wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Świdnik

Trasy rowerowe w Świdniku: Koncepcja już gotowa. Rowerzyści: Są niedociągnięcia

Dodano: 9 grudnia 2015, 15:17

9 lipca 2010 r. Rajd rowerowy Świdnik-Gdańsk
9 lipca 2010 r. Rajd rowerowy Świdnik-Gdańsk

Koncepcja jest ciekawa, ale są pewne niedociągnięcia – wskazywali rowerzyści ze Świdnika, którzy wczoraj po raz pierwszy zobaczyli projekt przebiegu tras rowerowych w ich mieście. – Zmiany są jeszcze możliwe – obiecują urzędnicy

Miejski przetarg na przygotowanie koncepcji układu ścieżek rowerowych w mieście wygrała firma z Krakowa. Dokument powstał bez udziału rowerzystów – co władzom miasta wytknęło stowarzyszenie Świdnik Miasto dla Rowerów. Na wczorajsze spotkanie w urzędzie miasta cykliści zostali już zaproszeni.

– Koncepcja jest ciekawa, ale zabrakło mi informacji, które trasy są główne a które poboczne – wskazywał „na gorąco” Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego. – Wiem, że są plany połączenia ze szlakiem rowerowym Green Velo. Ale tutaj tego połączenia nie widzę. Nic nie wiemy też o kosztach realizacji tego projektu.

– Prezentujemy to, co proponujemy globalnie w całym mieście. Nie hierarchizujemy tego co ma być główne, a co poboczne – tłumaczyli przedstawiciele marki Greenery - Architektura Krajobrazu, którzy prezentowali swój projekt.

Uwag ze strony rowerzystów było więcej. – Zakończenie dróg rowerowych na schodach jest niedopuszczalna, a kilka takich przykładów zauważyłem – punktował Kowalik

Marian Jakubiak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Świdniku wielokrotnie podkreślał, że dokument nie jest projektem, ale tylko koncepcją. – To nie jest wyrocznia – akcentował Jakubiak.

Cykliści wytykali urzędnikom też to, że przygotowywaną koncepcję po raz pierwszy zobaczyli dopiero wczoraj. – Trochę zabrakło z nami kontaktu – nie kryje żalu Maciej Lubaś, prezes stowarzyszenia Świdnik Miasto dla Rowerów. – Zaprezentowano nam rozbudowany dokument, który widzimy po raz pierwszy.

Lubaś dopytywał czy dokument zostanie opublikowany w internecie albo wyłożony do wglądu np. w bibliotece. Tak, aby można było go spokojnie przeanalizować i zgłosić swoje wnioski.

– Uwagi można składać na piśmie. Na każdą odpowiemy – obiecuje Jakubiak. I zapewnia: – Jesteśmy otwarci na współpracę. To jest koncepcja, którą niczego nie zamykamy.

– Cały opis projektu dostaniemy od firmy w poniedziałek 14 grudnia – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku. – Zaraz po tym zostanie on opublikowany na stronie internetowej Świdnik wysokich lotów. Jeśli ktoś zapozna się z tym dokumentem już po 18 grudnia (tylko do tego dnia jest czas na konsultacje społeczne – red.) to też będzie mógł zgłosić swoje uwagi.

Czytaj więcej o: rower Świdnik
Gość
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mega spoko, że Green Velo jest bodźcem do kolejnych inwestycji, owszem, są niedociągnięcia, ale fajnie patrzć, jak jedna inwestycja pociąga za sobą kolejne, mam nadzieję, że to będzie prawdziwy efekt domina.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAK TAK TAK ODDAĆ chodniki pieszym, rowerki do miasteczka rowerowego!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2015 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oddać chodniki pieszym!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2015 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś tu się nie zna na żartach...
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2015 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tirówka - powiedz mi gdzie stoisz a przeleci cie całe stowarzyszenie rowerowe w świdniku to ci się łeb otworzy. TIRY NA TORY (szerokie ) i won na wschód
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!