Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 kwietnia 2017 r.
18:44

W Świdniku konsultują drogowe inwestycje

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
0 16 A A
W miniony piątek Jakub Osina z Zarządu Powiatu w Świdniku, który nadzoruje inwestycje drogowe spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami
W miniony piątek Jakub Osina z Zarządu Powiatu w Świdniku, który nadzoruje inwestycje drogowe spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami

Doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Racławickiej w Świdniku, sygnalizacja świetlna na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5 czy też zwiększenie liczby miejsc parkingowych m.in. przy Szkole Podstawowej nr 7.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To tylko niektóre wnioski z konsultacji społecznych, które prowadzi Starostwo Powiatowe w Świdniku w związku z planowanymi remontami ulic w mieście.

W miniony piątek Jakub Osina, członek Zarządu Powiatu w Świdniku spotkał się z przedsiębiorcami, których firmy zlokalizowane są przy ul. Racławickiej i Armii Krajowej w Świdniku. Spotkanie ma związek z planowanym kompleksowym remontem i przebudową ulic: Racławickiej, Armii Krajowej, Maczka i części Krępieckiej.

Wcześniej podobne spotkania konsultacyjne odbyły się już ze środowiskiem rowerzystów, radnymi, władzami Spółdzielni Mieszkaniowej jak też mieszkańcami wieżowców przy ul. Jarzębinowej.

Wśród najważniejszych, wypracowanych podczas spotkań rozwiązań znalazło się m.in. doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Racławickiej. Na wniosek radnych miejskich – Edyty Lipiowieckiej i Wiesława Księskiego – powstanie też sygnalizacja świetlna na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5. Zaplanowano też budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Racławicka - Kosynierów - Głogowa. Zostanie też przywrócona możliwości zawracania ul. Racławicka/Hryniewicza. W planach jest budowa chodnika po wschodniej stronie ul. Armii Krajowej. Zwiększona zostanie również liczba miejsc parkingowych; zwłaszcza przy Szkole Podstawowej nr 7. Poza tym na całej długości ul. Racławickiej będzie ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej.

Uzgodnienia dokonywane w ramach konsultacji społecznych są wprowadzane do planów na bieżąco w porozumieniu z projektantem ulic.

Zaplanowana inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. Powiat będzie się starać o dofinansowanie robót.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:56
Jakie zmiany w powiecie? Chyba, że chodzi o ilość zdjęć doktora...
Avatar
max / 18 kwietnia 2017 o 15:56
W Świdniku widac zmiany na dobre od kiedy nastapiły amiany w powiecie. Mam wrażenie że i miasto się ruszyło po latach stagnacji, tylko pozytywy dla mieszkańców
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 12:31
Pytanie, po co remontować dobrą ulicę jaką jest Racławicka? No może kwałek od piekarni do Kaufa!!!! Czysty PR!!!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 10:23
Do pana w okulatach: K U S O C I Ń S K I E G O
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 16:18
a dla czego tylko część ul. Krepieckiej ja sie pytam ? a nie cała ?
Avatar
Ra / 13 kwietnia 2017 o 15:30
Jak nie będzie ścieżek to będzie psioczenie, że za dużo ich jeździ po ulicy! A remontu wymagają tylko niektóre odcinki a nie cała Racławicka.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:09
90% mieszkańców Świdnika ma te różne gospodarcze, kusocińskiego i inne głęboko w d upie. Natomiast remont Racławickiej przyda sie wszystkim! 90% procent mieszkańców korzysta z tej drogi. Tylko stanowczo za dużo ma do powiedzenia lobby pedalarzy. I tak tych ścieżek jest już w ch uj i nikt po nich nie jeździ. No może troche dzieciaków w wakacje - 2 miesiące w roku!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 21:06
Słuchaj skończ z tą Gospodarczą bo to już nudne jest. Takich ulic na południu miasta jest kilkadziesiąt więc nie zachowuj się jakbyście byli pępkiem świata
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 14:25
Dlaczego nie jest budowana ul. Gospodarcza? Już tyle razy przekładano termin budowy. Czy w Świdniku jest jeszcze burmistrz czy może coś w końcu zrobić, bo na razie to tylko obiecuje przez wyborami, po wyborach o niczym nie pamięta
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 10:24
Za zmarnowane wielomilionowe dotacje na budowe Kusocinskiego wladze powiatu powinny poniesc odpowiedzialnosc, niewykluczone, ze karna!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:56
Jakie zmiany w powiecie? Chyba, że chodzi o ilość zdjęć doktora...
Avatar
max / 18 kwietnia 2017 o 15:56
W Świdniku widac zmiany na dobre od kiedy nastapiły amiany w powiecie. Mam wrażenie że i miasto się ruszyło po latach stagnacji, tylko pozytywy dla mieszkańców
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 12:31
Pytanie, po co remontować dobrą ulicę jaką jest Racławicka? No może kwałek od piekarni do Kaufa!!!! Czysty PR!!!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 10:23
Do pana w okulatach: K U S O C I Ń S K I E G O
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 10:45
-1
Tych ścieżek rowerowych juz jest tak dużo, że możnaby postawić zakazy ruchu rowerów na wszystkich drogach dla samochodów i problem pedalarzy w mieście mamy rozwiązany. Tak trudno na to wpaść?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 16:18
a dla czego tylko część ul. Krepieckiej ja sie pytam ? a nie cała ?
Avatar
Ra / 13 kwietnia 2017 o 15:30
Jak nie będzie ścieżek to będzie psioczenie, że za dużo ich jeździ po ulicy! A remontu wymagają tylko niektóre odcinki a nie cała Racławicka.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:09
90% mieszkańców Świdnika ma te różne gospodarcze, kusocińskiego i inne głęboko w d upie. Natomiast remont Racławickiej przyda sie wszystkim! 90% procent mieszkańców korzysta z tej drogi. Tylko stanowczo za dużo ma do powiedzenia lobby pedalarzy. I tak tych ścieżek jest już w ch uj i nikt po nich nie jeździ. No może troche dzieciaków w wakacje - 2 miesiące w roku!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 21:06
Słuchaj skończ z tą Gospodarczą bo to już nudne jest. Takich ulic na południu miasta jest kilkadziesiąt więc nie zachowuj się jakbyście byli pępkiem świata
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 14:25
Dlaczego nie jest budowana ul. Gospodarcza? Już tyle razy przekładano termin budowy. Czy w Świdniku jest jeszcze burmistrz czy może coś w końcu zrobić, bo na razie to tylko obiecuje przez wyborami, po wyborach o niczym nie pamięta
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra