinet burmistrza znajdzie się na samej górze – w dobudowanej kondygnacji. Budynek po Gimnazjum nr 2 czeka remont. Po jego zakończeniu wprowadzą się urzędnicy.

Ogłoszony przez miasto przetarg dotyczy adaptacji wraz z termomodernizacją budynku po gimnazjum przy ul. Wyspiańskiego 27. Zakres prac obejmuje – przebudowę istniejącego budynku, nadbudowę dodatkowej kondygnacji na istniejącym budynku, budynek garażu, przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej jak też energetyczne. Wykonawca prac ma wykonać również m.in. zjazdy z dróg publicznych i parkingi jak też oświetlenie terenu i ogrodzenie.

Urząd Miasta w Świdniku mieście się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15. Nowa siedziba wpłynie nie tylko na poprawę warunków pracy urzędników. Zmianę odczują też petenci.

– Poprawi się komfort obsługi – tłumaczy Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – W przebudowanym budynku jest projektowana winda. Poza tym na parterze powstanie bezkolizyjne, wielostanowiskowe Biuro Obsługi Klienta.

„W skrzydle parterowym zespół pomieszczeń związany z Rada Miejską, w tym sala posiedzeń rady.” – czytamy w projekcie wykonawczym zaplanowanej inwestycji.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W miejscu sali gimnastycznej powstanie sala obrad Rady Miasta. Z kolei gabinety burmistrza i jego zastępców będą się mieścić na ostatnim – czwartym, dobudowanym piętrze. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów.

Nowa siedziba wpłynie nie tylko na poprawę warunków pracy urzędników. Zmianę odczują też petenci

Władze Świdnika wybrały budynek po gimnazjów z dwóch powodów. – Pierwszy powód to lokalizacja – mówi zastępca burmistrza Świdnika. – Budynek jest w centrum miasta. Miejsce wręcz doskonałe. Niedaleko obecnej siedziby urzędu. Drugi powód to konieczność zagospodarowania tego budynku. Obecnie mieszczą się tutaj różne biura. Firmy prowadzą m.in. szkolenia i szkoły językowe. Z tego miejsca korzystają też sportowcy. Siedzibę ma również Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Firmy zainteresowanie wykonaniem zaplanowanych prac mogą składać swoje oferty do 21 lipca w sekretariacie Urzędu Miasta w Świdniku, do godz. 12.

Przebudowany obiekt przygotowany do przeprowadzki urzędników, z decyzją na jego użytkowanie – ma być gotowy do końca lutego 2017 r.

W tym roku na inwestycję radni zgodzili się przeznaczyć 3,5 mln zł. – Według założeń roboty budowlane mają potrwać do końca 2016 roku – dodaje Radek.

Co stanie się z dotychczasową siedzibą świdnickich urzędników? Ma służyć innym instytucjom. Władze miasta rozmawiają m.in. z prokuraturą

 

Czytaj więcej o: Świdnik Urząd Miasta
stefan
Gość
karolina
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stefan
stefan (9 lipca 2015 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Budynek istnieje więc niewiele architektonicznie da się zrobić. Nowa siedziba władz należy się jak najszybciej przede wszystkim Świdnikowi miastu powiatowemu bo ten blaszak to trochę obciachowy. Obok budynku na dawnym boisku oby powstał duży parking na przynajmniej 200 aut tak aby każdy kto przyjedzie załatwić sprawę nie miał poroblemu z parkowaniem jak w Lublinie.

1000 aut może parking? 

ilu interesantów może w tym samym czasie załatwiać sprawy w urzędzie ?

20 , 50 ? góra.

nie przeginaj

Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakby Białywąs, Koledziejczyk czy doktorek Kubuś mieli jaja to by ani złotówki nie oddali tym bardziej że MEN podlega pod PSL i PO. Ale to SWOI SWOIM płacą, taka danina. A że to nie władza powiaowa teraz a administratorzy tymczasowi to ch… dupa i kamieni kupa- cytując klasyka. Prokurator to powinien wejść do starostwa i sprawdzić jak zatrudnili Wilka (brak wymaganego OBLIGATORYJNEGO doświadczenia), Zalewskiego (chłopak Cholewy z urzędy z Piask przeniesiony bez konkursu naturalnie), Sadło (tuba dr kubusia i eks redaktor gazety wybiórczej), Lubasia (modrzew narodowcowy) i Danka sekretarzyna która naczelnikiem została (laseczka od Cholewy) Czy to wszystko było w pełni legalne? Brak kwalifikacji, doświadczenia i jedynie kumoterstwo, kolesiostwo a nawet nepotyzm i oczywiście spłacanie wyborczych długów. Jedyny błąd byłych rządzących to dziewczyna Białegowąsa tzw. lizodup Lasak, który teraz na szczyty się w(s)ypina. Ale Tomuś pracuj nad składnią, ortografią bo odstajesz od nowych.
Rozwiń
karolina
karolina (8 lipca 2015 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

EJ TY LAPSIE NIE PYSKÓJ!!!!!!!!!!!!! JAK NIE WIESZ CO I JAK TO MILCZ, NA MECZE CHODZOM LOKALNI PATRIOCI!!!!!!!!!!!! MY WALCZYMY O TO MJASTO MY JE PILUJEMY MY OCZYSZCZAMY ZE ŚMIECI I NAWET NIE RZUCAMY JUSZ TYLU BUTELEK CO KIEDYŚ!!!!!!!!!!!!! PSZYJDŹ I ZOBACZ A NIE KLAPIESZ DZIOBEM LAPSIE!!!!!!!!! CHAŁWA WIELKIEJ POLSKA!!!!!!!!!!!!! KONDOMY NIECH PENKAJOM A KARAWAN AVJI JEDZIE DALEJ!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAVJAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! ZUŁTO NIEBIESCY!!!!!!!!!!!!!!!!

fuj, to masrgines jakiś !

Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nadwyżkę to trzeba będzie oddać do MEN bo króle, mańki i brzózki nie potrafili dobrze tabelek powypełniać plus zrąbana modernizacja gruntów (płacono za coś czego do tej pory nie ma). To dopiero był układ !!

Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Kusocińskiego pieniądze są ale Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przespali i zmarnowali nadwyżkę i teraz obudzili się z ręką w nocniku. Kasy im zabrakło, Jakson i spółka kasę na Kusocińskiego pozyskali i to 16 okrągłych baniek, ile dołoży POWIAT do drogi POWIATOWEJ? Odpowiedź: 0 (słownie: ZERO złotych), dlaczego? Bo zwyczajnie Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przejedli kasę albo wydali na nowych super urzędników (kolegów z układu mafijnego PSL-PO). Czas zacząć ich rozliczać z ich nędznego administrowania powiatem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!