sobota, 20 stycznia 2018 r.

Świdnik

W Świdniku konsultują drogowe inwestycje

Dodano: 11 kwietnia 2017, 18:44
Autor: opr. aa

W miniony piątek Jakub Osina z Zarządu Powiatu w Świdniku, który nadzoruje inwestycje drogowe spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami
W miniony piątek Jakub Osina z Zarządu Powiatu w Świdniku, który nadzoruje inwestycje drogowe spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami

Doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Racławickiej w Świdniku, sygnalizacja świetlna na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5 czy też zwiększenie liczby miejsc parkingowych m.in. przy Szkole Podstawowej nr 7.

To tylko niektóre wnioski z konsultacji społecznych, które prowadzi Starostwo Powiatowe w Świdniku w związku z planowanymi remontami ulic w mieście.

W miniony piątek Jakub Osina, członek Zarządu Powiatu w Świdniku spotkał się z przedsiębiorcami, których firmy zlokalizowane są przy ul. Racławickiej i Armii Krajowej w Świdniku. Spotkanie ma związek z planowanym kompleksowym remontem i przebudową ulic: Racławickiej, Armii Krajowej, Maczka i części Krępieckiej.

Wcześniej podobne spotkania konsultacyjne odbyły się już ze środowiskiem rowerzystów, radnymi, władzami Spółdzielni Mieszkaniowej jak też mieszkańcami wieżowców przy ul. Jarzębinowej.

Wśród najważniejszych, wypracowanych podczas spotkań rozwiązań znalazło się m.in. doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Racławickiej. Na wniosek radnych miejskich – Edyty Lipiowieckiej i Wiesława Księskiego – powstanie też sygnalizacja świetlna na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5. Zaplanowano też budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Racławicka - Kosynierów - Głogowa. Zostanie też przywrócona możliwości zawracania ul. Racławicka/Hryniewicza. W planach jest budowa chodnika po wschodniej stronie ul. Armii Krajowej. Zwiększona zostanie również liczba miejsc parkingowych; zwłaszcza przy Szkole Podstawowej nr 7. Poza tym na całej długości ul. Racławickiej będzie ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej.

Uzgodnienia dokonywane w ramach konsultacji społecznych są wprowadzane do planów na bieżąco w porozumieniu z projektantem ulic.

Zaplanowana inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. Powiat będzie się starać o dofinansowanie robót.

Użytkownik niezarejestrowany
max
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2017 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie zmiany w powiecie? Chyba, że chodzi o ilość zdjęć doktora...
Rozwiń
max
max (18 kwietnia 2017 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Świdniku widac zmiany na dobre od kiedy nastapiły amiany w powiecie. Mam wrażenie że i miasto się ruszyło po latach stagnacji, tylko pozytywy dla mieszkańców
Rozwiń
Gość
Gość (16 kwietnia 2017 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie, po co remontować dobrą ulicę jaką jest Racławicka? No może kwałek od piekarni do Kaufa!!!! Czysty PR!!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2017 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do pana w okulatach: K U S O C I Ń S K I E G O
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2017 o 10:45) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Tych ścieżek rowerowych juz jest tak dużo, że możnaby postawić zakazy ruchu rowerów na wszystkich drogach dla samochodów i problem pedalarzy w mieście mamy rozwiązany. Tak trudno na to wpaść?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!