Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

7 września 2016 r.
21:39

Wójt: Grubo ponad milion gości w Okunince w tym sezonie

91 6 A A
W sierpniu Okuninka gościła tłumy
W sierpniu Okuninka gościła tłumy

Nad jeziorem Białym większość barów i restauracji jest już zamknięta. Sezon powoli się kończy. Niemniej jednak tamtejsze obiekty noclegowe wciąż mają gości

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z szacunkami Tadeusza Sawickiego, wójta gminy Włodawa, w ciągu lipca i sierpnia przez Okuninkę przewinęło się grubo ponad milion gości, w tym niektórzy przyjeżdżali nad jezioro Białe wielokrotnie.

– Pierwsza połowa sezonu z uwagi na deszcze nas rozczarowała – przyznaje wójt. – Letników, szczególnie w deszczowe weekendy było mniej niż w latach poprzednich. W sierpniu, a zwłaszcza w jego drugiej połowie było już wręcz wspaniale. W Okunince gościliśmy tłumy.

– Wójt cieszy się, że w tym roku sezon nad jeziorem Białym zaczął się wcześniej, bo praktycznie od wielkiej majówki. Żałuje, że jak dotąd nie udało się przedłużyć go o co najmniej wrzesień. A przecież to wymarzona pora dla tych, którzy naprawdę chcą wypocząć, napawając się w ciszy pięknem jeziora i jego okolic.

– Zapowiedziałem właścicielom barów i restauracji, że tych, którzy pozostawią na wrzesień swoje lokale otwarte, zwolnię z podatku – dodaje wójt. – Odzewu niestety nie było.

Do Okuninki tradycyjnie przyjechali mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia. Wójt ma satysfakcję, że nad jezioro trafia też coraz więcej gości ze Śląska, Mazowsza i Pomorza, w tym przede wszystkim z Gdańska. Zdaniem Sawickiego to efekt poczty pantoflowej, którą przekazywane są pozytywne opinie o Okunince. Świadczy o tym także coraz większa liczba osób, które przyjechały tu po raz pierwszy. Wszystko to sprawia, że pozycja jeziora Białego jako największego i najbardziej znanego w kraju kąpieliska Lubelszczyzny nie jest zagrożona, a wręcz się umacnia.

Piotr Sawicki, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Polesie Lubelskie, a zarazem właściciel obiektu noclegowego „Babie Lato” dostrzegł w tym roku widoczne przeprofilowanie turystów.

– W coraz większym stopniu gościliśmy turystów świadomych, którzy wiedzą, czego chcą – mówi pan Piotr. – Interesuje ich nie tylko jezioro, ale i Sobibór, Poleski Park Narodowy i wszelkie atrakcje naszej części Polesia. Dla mnie jako hotelarza istotne jest przede wszystkim to, że są to goście długoterminowi, czyli co najmniej siedmiodniowi.

Tak jak dla branży hotelarskiej miniony sezon był sukcesem, tak dla przedsiębiorców nastawionych przede wszystkim na jednodniowego klienta – niemal porażką.

– Za sprawą deszczowego lipca to był najgorszy sezon od pięciu lat – mówi Włodzimierz Lisowski, właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego. – Z drugiej strony tym razem obyło się bez tragedii na wodzie. Myślę, że działo się tak dzięki aktywności policji i WOPR oraz doświadczeniu wodniaków. Swoje zrobiło także ograniczenie liczby motorówek na jeziorze.

Wstępną ocenę tegorocznego sezonu w Okunince ma także włodawska policja. – Cieszy nas, że w tym roku nikt nie utonął, chociaż niebezpiecznych sytuacji nie brakowało – mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik włodawskich policjantów. – Tak jak w latach poprzednich funkcjonariusze pełniący służbę nad jeziorem Białym mieli dużo pracy w związku z przypadkami zakłócania porządku, kradzieży, spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Natomiast ciężkie przestępstwa dało się policzyć na palcach jednej ręki. Na oficjalne podsumowanie sezonu wraz ze statystyką zdarzeń potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 12:25
byłam na białym i powiem tyle że woda śmierdzi to fakt że niema gdzie nogi postawić ale jest jeszcze jedna sprawa bary zamówiła cztery zapiekanki z gyrosem z mięsa kurczaka jak składałam zamówienie wogle studenki nie słuchają co się mówi sos czosnkowy skiśniały mięso z kurczaka suche i wywietrzałe .ja się pytam gdzie jest sanepid powinien być co miesiąc a właściele powinni się wstydzić że mają takich sprzedających wiecie co nie zjadłam tej zapiekanki wyrzuciłam ją do kosza.więcej nie będę jadła nad białym .propo plaży dzieci widzą co młodziesz wyprawia za parawanani bzykać się mogą w domkach a nie w niejscu publicznym.dla mnie to powinno być porządek a więcej policji powinna spacerować po plaży i pilnować porządku a nie siedzą w radiowozie.
byłam na białym i powiem tyle że woda śmierdzi to fakt że niema gdzie nogi postawić ale jest jeszcze jedna sprawa bary zamówiła cztery zapiekanki z gyrosem z mięsa kurczaka jak składałam zamówienie wogle studenki nie słuchają co się mówi sos czosnkowy skiśniały mięso z kurczaka suche i wywietrzałe .ja się pytam gdzie jest sanepid powinien być co miesiąc a właściele powinni się wstydzić że mają takich sprzedających wiecie co nie zjadłam tej zapiekanki wyrzuciłam ją do kosza.więcej nie będę jadła nad białym .propo plaży dzieci widzą co młodzie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 16:51
Brudno, drogo i wszedzie smierdzi sikami, dzieci na play musza bawic sie wśród niedopałków papierosów, butelek i połamanych plastikowych kufli po piwie. Pijane tałatajstwo pali pety na plazy pija alkohol swrud dzieci, zgroza nigdy wiecej. Ceny jak nad morzem, flaszka wodki w barze 90 pln, parkingi płatne całodobowo 3pln/h. Nigdy wiecej Okuninki
Avatar
nemo / 8 września 2016 o 16:49
też mi wypoczynek od codziennego zgiełku i hałasu wielkiej aglomeracji. na plazy ty i 50 tyś ludzi + smród grila i przepalonego oleju z pobliskich barów
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 08:46
Szczerze mówiąc byłem nad Białym pierwszy raz w jedną z sobót sierpnia (było upalnie). I szczerze mówiąc to nie dla mnie. Takich tłumów, że nie ma gdzie koca rozłożyć to w życiu nie widziałem. Jedzenie w barach - ohyda, a ceny wyższe niż nad polskim morzem - generalnie odradzam. Po południu trudno było usta i oczy otworzyć bo smród palonych grillów (chociaż bardziej przypominał palony olej napędowy) tak zniechęcał do oddychania i szczypał w oczy. Będąc we Władysławowie tydzień wcześniej myślałem że to jest masakra, ale to co zobaczyłem nad Białym to jest jednak masakra. Woda owszem ciepła i w miarę czysta, płytka ale w samej wodzie nie da się wypocząć.
Szczerze mówiąc byłem nad Białym pierwszy raz w jedną z sobót sierpnia (było upalnie). I szczerze mówiąc to nie dla mnie. Takich tłumów, że nie ma gdzie koca rozłożyć to w życiu nie widziałem. Jedzenie w barach - ohyda, a ceny wyższe niż nad polskim morzem - generalnie odradzam. Po południu trudno było usta i oczy otworzyć bo smród palonych grillów (chociaż bardziej przypominał palony olej napędowy) tak zniechęcał do oddychania i szczypał w oczy. Będąc we Władysławowie tydzień wcześniej myślałem że to jest masakra, ale to co zobaczyłem nad B... rozwiń
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 06:48
Jeden wójtem drugi przeciębiorcą i tak w rodzinie życie płynie. Panowie i panie z PIS kadencyjność w samorządach od już od wczoraj trzeba wprowadzić.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 00:04
Panie Wójcie, nie zwalniać z podatków tylko dopilnować żeby płacili. Okuninka to w dużej części zagłębie "bezparagonowców". Ile wpływów z VAT traci gmina? US jakoś nie może skutecznie skontrolować znanych "restauratorów", których personel otwiera szeroko oczy na klienta upominającego się o paragon. Tysiące ludzi w weekend, tak? A w południe w jednym z najpopularniejszych miejsc można dostać paragon z kasy fiskalnej z numerem np. 20.
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 12:25
byłam na białym i powiem tyle że woda śmierdzi to fakt że niema gdzie nogi postawić ale jest jeszcze jedna sprawa bary zamówiła cztery zapiekanki z gyrosem z mięsa kurczaka jak składałam zamówienie wogle studenki nie słuchają co się mówi sos czosnkowy skiśniały mięso z kurczaka suche i wywietrzałe .ja się pytam gdzie jest sanepid powinien być co miesiąc a właściele powinni się wstydzić że mają takich sprzedających wiecie co nie zjadłam tej zapiekanki wyrzuciłam ją do kosza.więcej nie będę jadła nad białym .propo plaży dzieci widzą co młodziesz wyprawia za parawanani bzykać się mogą w domkach a nie w niejscu publicznym.dla mnie to powinno być porządek a więcej policji powinna spacerować po plaży i pilnować porządku a nie siedzą w radiowozie.
byłam na białym i powiem tyle że woda śmierdzi to fakt że niema gdzie nogi postawić ale jest jeszcze jedna sprawa bary zamówiła cztery zapiekanki z gyrosem z mięsa kurczaka jak składałam zamówienie wogle studenki nie słuchają co się mówi sos czosnkowy skiśniały mięso z kurczaka suche i wywietrzałe .ja się pytam gdzie jest sanepid powinien być co miesiąc a właściele powinni się wstydzić że mają takich sprzedających wiecie co nie zjadłam tej zapiekanki wyrzuciłam ją do kosza.więcej nie będę jadła nad białym .propo plaży dzieci widzą co młodzie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 16:51
Brudno, drogo i wszedzie smierdzi sikami, dzieci na play musza bawic sie wśród niedopałków papierosów, butelek i połamanych plastikowych kufli po piwie. Pijane tałatajstwo pali pety na plazy pija alkohol swrud dzieci, zgroza nigdy wiecej. Ceny jak nad morzem, flaszka wodki w barze 90 pln, parkingi płatne całodobowo 3pln/h. Nigdy wiecej Okuninki
Avatar
nemo / 8 września 2016 o 16:49
też mi wypoczynek od codziennego zgiełku i hałasu wielkiej aglomeracji. na plazy ty i 50 tyś ludzi + smród grila i przepalonego oleju z pobliskich barów
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 08:46
Szczerze mówiąc byłem nad Białym pierwszy raz w jedną z sobót sierpnia (było upalnie). I szczerze mówiąc to nie dla mnie. Takich tłumów, że nie ma gdzie koca rozłożyć to w życiu nie widziałem. Jedzenie w barach - ohyda, a ceny wyższe niż nad polskim morzem - generalnie odradzam. Po południu trudno było usta i oczy otworzyć bo smród palonych grillów (chociaż bardziej przypominał palony olej napędowy) tak zniechęcał do oddychania i szczypał w oczy. Będąc we Władysławowie tydzień wcześniej myślałem że to jest masakra, ale to co zobaczyłem nad Białym to jest jednak masakra. Woda owszem ciepła i w miarę czysta, płytka ale w samej wodzie nie da się wypocząć.
Szczerze mówiąc byłem nad Białym pierwszy raz w jedną z sobót sierpnia (było upalnie). I szczerze mówiąc to nie dla mnie. Takich tłumów, że nie ma gdzie koca rozłożyć to w życiu nie widziałem. Jedzenie w barach - ohyda, a ceny wyższe niż nad polskim morzem - generalnie odradzam. Po południu trudno było usta i oczy otworzyć bo smród palonych grillów (chociaż bardziej przypominał palony olej napędowy) tak zniechęcał do oddychania i szczypał w oczy. Będąc we Władysławowie tydzień wcześniej myślałem że to jest masakra, ale to co zobaczyłem nad B... rozwiń
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 06:48
Jeden wójtem drugi przeciębiorcą i tak w rodzinie życie płynie. Panowie i panie z PIS kadencyjność w samorządach od już od wczoraj trzeba wprowadzić.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 00:04
Panie Wójcie, nie zwalniać z podatków tylko dopilnować żeby płacili. Okuninka to w dużej części zagłębie "bezparagonowców". Ile wpływów z VAT traci gmina? US jakoś nie może skutecznie skontrolować znanych "restauratorów", których personel otwiera szeroko oczy na klienta upominającego się o paragon. Tysiące ludzi w weekend, tak? A w południe w jednym z najpopularniejszych miejsc można dostać paragon z kasy fiskalnej z numerem np. 20.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 3 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 27 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 14 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 20 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 30 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 298 10

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 10

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 8

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 4

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.