Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 grudnia 2008 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Te psiaki też chcą mieć swój dom

0 20 A A

W krzesimowskim schronisku jest 237 psów. Wciąż przybywa nowych. Tego nie wytrzymuje bardzo skromny budżet placówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Potrzeba ciepłych bud, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy przygarną zwierzęta.

Pan Cerowany to szczeniak, który miał rozdarte ciało od kręgosłupa aż po pępek. Po założeniu 12 szwów i rekonwalescencji w schronisku w Krzesimowie doszedł do zdrowia.

- Teraz czeka na człowieka, u którego nie dozna już nigdy bólu - mówi Maria Ferens, opiekunka zwierząt w schronisku w Krzesimowie. - Pan Cerowany ma 5 miesięcy i w przyszłości nie będzie duży. Jest bardzo przyjazny i łagodny.

Takich psów trafia codziennie kilka do krzesimowskiego schroniska. Ludzie pozbywają się "niewygodnych” zwierząt, nie mają też litości dla nowo narodzonych szczeniaków. - Jest ciężko - przyznaje Ferens. - Brakuje nam rąk do pracy, przydałoby się trochę nowych, ciepłych bud.
Gmina Świdnik przeznacza co miesiąc na schronisko 3050 zł, gmina Mełgiew 2800 zł. Z tego trzeba nie tylko utrzymać 237 zwierząt, ale opłacić też prąd i zapłacić pensje pomocnikom.

Władze Świdnika przyznają, że z pieniędzy, które przekazują na schronisko nie da się go utrzymać. - Na przyszły rok na całą opiekę nad zwierzętami mamy w budżecie 50 tys. zł - tłumaczy Artur Soboń, rzecznik UM w Świdniku. - Jeśli jednak okaże się, że oferta będzie na wyższą kwotę, niż przewiduje budżet, wtedy burmistrz wystąpi do radnych o zwiększenie środków.

W tej chwili schronisko funkcjonuje dzięki pomocy ludzi. - Ostatnio przyjechała do nas młoda para ze Świdnika, która na swoim weselu zamiast kwiatów zażyczyła sobie karmę dla psów - opowiada M. Ferens. - Wszystko przywieźli do nas, nasze pieski dostały piękny prezent. Naszym stałym darczyńcą jest też właściciel kawiarni z Nałęczowa, który nie tylko pomaga naszym podopiecznym, ale też do swojej kawiarni pozwala wprowadzać psy. Bardzo dobry człowiek.
Na takich dobrych ludzi czekają psy w Krzesimowie. Co najmniej kilkadziesiąt z 237 można w tej chwili adoptować.

- Ostatnio wspaniały dom znalazła Córunia, która miała odcięty żyletką nosek - opowiada Ferens. - A psów z podobną dramatyczną przeszłością jest u nas sporo. Są bardzo spragnione ludzkiej miłości.

Chcesz adoptować psa albo wspomóc schronisko? Dzwoń: 691 522 924

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
meg / 21 grudnia 2008 o 19:18
Pani Maria wykonuje wspaniałą pracę i robi co może,aby pomóc wszytskim psom./ Ludzie to wykorzystują , podrzucając niemalże codziennie kolejne psiaki. Tyle serca i uwagi ,co dają pracownicy schroniska, swoim podopiecznym jest godne podziwu, a pracują ciężko za marne pieniądze. Jeśli możemy , pomóżmy nawet skromnym wsparciem !!!!!
Avatar
polak / 20 grudnia 2008 o 18:41
Bylem dzisiaj u Pani lek.wet.Iwony Z. przy ul.Kosynierowchcac za jej posrednictwem zlozyc skromny datek na schronisko w Krzesimowie.
Poinformowala mnie ,ze w galrii Wenus w Swidniku jest puszka do ktorej ludzie moga wrzucic datki.
Avatar
luiza / 19 grudnia 2008 o 14:01
polak napisał:
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!!



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!! rozwiń
Avatar
magda 12389 / 18 grudnia 2008 o 17:15
ajo napisał:
Uśpić i po problemie...jaki sens wydawac ~5000zt miesiecznie? I zwierzeta sie męczą, i ludzie sie męczą...Dziennikarzyna się namęczył nad artykułem i chorzy 'ekolodzy' też tu się zaraz zaczną napinać...Uśpić i po problemie.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim obowiazkiem jest niedopuszczenie do takiej martwicy uczuc u innych.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim... rozwiń
Avatar
polak / 18 grudnia 2008 o 16:31
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.
Avatar
luiza / 18 grudnia 2008 o 14:20
Kochani........Myślę, że szkoda zbędnych słów............
CZŁOWIEK , KTÓRY POTRAFI ZLITOWAĆ SIĘ NAD BIEDNYM PSEM - POTRAFI TAKŻE POMÓC ISTOCIE LUDZKIEJ......


Mam prośbę do POLAKA - na wszelki wypadek wklej tutaj numer konta SCHRONISKA w Krzesimowie.
Być może ktoś "sypnie" choć parę groszy..........
Avatar
op / 18 grudnia 2008 o 08:54
Do ANTY..zdziwisz się,ale bezdomne psiaki pomagają ludziom.Ostatnio przygarnęły 3 twoich bezdomnych!
Avatar
polak / 17 grudnia 2008 o 19:26
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie psow nie lubisz to twoj problem ,a nie zmieniaj tematu i nie pisz o bezdomnych bo oni kiedys mieli wybor.
imaja do tej pory zwierzeta skazane sa na ludzi itego wyboru nie maja
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie ps... rozwiń
Avatar
antyANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 o 19:18
ANTYPSIARZ napisał:
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.

ANTYPSIARZ, opieka nad bezdomnymi jak sie domyslam, Ty sie zajmujesz, a my Ci w tym nie przeszkadzamy. Pozwol i Ty innym robic to, co uwazaja za potzebne.
Avatar
ANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 o 18:39
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.
Avatar
meg / 21 grudnia 2008 o 19:18
Pani Maria wykonuje wspaniałą pracę i robi co może,aby pomóc wszytskim psom./ Ludzie to wykorzystują , podrzucając niemalże codziennie kolejne psiaki. Tyle serca i uwagi ,co dają pracownicy schroniska, swoim podopiecznym jest godne podziwu, a pracują ciężko za marne pieniądze. Jeśli możemy , pomóżmy nawet skromnym wsparciem !!!!!
Avatar
polak / 20 grudnia 2008 o 18:41
Bylem dzisiaj u Pani lek.wet.Iwony Z. przy ul.Kosynierowchcac za jej posrednictwem zlozyc skromny datek na schronisko w Krzesimowie.
Poinformowala mnie ,ze w galrii Wenus w Swidniku jest puszka do ktorej ludzie moga wrzucic datki.
Avatar
luiza / 19 grudnia 2008 o 14:01
polak napisał:
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!!



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!! rozwiń
Avatar
magda 12389 / 18 grudnia 2008 o 17:15
ajo napisał:
Uśpić i po problemie...jaki sens wydawac ~5000zt miesiecznie? I zwierzeta sie męczą, i ludzie sie męczą...Dziennikarzyna się namęczył nad artykułem i chorzy 'ekolodzy' też tu się zaraz zaczną napinać...Uśpić i po problemie.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim obowiazkiem jest niedopuszczenie do takiej martwicy uczuc u innych.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim... rozwiń
Avatar
polak / 18 grudnia 2008 o 16:31
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.
Avatar
luiza / 18 grudnia 2008 o 14:20
Kochani........Myślę, że szkoda zbędnych słów............
CZŁOWIEK , KTÓRY POTRAFI ZLITOWAĆ SIĘ NAD BIEDNYM PSEM - POTRAFI TAKŻE POMÓC ISTOCIE LUDZKIEJ......


Mam prośbę do POLAKA - na wszelki wypadek wklej tutaj numer konta SCHRONISKA w Krzesimowie.
Być może ktoś "sypnie" choć parę groszy..........
Avatar
op / 18 grudnia 2008 o 08:54
Do ANTY..zdziwisz się,ale bezdomne psiaki pomagają ludziom.Ostatnio przygarnęły 3 twoich bezdomnych!
Avatar
polak / 17 grudnia 2008 o 19:26
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie psow nie lubisz to twoj problem ,a nie zmieniaj tematu i nie pisz o bezdomnych bo oni kiedys mieli wybor.
imaja do tej pory zwierzeta skazane sa na ludzi itego wyboru nie maja
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie ps... rozwiń
Avatar
antyANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 o 19:18
ANTYPSIARZ napisał:
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.

ANTYPSIARZ, opieka nad bezdomnymi jak sie domyslam, Ty sie zajmujesz, a my Ci w tym nie przeszkadzamy. Pozwol i Ty innym robic to, co uwazaja za potzebne.
Avatar
ANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 o 18:39
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!