Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 grudnia 2015 r.
15:17

Trasy rowerowe w Świdniku: Koncepcja już gotowa. Rowerzyści: Są niedociągnięcia

0 14 A A
9 lipca 2010 r. Rajd rowerowy Świdnik-Gdańsk
9 lipca 2010 r. Rajd rowerowy Świdnik-Gdańsk

Koncepcja jest ciekawa, ale są pewne niedociągnięcia – wskazywali rowerzyści ze Świdnika, którzy wczoraj po raz pierwszy zobaczyli projekt przebiegu tras rowerowych w ich mieście. – Zmiany są jeszcze możliwe – obiecują urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejski przetarg na przygotowanie koncepcji układu ścieżek rowerowych w mieście wygrała firma z Krakowa. Dokument powstał bez udziału rowerzystów – co władzom miasta wytknęło stowarzyszenie Świdnik Miasto dla Rowerów. Na wczorajsze spotkanie w urzędzie miasta cykliści zostali już zaproszeni.

– Koncepcja jest ciekawa, ale zabrakło mi informacji, które trasy są główne a które poboczne – wskazywał „na gorąco” Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego. – Wiem, że są plany połączenia ze szlakiem rowerowym Green Velo. Ale tutaj tego połączenia nie widzę. Nic nie wiemy też o kosztach realizacji tego projektu.

– Prezentujemy to, co proponujemy globalnie w całym mieście. Nie hierarchizujemy tego co ma być główne, a co poboczne – tłumaczyli przedstawiciele marki Greenery - Architektura Krajobrazu, którzy prezentowali swój projekt.

Uwag ze strony rowerzystów było więcej. – Zakończenie dróg rowerowych na schodach jest niedopuszczalna, a kilka takich przykładów zauważyłem – punktował Kowalik

Marian Jakubiak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Świdniku wielokrotnie podkreślał, że dokument nie jest projektem, ale tylko koncepcją. – To nie jest wyrocznia – akcentował Jakubiak.

Cykliści wytykali urzędnikom też to, że przygotowywaną koncepcję po raz pierwszy zobaczyli dopiero wczoraj. – Trochę zabrakło z nami kontaktu – nie kryje żalu Maciej Lubaś, prezes stowarzyszenia Świdnik Miasto dla Rowerów. – Zaprezentowano nam rozbudowany dokument, który widzimy po raz pierwszy.

Lubaś dopytywał czy dokument zostanie opublikowany w internecie albo wyłożony do wglądu np. w bibliotece. Tak, aby można było go spokojnie przeanalizować i zgłosić swoje wnioski.

– Uwagi można składać na piśmie. Na każdą odpowiemy – obiecuje Jakubiak. I zapewnia: – Jesteśmy otwarci na współpracę. To jest koncepcja, którą niczego nie zamykamy.

– Cały opis projektu dostaniemy od firmy w poniedziałek 14 grudnia – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku. – Zaraz po tym zostanie on opublikowany na stronie internetowej Świdnik wysokich lotów. Jeśli ktoś zapozna się z tym dokumentem już po 18 grudnia (tylko do tego dnia jest czas na konsultacje społeczne – red.) to też będzie mógł zgłosić swoje uwagi.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 22:05
Mega spoko, że Green Velo jest bodźcem do kolejnych inwestycji, owszem, są niedociągnięcia, ale fajnie patrzć, jak jedna inwestycja pociąga za sobą kolejne, mam nadzieję, że to będzie prawdziwy efekt domina.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 23:04
TAK TAK TAK ODDAĆ chodniki pieszym, rowerki do miasteczka rowerowego!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 19:07
Oddać chodniki pieszym!!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 13:10
Ktoś tu się nie zna na żartach...
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 11:32
Tirówka - powiedz mi gdzie stoisz a przeleci cie całe stowarzyszenie rowerowe w świdniku to ci się łeb otworzy. TIRY NA TORY (szerokie ) i won na wschód
Avatar
Tirówka / 10 grudnia 2015 o 09:36

ZAKAZAĆ ROWERÓW!!! Chcemy więcej spalin i więcej korków. Wiadomo kto tylko jeździ na rowerach... A najgorsze jest to, że już 3 letnie dzieci są uczone tego obrzydlistwa. Nowy rząd musi zrobić z tym porządek!

Stop mafii rowerowej!!!!!!!!

Avatar
Xxx / 9 grudnia 2015 o 23:10
Jakby nie bylo wazniejszych potrzeb i problemow....
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 21:41
Po co im te trasy rowerowe, jak i tak jeżdżą po chodnikach mając równolegle po drugiej stronie ulicy ścieżkę rowerową, nagminnie przy ul.Wyszyńskiego.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 21:12
ROWEROM mówimy STOP - ludzie opanujcie się, nie jesteście w Świdniku sami!!!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 20:52
Tak, pięć lat temu przejechaliśmy ze Świdnika, do Gdańska i do tej pory nie mogę pojąc jak udało nam się wyjechać ze Świdnika bez trasy rowerowej do Lublina ;) . I tak samo teraz, co ma przysłowiowy piernik do wiatraka, czyli układ ścieżek w Świdniku z dojazdem do Green Velo?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 22:05
Mega spoko, że Green Velo jest bodźcem do kolejnych inwestycji, owszem, są niedociągnięcia, ale fajnie patrzć, jak jedna inwestycja pociąga za sobą kolejne, mam nadzieję, że to będzie prawdziwy efekt domina.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 23:04
TAK TAK TAK ODDAĆ chodniki pieszym, rowerki do miasteczka rowerowego!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 19:07
Oddać chodniki pieszym!!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 13:10
Ktoś tu się nie zna na żartach...
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 11:32
Tirówka - powiedz mi gdzie stoisz a przeleci cie całe stowarzyszenie rowerowe w świdniku to ci się łeb otworzy. TIRY NA TORY (szerokie ) i won na wschód
Avatar
Tirówka / 10 grudnia 2015 o 09:36

ZAKAZAĆ ROWERÓW!!! Chcemy więcej spalin i więcej korków. Wiadomo kto tylko jeździ na rowerach... A najgorsze jest to, że już 3 letnie dzieci są uczone tego obrzydlistwa. Nowy rząd musi zrobić z tym porządek!

Stop mafii rowerowej!!!!!!!!

Avatar
Xxx / 9 grudnia 2015 o 23:10
Jakby nie bylo wazniejszych potrzeb i problemow....
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 21:41
Po co im te trasy rowerowe, jak i tak jeżdżą po chodnikach mając równolegle po drugiej stronie ulicy ścieżkę rowerową, nagminnie przy ul.Wyszyńskiego.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 21:12
ROWEROM mówimy STOP - ludzie opanujcie się, nie jesteście w Świdniku sami!!!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 20:52
Tak, pięć lat temu przejechaliśmy ze Świdnika, do Gdańska i do tej pory nie mogę pojąc jak udało nam się wyjechać ze Świdnika bez trasy rowerowej do Lublina ;) . I tak samo teraz, co ma przysłowiowy piernik do wiatraka, czyli układ ścieżek w Świdniku z dojazdem do Green Velo?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 0 0

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 339 50

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 21 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 20 5

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 19 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 12 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 119 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!