piątek, 23 marca 2018 r.

Włodawa

Karolina marzy o nowym wózku. Na refundację może liczyć dopiero za rok

Dodano: 3 lutego 2017, 06:24

Karolina Kubik z Włodawy od urodzenia jest niepełnosprawna. Wózek, z którego korzysta od czterech lat, jest już zużyty. Na refundację nowego może liczyć dopiero za ponad rok. Dlatego prosi o pomoc

Pani Karolina przyszła na świat 25 lat temu, w ósmym miesiącu ciąży, jako druga z bliźniaczek. W wyniku komplikacji przy porodzie doszło u niej do niedotlenienia mózgu. Konsekwencją tych wydarzeń jest niepełnosprawność ruchowa. By móc żyć aktywnie potrzebuje nowego sprzętu.

– Dzięki portalowi zrzutka.pl pieniądze na wózek udało się zebrać mojemu koledze. Skoro jemu się udało to postanowiłam także spróbować – mówi Karolina. – Najtańszy aktywny wózek, jaki mi się marzy, kosztuje około 8 tys. zł.

Cena nieco lepszych wózków waha się w przedziale 10 -15 tys. zł. – Łatwiej nimi manewrować, a przede wszystkim pokonywać przeszkody. Ale im wózek jest lżejszy, tym jest droższy – tłumaczy.

Na konto pani Karoliny wpłynęło już ponad 5,5 tys. zł. Spełnienie jej marzeń staje się więc coraz bliższe. Naszej Czytelniczce można pomóc za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/zakup-wozka-inwalidzkiego-aktywnego.

Mimo niepełnosprawności dziewczyna stara się żyć normalnie. Ukończyła dwuletnie studium na kierunku administracja. Zaliczyła we włodawskich instytucjach kilka staży, ale wciąż nie może znaleźć stałej pracy. Na co dzień wspiera ją rodzina, w tym siostra bliźniaczka. 

Organizując zbiórkę na portalu zrzutka.pl trzeba określić jej cel i potrzebną kwotę. Dla konkretnej zbiórki system generuje indywidualne konto. Zebrane środki można wypłacać w każdym momencie – nie jest konieczne zebranie całej kwoty. Od wpłat i wypłat portal nie pobiera żadnych prowizji.

Wśród zbiórek dominują te służące ratowaniu zdrowia i życia. Ludzie zbierają też na remont czy odbudowę domu po pożarze czy powodzi. Inni w ten sposób szukają pieniędzy na protezy, pomoc ofiarom wypadków drogowych czy na edukację dzieci.

Wczoraj na koncie Karoliny Kubik było 5 569 zł.

Czytaj więcej o: Włodawa Karolina Kubik
filuś
Użytkownik niezarejestrowany
Bohaterka reportażu.
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

filuś
filuś (6 lutego 2017 o 01:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś kto pisze o piep... młodych ludzi za 500+, to dopiero musi mieć zryty mózg. Gdzie było PO, gdy ustalało 5 letnią pauzę w dotowaniu? Jednym słowem ktoś piep..., ale obywateli Polski. Można byłoby mieć pretensję, że PiS nie daje na wózki inwalidzkie. Pytanie, czy to był program wyborczy? Spełnili co obiecali, czyli przywrócono dodatki na dzieci niepełnosprawne (PO je odebrało), zabroniono odbieranie rodzicom dzieci ze względu na ubóstwo oraz ulżono rodzinom w wychowywaniu dzieci. Gnoje, które nie chcą mieć obowiązków rodzinnych powinni stulić swój kłamliwy ryj. Za 500 złotych nie wychowasz dziecka. Naucz się liczyć, zanim napiszesz, że ktoś na tym biznes zrobi. No, chyba że ty jesteś taką patologią. A jak ktoś ma sprawę, to od tego są biura poselskie i media. I niewiele dziewczynie potrzeba. Po 50 zł i będzie po sprawie. Najgorsze, że nie ma dziewczyna pracy. Sama mogłaby zarobić na ten sprzęt, gdyby nie złodziejskie stawki w płacy. Przecież nie wyjedzie z kraju, tak przyjaznego rodzinom. Ja mogłem to zrobić i opłaciłem operację nóg za ok. 7000 zł. Co można robić po administracji?
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zabrać 500+ przeznaczyć na chorych ludzi,a nie na zdrowych.
Rozwiń
Bohaterka reportażu.
Bohaterka reportażu. (4 lutego 2017 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomoc jest całkowicie dobrowolna ja nikogo do niej nie zmuszam tylko informuje,ewentualnie zachęcam lecz jeśli ktoś nie chce pomóc nie musi pozdrawiam wszystkich:)
Rozwiń
fela
fela (4 lutego 2017 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pomoc jest potrzebna a nie pier..enie nie chcesz pomóc to nie ... W większości przypadków ludzie z niepełnosprawnością są bardziej pełnosprawni społecznie niż bada głupich hejterów
oczywiście, że pomoc chorym jest potrzeban i podpisuję się za tym obydwoma rękami, takżę te jak ktoś napiosał 500+ winno być przekazywane dla chorych a nei dawane za darmo za pieprzenie się zdrowym mlodym rodzicom, wstyd, haba dla naszegoi rządu
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomoc jest potrzebna a nie pier..enie nie chcesz pomóc to nie ... W większości przypadków ludzie z niepełnosprawnością są bardziej pełnosprawni społecznie niż bada głupich hejterów
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!