sobota, 24 lutego 2018 r.

Świdnik

W maju przyjęli stanowisko ws. pomocy chrześcijanom w Syrii. "To było moralne wsparcie"

Autor: aa

(fot. Starostwo Powiatowe w Świdniku)
(fot. Starostwo Powiatowe w Świdniku)

Wraca temat pomocy dla syryjskich chrześcijan. Klub Radnych PiS – Porozumienie Prawicy stoi na stanowisku aby zapraszać do Polski prześladowanych chrześcijan. Z informacji przekazanych przez starostę świdnickiego wynika zaś, że prawdopodobnie żadni uchodźcy na teren powiatu nie przyjadą.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pod koniec maja br. Rada Powiatu w Świdniku przyjęła jednogłośnie stanowisko w sprawie pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Była to inicjatywa klubu Radnych PiS – Porozumienie Prawicy.

– Z całą mocą potwierdzam to, co było zaproponowane przez nasz klub kilka miesięcy temu – mówi radny Mirosław Król. – To stanowisko nie zawierało, wbrew temu co mówi starosta propozycji, sprowadzenia uchodźców na teren powiatu świdnickiego. Dotyczyło wsparcia dla Fundacji Estera, która chrześcijan syryjskich chce sprowadzać na teren Polski, a więc nie na koszt podatnika tylko na koszt fundacji. To było moralne wsparcie. W ciągu kilku miesięcy nasza propozycja zyskała zupełnie nowy wymiar. Już nie tylko klub radnych PiS-u, ale też przedstawiciele Komisji Europejskiej i rządu polskiego mówią o tym, aby oddzielić imigrantów ekonomicznych od uchodźców. A nie ma innych uchodźców niż chrześcijanie, którzy są prześladowani na obszarze państwa islamskiego.

Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki wyjaśnił, że z informacji, które posiada, żadna z gmin na terenie powiatu nie zadeklarowała, że ma miejsca, w których mogliby zostać umieszczeni uchodźcy.

– Więc idziemy w kierunku, aby imigrantów do nas nie sprowadzać – stwierdza Kołodziejczyk.

Stanowisko opublikowane na stronie Starostwa Powiatowego w Świdniku 27 maja 2015 r.

STANOWISKO RADY POWIATU W ŚWIDNIKU W SPRAWIE POMOCY PRZEŚLADOWANYM CHRZEŚCIJANOM W SYRII

W ostatnich dniach Fundacja Estera wsparta przez siostrę Małgorzatę Chmielewską i jeden z tygodników zwróciła się z dramatycznym apelem do Premier Ewy Kopacz. Wzywa ona do udzielenia pomocy w sprowadzeniu do Polski trzystu syryjskich rodzin, których życie jest zagrożone. Fanatyzm religijny i wojna domowa sprawiają, że chrześcijanie w Syrii żyją w nieludzkich warunkach: koczują pod ostrzałem, głodują, doświadczając nawet braku wody i mogą w każdej chwili zostać zamordowani.

Popierając starania organizacji pozarządowych zwracamy się do Pani Premier i Ministerstwa Spraw Zagranicznych z apelem o podjęcie pilnych działań celem zaproszenia i sprowadzenia do Polski prześladowanych syryjskich chrześcijan. Decyzją tą rząd polski włączyłby się w humanitarną inicjatywę organizacji międzynarodowych m.in. Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ze swej strony Powiat Świdnicki w Świdniku wyraża wolę zaangażowania w przyjęcie takich rodzin na swoim terenie. Apelujemy także do innych wspólnot samorządowych o przyłączenie się do naszego stanowiska i naszej gotowości wsparcia działań organizacji pozarządowych i polskiego rządu.

Przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku
Marcin Najda

Źródło: Starostwo Powiatowe w Świdniku

Gość
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2015 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech fundacja ESTERA pomaga polskim głodnym dzieciom a nie kolorowym z syrii. Polak to durne bydle jednak.
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w pszetszkolu pani katehetka biła mię metalowym krzyrzem dlatego popjeram PiSS.
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jag byłam mała mame karmiła mię spermom z kondoma dlatego jestę pszeciwniczkom dżęder i głosuje na ojca świentego jarosława szczerbatego.
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziesieńćo metrowy krzyrz spat mię na głowe dlatego głosujem na PiSS.
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy radni PiSS zaproszą do Świdnika syryjskich kiboli? Tak żeby avionauci mieli się z kim napierdalać w przerwach w handlu narkotykami i demolowaniu miasta :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!