wtorek, 20 marca 2018 r.

Tomaszów Lubelski

Budowa obwodnicy miasta. Osiem firm walczy o kontrakt

Dodano: 7 czerwca 2017, 07:09
Autor: p.p.

Do II etapu przetargu na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zostało zaproszonych 16 firm, ale tylko 8 chce walczyć o kontrakt. Rozbieżności w cenach wynoszą ponad 120 milionów złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wyceniła wykonanie tej inwestycji na 233,6 mln zł. – Najniższa ze złożonych ofert to ok. 141,3 mln zł, a najwyższa to 267,9 mln zł – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Komisja przetargowa po zweryfikowaniu ofert ogłosi wybór najkorzystniejszej. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia, a przed podpisaniem umowy, konieczna będzie jeszcze kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w IV kwartale tego roku.

– Wszyscy wykonawcy zaproponowali skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy. Nie wlicza się do tego okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Każdy z wykonawców wydłużył gwarancję z 5 do 10 lat – dodaje rzecznik.

Jednojezdniowa obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała ok. 9,6 km, przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego. 

Przebieg obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego - kliknij, żeby powiększyć:

Czytaj więcej o: drogi Tomaszów Lubelski GDDKiA
o
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

o
o (19 czerwca 2017 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego to ma być robione jako jednojezdniowe dziadostwo?        natężenie ruchu uzasadnia budowę dwupasmówki!     
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwadzieścia lat przymiarek, wiele wariantów i co jeden to gorszy, a zaczęło się od wariantu drogi szybkiego ruchu z dwoma jezdniami i z dwoma pasmami ruchu na każdej oraz poboczami, a do tego cztery węzły bezkolizyjne na drodze do Ulhówka, Łaszczowa, bełżeckiej i zamojskiej. Swary polityczne grup rządzących oddalały realizację, a już na pewno inwestycja miała się rozpocząć jesienią poprzedniego roku.
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
generalny zarobi, ale czy reszta ***s://***facebook.com/niewyceniamdlageneralnych
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oby nie taka jaka wybrał Hrubieszów, zdewastowała drogi ktorymi transportowała materiał do budowy i nie poczuwa się do naprawy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!