Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

1 stycznia 2018 r.
20:48

Powstaje fabryka mebli, będą miejsca pracy. Lokalizacja może zaskakiwać

143 17 A A

Za murami Zakładu Karnego we Włodawie rośnie konstrukcja fabrycznej hali. Pracę przy produkcji mebli tapicerowanych ma tu też znaleźć 250 osadzonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gotowa jest już główna konstrukcja hali z poszyciem dachowym oraz ścianami części biurowej i socjalnej – mówi Daniel Pręciuk, oficer prasowy włodawskiego ZK. – Prace budowlane mają zakończyć się w październiku.

Powierzchnia powstającej hali to ponad 8 tys. mkw. Inwestycja powstaje w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów” i jest finansowana ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Całe przedsięwzięcie ma kosztować 18 mln zł.

Budowa ruszyła jesienią. Wcześniej Marek Abramowicz, dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie, podpisał umowę z szefem wielkopolskiej firmy Woodcraft, która wydzierżawi halę i zorganizuje w niej produkcję. Przy zakupie maszyn dzierżawca może skorzystać ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej.

– W naszym ZK karę może odbywać maksymalnie 507 skazanych – tłumaczy Daniel Pręciuk. – Producent mebli chce zatrudnić 250, co oznacza, że szansę na pracę i godziwy zarobek będzie miał co drugi osadzony.

O tym, którzy więźniowie pójdą do pracy, zdecyduje dyrektor placówki.

– Weźmie pod uwagę sytuację materialną i rodzinną skazanego, jego finansowe zobowiązania oraz posiadane kwalifikacje – tłumaczy rzecznik.

Funkcjonariusze Służby Więziennej przekonują, że praca to najskuteczniejsza forma resocjalizacji. To też forma łagodzenia izolacji skazanych od społeczeństwa.

Takie hale produkcyjne powstały już przy Zakładach Karnych w Krzywańcu i Czarnym. Podobna budowana jest także w Rzeszowie. W okręgu lubelskim, w którym funkcjonuje osiem jednostek penitencjarnych i dwa oddziały zewnętrzne, włodawska fabryka będzie pierwsza.

We Włodawie skazani odbywają kary w systemie zamkniętym i półotwartym. Do tej pory pracy w obrębie więzienia i poza jego murami wystarczało dla około 100 skazanych.

– Ja odbywam karę w warunkach zamkniętych, a więc możliwości zarobkowania mam bardzo ograniczone – mówi jeden ze skazanych, który został włączony do ekipy budującej halę. – Na pewno będę się starał o przyjęcie do pracy w nowym zakładzie. Zarobię i nauczę się nowego zawodu. Na wolności będzie jak znalazł.

Zobacz także: Nowy komisariat policji w Lublinie. Rusza budowa

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 20:00
Bardzo dobra lokalizacja. Blisko na Ukrainę i na Białoruś. Jeszcze wybudować lepszą drogę w kierunku Via Carpatia i będzie git.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:45
I tak powinno być przy wszystkich zakładach karnych - powinni zarabiać na swoje utrzymanie a nie nie dość że przeskrobali wobec społeczeństwa to to społeczeństwo musiało ich na odpowiednim poziomie utrzymywać. Taka Hanka Waltzowa ze swoim chłopem już się powinni nauczyć szycia i obsługi granularki do recyklingu butelek aby do czegoś w koncu się przydać.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 2 stycznia 2018 o 10:22
Lolek XII napisał:
nie żałuj tez doczekasz się i dostaniesz zasłużoną słuszna "nagrodę" . Ile , dycha Cię zadowala. Ile masz do emerytury?
 Leczy się u radziwiła, na NFZ to i 10 nie dociągnie, aco dopiero mówić o jakiejś emeryturze. Masz jakąś umowę z zusem ?? Acz ci z więźnia mają w tych sprawach lepiej, bo sa przyjmowani do specjalistów bez kolejek...
Avatar
Lolek XII / 2 stycznia 2018 o 07:35
nie żałuj tez doczekasz się i dostaniesz zasłużoną słuszna "nagrodę" . Ile , dycha Cię zadowala. Ile masz do emerytury?
undefined napisał:
Je0dnak piSSowcy myślą o przyszłości. Szkoda że tylko swojej...
 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 06:26
Je0dnak piSSowcy myślą o przyszłości. Szkoda że tylko swojej...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:01
"łagodzenia izolacji skazanych od społeczeństwa" ??? Moim zdaniem należy skazanych likwidowac za pomocą szafotu. Tylko naiwni wierzą w ich tzw. resocjalizację !!!!
Avatar
Buzon / 1 stycznia 2018 o 22:19
polska patologia napisał:
undefined napisał:
siedzą bezczynnie źle, dostaną pracę też źle weź się człowieku ogarnij. skazani pozbawieni są tylko wolności. skoro zazdrościsz nawywijaj coś i podziel ich los :) też ci życie minie beztrosko.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców.  a na starość po ok. 40 letnim stażu pracy zdychanie pod mostem, bo nie stać na wynajęcie opieki.
Miałeś 40 lat, żeby na starość coś odłożyć. A 500+ ma na celu przyszłość demograficzną narodu, żeby miał kto na takich zrzędliwych dziadów, jak ty, miał zap*******ć. Myślisz, że skąd jest kasana emeryturyki? Z bieżących wpłat pracująych. Ty pewnie niczego nie odłożyłeś i teraz biadolisz. Wszystko ci twój PeeReL konsumował, czy po prostu byłeś niezaradny? A co do pomysłu, żeby więźniowe pracowali, to jest on bdb. Daje szanse, że po wyjściu zechcą oni poszukać normalnej roboty. Za zarobione pieniądze mogą pomóc sobie i bliskim na zewnątrz murów. Praca uszlachetnia.
Miałeś 40 lat, żeby na starość coś odłożyć. A 500+ ma na celu przyszłość demograficzną narodu, żeby miał kto na takich zrzędliwych dziadów, jak ty, miał zap*******ć. Myślisz, że skąd jest kasana emeryturyki? Z bieżących wpłat pracująych. Ty pewnie niczego nie odłożyłeś i teraz biadolisz. Wszystko ci twój PeeReL konsumował, czy po prostu byłeś niezaradny? A co do pomysłu, żeby więźniowe pracowali, to jest on bdb. Daje szanse, że po wyjściu zechcą oni poszukać normalnej roboty. Za zarobione pieniądze mogą pomóc sobie i bliski... rozwiń
Avatar
iopp / 1 stycznia 2018 o 21:50
undefined napisał:
Lepiej niech sprawdzą co się dzieje za murami tego zakładu. Pracę dostają synalki i sami swoi...w ochronie rządzi człowiek przez którego nie da się pracować, toleruje tylko donosicieli a funkcjonariusze zamiast pilnować muszą uważać żeby ktoś na nich nie doniósł. Dyrektor zmienia się jeden za drugim. Poprzedni pozamiatał wszystko za sobą a nowy udaje że niczego nie widzi.
 typowe podejście w zakładach budżetówki, kłamsta, kanciastwa, kolesiostwo itp.
Avatar
polska patologia / 1 stycznia 2018 o 21:49
undefined napisał:
siedzą bezczynnie źle, dostaną pracę też źle weź się człowieku ogarnij. skazani pozbawieni są tylko wolności. skoro zazdrościsz nawywijaj coś i podziel ich los :) też ci życie minie beztrosko.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców.  a na starość po ok. 40 letnim stażu pracy zdychanie pod mostem, bo nie stać na wynajęcie opieki.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:24
Lepiej niech sprawdzą co się dzieje za murami tego zakładu. Pracę dostają synalki i sami swoi...w ochronie rządzi człowiek przez którego nie da się pracować, toleruje tylko donosicieli a funkcjonariusze zamiast pilnować muszą uważać żeby ktoś na nich nie doniósł. Dyrektor zmienia się jeden za drugim. Poprzedni pozamiatał wszystko za sobą a nowy udaje że niczego nie widzi.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 20:00
Bardzo dobra lokalizacja. Blisko na Ukrainę i na Białoruś. Jeszcze wybudować lepszą drogę w kierunku Via Carpatia i będzie git.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:45
I tak powinno być przy wszystkich zakładach karnych - powinni zarabiać na swoje utrzymanie a nie nie dość że przeskrobali wobec społeczeństwa to to społeczeństwo musiało ich na odpowiednim poziomie utrzymywać. Taka Hanka Waltzowa ze swoim chłopem już się powinni nauczyć szycia i obsługi granularki do recyklingu butelek aby do czegoś w koncu się przydać.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 2 stycznia 2018 o 10:22
Lolek XII napisał:
nie żałuj tez doczekasz się i dostaniesz zasłużoną słuszna "nagrodę" . Ile , dycha Cię zadowala. Ile masz do emerytury?
 Leczy się u radziwiła, na NFZ to i 10 nie dociągnie, aco dopiero mówić o jakiejś emeryturze. Masz jakąś umowę z zusem ?? Acz ci z więźnia mają w tych sprawach lepiej, bo sa przyjmowani do specjalistów bez kolejek...
Avatar
Lolek XII / 2 stycznia 2018 o 07:35
nie żałuj tez doczekasz się i dostaniesz zasłużoną słuszna "nagrodę" . Ile , dycha Cię zadowala. Ile masz do emerytury?
undefined napisał:
Je0dnak piSSowcy myślą o przyszłości. Szkoda że tylko swojej...
 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 06:26
Je0dnak piSSowcy myślą o przyszłości. Szkoda że tylko swojej...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:01
"łagodzenia izolacji skazanych od społeczeństwa" ??? Moim zdaniem należy skazanych likwidowac za pomocą szafotu. Tylko naiwni wierzą w ich tzw. resocjalizację !!!!
Avatar
Buzon / 1 stycznia 2018 o 22:19
polska patologia napisał:
undefined napisał:
siedzą bezczynnie źle, dostaną pracę też źle weź się człowieku ogarnij. skazani pozbawieni są tylko wolności. skoro zazdrościsz nawywijaj coś i podziel ich los :) też ci życie minie beztrosko.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców.  a na starość po ok. 40 letnim stażu pracy zdychanie pod mostem, bo nie stać na wynajęcie opieki.
Miałeś 40 lat, żeby na starość coś odłożyć. A 500+ ma na celu przyszłość demograficzną narodu, żeby miał kto na takich zrzędliwych dziadów, jak ty, miał zap*******ć. Myślisz, że skąd jest kasana emeryturyki? Z bieżących wpłat pracująych. Ty pewnie niczego nie odłożyłeś i teraz biadolisz. Wszystko ci twój PeeReL konsumował, czy po prostu byłeś niezaradny? A co do pomysłu, żeby więźniowe pracowali, to jest on bdb. Daje szanse, że po wyjściu zechcą oni poszukać normalnej roboty. Za zarobione pieniądze mogą pomóc sobie i bliskim na zewnątrz murów. Praca uszlachetnia.
Miałeś 40 lat, żeby na starość coś odłożyć. A 500+ ma na celu przyszłość demograficzną narodu, żeby miał kto na takich zrzędliwych dziadów, jak ty, miał zap*******ć. Myślisz, że skąd jest kasana emeryturyki? Z bieżących wpłat pracująych. Ty pewnie niczego nie odłożyłeś i teraz biadolisz. Wszystko ci twój PeeReL konsumował, czy po prostu byłeś niezaradny? A co do pomysłu, żeby więźniowe pracowali, to jest on bdb. Daje szanse, że po wyjściu zechcą oni poszukać normalnej roboty. Za zarobione pieniądze mogą pomóc sobie i bliski... rozwiń
Avatar
iopp / 1 stycznia 2018 o 21:50
undefined napisał:
Lepiej niech sprawdzą co się dzieje za murami tego zakładu. Pracę dostają synalki i sami swoi...w ochronie rządzi człowiek przez którego nie da się pracować, toleruje tylko donosicieli a funkcjonariusze zamiast pilnować muszą uważać żeby ktoś na nich nie doniósł. Dyrektor zmienia się jeden za drugim. Poprzedni pozamiatał wszystko za sobą a nowy udaje że niczego nie widzi.
 typowe podejście w zakładach budżetówki, kłamsta, kanciastwa, kolesiostwo itp.
Avatar
polska patologia / 1 stycznia 2018 o 21:49
undefined napisał:
siedzą bezczynnie źle, dostaną pracę też źle weź się człowieku ogarnij. skazani pozbawieni są tylko wolności. skoro zazdrościsz nawywijaj coś i podziel ich los :) też ci życie minie beztrosko.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców.  a na starość po ok. 40 letnim stażu pracy zdychanie pod mostem, bo nie stać na wynajęcie opieki.
no i dobrze, będziesz za***ał na mnie, ludzie starzy pracujący po ok. 40 lat jeżeli zajdzie ptrzeba bycia w domach opiekuńczych płacą ze swoich emerytur i to jeszcze malo, bo pobyt kosztuje ok. 3 tys. a emerytura ok. 1400 zł, takze cholerny ***y rzad ściąga pozostała część pieniędzy z dzieci. zgroza, żeby ok. 40 letnim stażem pracy nie dostawac emerytury pozwalającej na zapewnienies sobie  godnej opieki,a  tu prosze za młodych zdrowych jak byk skazańców my płacimy. i jak nie na skazańców pracujemy to na 500+ dla młodych zdrowy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:24
Lepiej niech sprawdzą co się dzieje za murami tego zakładu. Pracę dostają synalki i sami swoi...w ochronie rządzi człowiek przez którego nie da się pracować, toleruje tylko donosicieli a funkcjonariusze zamiast pilnować muszą uważać żeby ktoś na nich nie doniósł. Dyrektor zmienia się jeden za drugim. Poprzedni pozamiatał wszystko za sobą a nowy udaje że niczego nie widzi.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 114 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 87 23

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach